Nowy sondaż CBOS. Nieznacznie rośnie poparcie dla PiS. W Sejmie znalazłoby się pięć partii

Według najnowszego sondażu CBOS, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w listopadzie, PiS zdobyłoby 42 proc. poparcia. To o 2 punkty proc. więcej niż pokazał poprzedni - październikowy - sondaż.

Jak podaje RMF 24, oprócz partii rządzącej, w Sejmie znalazłoby się miejsce dla pięciu innych ugrupowań. Na PO zagłosowałoby 21 proc. wyborców, na PSL - 7 proc. na Kukiz '15 - 6 proc., a na SLD - 5 proc. 

Inne partie nie przekroczyłyby progu wyborczego. 3 proc. wyborców zagłosowałoby na partię Wolność Janusza Korwin-Mikkego, a po 2 proc. na Nowoczesną i Partię Razem. 10 proc. respondentów deklarujących udział w wyborach było niezdecydowanych, na kogo oddałoby głos.

Rośnie poparcie dla PiS i PO, maleje dla Kukiz '15

Nie tylko PiS odnotowało nieznaczny - dwuprocentowy - wzrost poparcia w porównaniu do październikowego sondażu CBOS. Również o 2 punkty proc. więcej wyborców zagłosowałoby na PO i PSL. O 1 punkt proc. wzrosło poparcie dla SLD i partii Wolność Janusza Korwina-Mikkego. O 2 punkty proc. spadła liczba wyborców ugrupowania Kukiz '15, o 1 punkt proc. - Nowoczesnej. Nie zmieniło się poparcie dla Partii Razem.

Według CBOS deklaracje udziału w wyborach są najwyższe od wyborów parlamentarnych w 2015 roku, a wśród Polaków panuje duża mobilizacja polityczna.

Sondaż został przeprowadzony między 8 a 15 listopada. Grupa dorosłych mieszkańców Polski liczyła 1051 osób.

Więcej o:
Komentarze (237)
Nowy sondaż CBOS. Nieznacznie rośnie poparcie dla PiS. W Sejmie znalazłoby się pięć partii
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 92 razy 62

  W wyborach samorządowych rządowej CBOS urosło do 45%😂😂 . Standardowy schemat afera w PiS sondaż CBOS. Znamy ten manewr pękamy ze śmiechu

 • czechy11

  Oceniono 73 razy 49

  Jaki tez wygrywał w sondażach CBOS, Wassermanowa miała wygrać w pierwszej turze a PiS dobijał do 45% poparcia. Tym państwu z rządowymi wypłatami już dziękujemy

 • pysio62

  Oceniono 53 razy 37

  CBOS to dzisiaj tylko i wylacznie PIS-owska zalgana przybudowka. W wyniki tych ich tak zwanych sondazy nie wierzy doslownie nikt, wlacznie z PIS-owcami, co oczywiscie nie przeszkadza im w wykorzystywaniu "wynikow" tych "sondazy w swojej propagandzie.

 • tonieemail

  Oceniono 53 razy 37

  CBOS i wszystko jasne.

 • kontonagazeta001

  Oceniono 46 razy 30

  zawsze jak zaczyna palić się du... pisowi to wykasują z sondażem CBOS, wg którego rośnie poparcie :-D Już się bardziej CBOS skompromitować nie może, tylko wstyd branży i badaczom przynosi. Mam nadzieję, ze wraz z pisem odejdzie w niebyt.

 • dorsz_pitery

  Oceniono 46 razy 28

  A Jaki z trzaskowskim juz prawie łeb w łeb. ... ho ho ho

 • hristomoltisanti

  Oceniono 32 razy 22

  CBOS i tak się hamuje . Przecież kulawy sułtan ma poparcie 200% Polaków i do tego Kremla...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX