Operator TVN "hajluje" na tle swastyki. Reaguje Brudziński, naczelny TVN24 odpowiada

Portal wPolityce opublikował zdjęcie operatora "Superwizjera", na którym widzimy go pozującego na tle swastyki z ręką uniesioną w geście nazistowskiego pozdrowienia. Zdjęcie miało powstać po urodzinach Hitlera. Po publikacji Joachim Brudziński nazwał materiał "Superwizjera" "odrażającą prowokacją". Odpowiedział na to redaktor naczelny TVN 24.

Zdjęcie pojawiło się w portalu wPolityce. Widzimy na nim Piotra Wacowskiego, operatora, który pracował nad reportażem "Polscy neonaziści". Wacowski za plecami ma swastykę oraz portret Adolfa Hitlera. Wykonuje jednoznaczny gest nazistowskiego pozdrowienia. 

Zdjęcie operatora TVN na tle swastyki

Według autora publikacji Wojciecha Biedronia "Wacowski nalegał, by jeden z uczestników uwiecznił go przy portrecie Adolfa Hitlera i swastykach". Fotografia miała powstać po "urodzinach" przywódcy III Rzeszy, które zostały pokazane w głośnym materiale "Superwizjera" pt. "Polscy neonaziści".

Joachim Brudziński: Odrażająca prowokacja

Niedługo po publikacji artykułu Joachim Brudziński swój komentarz zamieścił na Twitterze Joachim Brudziński, szef MSWiA: "Kiedy w polskim Sejmie mówiłem o ludziach, którzy pod zdjęciem Hitlera i swastyką hajlują, to byłem przekonany, że to garstka idiotów i imbecyli. Byłem naiwny. Wygląda na to, że była to ohydna, odrażająca i dewastującą wizerunek Polski w świecie prowokacja. Co na to właściciele TVN?" - napisał minister spraw wewnętrznych.

Odpowiedź TVN

Brudzińskiemu odpowiedział Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN 24. "Zdjęcia polskich neonazistów to niestety prawda, a nie inscenizacja. Służby pana ministra powinny ścigać ludzi ze swastykami na sztandarach, którzy faktycznie kalają dobre imię Polski i Polaków, a Pan Minister niech je skutecznie nadzoruje zamiast przyłączać się do nagonki na wolne media, które ostrzegają przed brunatnym niebezpieczeństwem" - napisał Pieczyński.

Pozew przeciwko wPolityce

W ubiegłym tygodniu portal wPolityce informował, że prezesowi ekstremistycznego stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność" wręczono 20 tys. zł na organizacje urodzin Hitlera. Opisując sprawę portal powołał się na zeznania organizatora nazistowskiej imprezy, któremu postawiono zarzuty. TVN pozwał w związku z tymi doniesieniami portal wPolityce oraz tygodnik "Sieci".

Więcej o:
Komentarze (449)
Operator TVN "hajluje" na tle swastyki. Reaguje Brudziński, naczelny TVN24 odpowiada
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 157 razy 119

  Wiadomo nie od dziś, że w Polsce nie ma faszystów. To wszystko wymysł TVNu, który zatrudnienia też prowokatorów z faszystowskimi transparentami na marszach niepodległości. To TVN zapraszał faszoli z całej Europy na marsz, to TVN spalił swój wóz chcąc obciążyć odpowiedzialnością patriotyczną młodzież i w ogóle, wszystko, co złe przez TVN.
  I GW.
  I "Politykę"
  I w ogóle przez wszystkie media, których nie kontroluje PiS. A prawdy szukajcie w TVP i mediach kontrolowanych przez spółkę Srebrna, bo to pisowska gwarancja jakości.
  Hail Jarosław.

 • pandzl

  Oceniono 78 razy 60

  Z drugiej strony jak inwigilować szeregi nazistów? Policjanci też udają mafiozów, handlarzy narkotykami czy prostytutki.

 • krynolinka

  Oceniono 81 razy 51

  Brudziński : "jest wielce prawdopodobne, iż wśród” „świętujących” byli sami prowokatorzy i wynajęci przez nich statyści. Wyjaśni to prokuratura."

  Chrzanowskiego też sprowokowano.
  O Pięcie już nie wspomnę.
  Ale za to można się spodziewać, jakie będą wyniki śledztwa pisiorków. Umorzenie.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 78 razy 50

  Dziś polska und morgen die ganze Welt - Gott mit uns

  14 cech charakterystycznych faszyzmu wg Umberto Eco

  1) Brak miejsca na rozwój wiedzy (tradycjonalizm)
  2) Odrzucenie modernizmu, irracjonalizm
  3) Kult działania dla samego działania, podejrzliwy stosunek do świata intelektualnego
  4) Uznawanie odmiennych poglądów za przejaw zdrady
  5) Rasizm
  6) Szukanie poparcia przede wszystkim u sfrustrowanych klas średnich
  7) Nacjonalizm, wiara w teorie spiskowe
  8) Postrzeganie wrogów jednocześnie jako nadzwyczajnie silnych i nadzwyczajnie słabych
  9) Uznawanie, że pacyfizm jest równoznaczny z brataniem się z wrogiem, i postrzeganie ludzkiego życia jako wiecznej walki
  10) Pogarda dla słabych
  11) Kult śmierci
  12) Kult męskości, czyli lekceważący stosunek do kobiet i bezwzględne prześladowanie wszelkich niekonformistycznych skłonności seksualnych
  13) Przekonanie, że jednostka praw jako takich nie ma, połączone z wyobrażaniem sobie narodu jako monolitu wyrażającego wspólną wolę
  14) Nowomowa

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 59 razy 39

  Panie Brudziński
  pan sam jesteś odrażający.
  A jako suplement:
  Hans Kloss też hajlował.
  I wasi koalicjanci tym gestem zamawiali 5 piw.
  Nie dość, że propagowali nazizm, to jeszcze alkoholizm!

  Działanie pod przykrywką, to wg pana, co znaczy? Panie ministrze od policji?

 • metaxo

  Oceniono 67 razy 39

  Jojo! Obrzydliwe jest to co działo się w Warszawie 11 listopada. A po drugie: gdzie są moje trampki?

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 37 razy 27

  Stanisław Piotrowicz to symbol wolności? Czerwona flaga z sierpem i młotem są symbolami jego działalności i mimo że się nie pokazuje na ich tle jest czerwonym od czubku głowy do końca swoich czarnych skarpetek. Zdjęć jego skarpetek nikt nie widział . Ale są protokoły jego wyroków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX