Afera KNF. Morawiecki powtarza przekaz PiS. "Zadziałaliśmy szybciej niż poprzednicy"

Premier Mateusz Morawiecki na Kongresie 590 w Jasionce skomentował aferę KNF, która wybuchła w ostatni wtorek. - Jestem przekonany, że w krótkim tempie dojdzie do wyjaśnienia sytuacji - powiedział.

Podczas ekonomicznego Kongresu 590 premier Mateusz Morawiecki został zapytany przez dziennikarzy o komentarz w sprawie afery KNF. Jego odpowiedź nie zaskoczyła - utrzymana była w tym samym tonie, co komentarze innych polityków PiS dotyczące sprawy.

Premier Morawiecki podkreślił, że reakcja rządu po wybuchu afery była niemalże natychmiastowa. - W kontekście nieprawidłowości, które się ostatnio ukazały zdecydowanie zadziałaliśmy. Zareagowaliśmy szybciej w porównaniu do naszych poprzedników - zaznaczył. - Dokumentacja została zabezpieczona, wszelkie zmiany personalne zostały wdrożone, nowa osoba pełniąca obowiązki została powołana w KNF - dodał.

- Jestem przekonany, że w krótkim tempie dojdzie do wyjaśnienia sytuacji - zapewnił premier. - To, co jest najważniejsze to, że instytucje finansowe działają prawidłowo w ramach szerszego kontekstu makroostrożnościowego. Siła polskiego systemu bankowego, która została zaprezentowana na forum całej Unii Europejskiej jest czymś bardzo budującym i optymistycznym - stwierdził. 

Szef NBP o Chrzanowskim: Mam o nim jak najlepszą opinię

Podczas tego samego kongresu o byłym szefie KNF wypowiedział się szef Narodowego Baku Polskiego Adam Glapiński. - O ile wiem, pan profesor Chrzanowski nie ma zarzutów o korupcję, powiedziałbym, że nie ma żadnego zarzutu. Śledztwo się toczy w sprawie i nie doszło do pierwszych przesłuchań także z ciekawością to śledzę jako obywatel - powiedział szef NBP. - [Chrzanowski] nie został odwołany, sam złożył dymisję dla dobra polskiego systemu finansowego i gospodarki. To było słuszne i bardzo patriotyczne pociągnięcie - stwierdził

Przyznał również, że zna Marka Chrzanowskiego m.in. z uczelni i według niego były szef KNF "zawsze spełniał najwyższe standardy profesjonalne, merytoryczne, uczciwości, patriotyzmu i wszelkie inne". - Mam o nim jak najlepszą opinię - podkreślił. 

Afera KNF

Jak napisała we wtorek 13 listopada "Gazeta Wyborcza" przewodniczący KNF Marek Chrzanowski miał zaoferować przychylność dla Getin Noble Banku za około 40 mln złotych. O złożenie niezgodnej z prawem propozycji oskarżył Chrzanowskiego Leszek Czarnecki, szef Getin Noble Banku. W wyniku doniesień Marek Chrzanowski złożył na ręce premiera dymisję.

Tego samego dnia pojawiła się informacja, że do prokuratury wpłynęło drugie zawiadomienie w sprawie KNF. Radio ZET podało, że pismo dotyczyło Zdzisława Sokala, doradcy prezydenta i prezesa Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, który miał według zawiadomienia "lobbować w KNF na rzecz doprowadzenia do upadłości Getin Noble Banku".

Więcej o:
Komentarze (193)
Afera KNF. Morawiecki powtarza przekaz PiS. "Zadziałaliśmy szybciej niż poprzednicy"
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 50 razy 40

  Ależ panie premierze. Za poprzedników nie było takiej afery. Państwo nie szantazowało biznesmenów i nie żądało od nich haraczu za pośrednictwem szefa KNF.
  Nie ma porównania.

 • falbor

  Oceniono 27 razy 23

  SAMI SWOI:
  Kongresu 590 organizuje finansowana przez spółki skarbu państwa Fundacja im. Sławomira Skrzypka (prezesa NBP za czasów "pierwszego" PiS). Założycielem Fundacji był p. Glapiński, a w jej radzie zasiadali p. Chrzanowski i p. Sokal... I wszystko na pewno zostanie wyjaśnione do spodu !!

 • tom_aszek

  Oceniono 29 razy 23

  "Dokumentacja została zabezpieczona"

  ...ileś godzin po tym, jak dobrał się do niej główny podejrzany? Żarty pan sobie stroisz? Po oskarżeniu takiego kalibru godzinę później przy biurku i komputerze podejrzanego powinny stać zasieki i warta, bynajmniej nie honorowa. I to przy komputerze odłączonym od internetu i od prądu.

 • bezspokoju

  Oceniono 29 razy 23

  Morawiecki, a jak prędko "zadziałaliście" w sprawie stłuczki Szydłowej, w sprawie rozpierduchy Macierewicza, w sprawie GET-BACK, w sprawie windowania własnej siostrzyczki, w sprawie przekrętów ojca, w sprawie "słupów" o których żeś pan pie...lił u Sowy?

 • dust-in-the-wind

  Oceniono 29 razy 21

  jaaaasne... "zadziałali szybko" daliście, wy kłamcy temu gościowi ponad 3 godziny na pousuwanie śladów! Co za krętacze!

 • jsn

  Oceniono 24 razy 20

  wyjątkowy żałosny argument. przecież mieliście nie kraść.

 • batura3

  Oceniono 23 razy 19

  ONI (Piss) są juz nie tylko żałośni ale po prostu śmieszni. Panie Pinokio - co mówiła Wasserman ???
  ZA KNF ODPOWIEDZIALNY JEST PREMIER!!!!!!!!!!!:)))

 • pyffello114

  Oceniono 22 razy 16

  Tak szybko zadzialali. ze Chrzanowski mogl uprzatnac swoje biuro przed tymi "szybkimi" agentami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX