Pogoda w sobotę. Nad ranem spodziewajmy się przymrozków, w ciągu dnia coraz zimniej

Z dnia na dzień robi się coraz zimniej. Nad ranem pogoda przyniesie temperaturę poniżej zera. W ciągu dnia nadal będzie zimno, choć zza chmur wyjrzy słońce.

Rano w wielu miejscach pojawią się mgły, zwłaszcza na północnym wschodzie i południu kraju. Ograniczą one widoczność do 200 metrów. Na Podkarpaciu mogą wystąpić słabe opady śniegu.

Przymrozki wystąpią w prawie całej Polsce

Razem z mgłami pojawi się duże zachmurzenie, które jednak w ciągu dnia zmaleje. W większości kraju zza chmur wyjrzy w ciągu dnia słońce, co jednak nie sprawi, że temperatura znacznie wzrośnie. Rano prawie w całej Polsce utrzymywać się będzie minusowa temperatura. Wyjątkiem będzie Pomorze, gdzie termometry wskażą 0 stopni.

Pogoda w sobotę. Cieplej zrobi się w południe

Fala cieplejszego powietrza z zachodu sprawi, że w okolicy południa zrobi się nieco cieplej. Na zachodzie temperatura sięgnie 5-6 stopni, w centrum 4 stopni. Chłodniej będzie na wschodzie i na Podkarpaciu, gdzie termometry wskażą od 1 do 3 stopni.

Niestety, po południu znów nad Polską pojawią się masy chłodnego powietrza, które sprawią, że temperatura może spaść poniżej zera.

Więcej o: