Pogoda na najbliższe dni. Zima da o sobie znać: nadciąga śnieżny jęzor ze wschodu

Pogoda w najbliższych dniach w niektórych regionach może przynieść opady śniegu. Najintensywniejszych opadów możemy spodziewać się w środę.

Jak wynika z prognoz pogody portalu Ventusky.com, opady śniegu w niedzielę stopniowo będą przemieszczały się ze wschodu w kierunku Polski.

Wówczas śnieg może pojawić się w ciągu dnia na Lubelszczyźnie, a wieczorem m.in. na Dolnym Śląsku (według IMGW to właśnie tam opady będą w niedzielę najintensywniejsze), Śląsku, w Małopolsce, w Świętokrzyskiem i na Podkarpaciu. Opady nie powinny być jednak bardzo dotkliwe.

Deszczu w niedzielę mogą spodziewać się z kolei mieszkańcy m.in. Kujaw i Pomorza, Mazowsza, Podlasia i Wielkopolski.

Pogoda. Niedziela, godz. 19Pogoda. Niedziela, godz. 19 Ventusky.com

W poniedziałek opady śniegu ponownie obejmą przede wszystkim południową część kraju, a także Podlasie. Znów najintensywniejsze będą one na Dolnym Śląsku.

Pogoda. Poniedziałek, godz. 10Pogoda. Poniedziałek, godz. 10 Ventusky.com

We wtorek wieczorem popada najsilniej na południu i południowym zachodzie. Będą to nie tylko opady śniegu, ale również deszczu.

Pogoda. Wtorek, godz. 22Pogoda. Wtorek, godz. 22 Ventusky.com

Najintensywniejsze opady śniegu wystąpią w środę, znów na Dolnym Śląsku. Tam może spaść nawet ok. 7 cm białego puchu. M.in. w Łódzkiem i Małopolsce spadnie deszcz.

Pogoda. Środa, godz. 7Pogoda. Środa, godz. 7 Ventusky.com

W kolejnych dniach przyszłego tygodnia opady śniegu nie powinny już się pojawić, za wyjątkiem niewielkich opadów w czwartek m.in. w woj. kujawsko-pomorskim, lubelskim i łódzkim.

Jak w twojej miejscowości będzie kształtować się temperatura w najbliższych dniach? Możesz to sprawdzić na poniższej mapie.

Więcej o: