Napisaliśmy, że minister nie może wypłacić nagród siatkarzom. Rząd: zmienimy ustawę

W naszym portalu pojawił się w czwartek artykuł Jacka Gądka o tym, że siatkarze nadal nie otrzymali nagród obiecanych przez premiera za zdobycie mistrzostwa świata. Jak jednak poinformowało ministerstwo, reagując na tekst, w najbliższych dniach do Rady Ministrów trafi nowela ustawy, która stworzy podstawę prawną dla wypłaty tych nagród.

Jak wyjaśnia Ministerstwo Sportu i Turystyki, nowelizacja, która ma lada dzień trafić pod obrady, dotyczyć będzie ustawy o Radzie Ministrów i to ona umożliwi wypłatę nagród przewyższających te określone na mocy obowiązującej ustawy o sporcie i rozporządzenia do niej.

Oświadczenie Ministerstwa Sportu i Turystyki pojawiło się na Twitterze.

"W nawiązaniu do artykułu portalu gazeta.pl na temat nagród dla mistrzów świata w siatkówce informujemy, że zostaną one wypłacone zgodnie z planem i zapowiedzią Pana Premiera. W najbliższych dniach pod obrady Rady Ministrów trafi projekt nowelizacji ustawy, która umożliwi wypłacanie nagród za wybitne osiągnięcia, w tym za osiągnięcia sportowe. Nowelizacja tworzy podstawę prawną do wypłacenia zaplanowanych środków także dla siatkarzy" - napisało ministerstwo. "Ponadto mistrzom świata w siatkówce w najbliższych dniach zostaną wypłacone nagrody w wysokości regulowanej ustawą o sporcie i rozporządzeniem do tej ustawy" - dodało.

Resort twierdzi, że plan nowelizacji pojawił się przed mistrzostwami. Po naszej publikacji nowela z zapisami o możliwości przyznawania przez rząd wysokich nagród również sportowcom musi wejść w życie ekspresowo.

Siatkarze nadal nie otrzymali obiecanych nagród za mistrzostwa świata

Jacek Gądek ujawnił, że mistrzowie świata w siatkówce nie otrzymali obiecanych przez premiera Mateusza Morawieckiego nagród za wybitne osiągnięcia sportowe, ponieważ rozporządzenie ministra sportu blokuje ich wysokość, a Witold Bańka nie chciał zmieniać jego zapisów. 

"Gdyby minister sportu podniósł limity określone w rozporządzeniu z myślą o 'złotych' siatkarzach, to w innych - mniej prestiżowych dyscyplinach - koszty nagród lawinowo by wzrosły. A to w kolejnych latach mogłoby kosztować miliony złotych - tak wstrzemięźliwość ministra tłumaczą nasi rozmówcy ze świata sportu" - pisał Jacek Gądek

Obiecane dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej 15 mln złotych, w tym kilka milionów przewidzianych na nagrody dla mistrzów świata, trafiło do Ministerstwa Sportu i Turystyki i czeka na rozliczenie. - Jest klincz. Witold Bańka nie może złamać prawa, które przecież sam ustanowił. W obecnej sytuacji nie może wypłacić nagród wyższych niż wynosi limit - powiedziała osoba związana ze sportem i polityką jednocześnie, na którą powołuje się dziennikarz. 

Marek Borowski dla Gazeta.pl: Morawiecki postawił sobie za cel przejęcie partii po Kaczyńskim

Więcej o:
Komentarze (58)
Napisaliśmy, że minister nie może wypłacić nagród siatkarzom. Rząd: zmienimy ustawę
Zaloguj się
 • ksiadz.teofil

  Oceniono 21 razy 19

  Gdybyś GW nie przeszkadzała byłoby w najgorszym wypadku 40 mln do podziału, albo nawet cały Bank! Miał być Get in , a jest Get out.

 • zigzaur

  Oceniono 20 razy 18

  Zawsze myślałem, że ustawy uchwala władza ustawodawcza, tak było nawet z PRL No, ale teraz jest dobra zmiana.
  Pewne jest, że na pewno Dupis nie będzie się ociągać.

  W roku 1942 Reichstag uchwalił ustawę, na podstawie której ustny rozkaz Führera był ważniejszy od każdego aktu prawnego. Za Adolfa nigdy formalnie nie zmieniono konstytucji.

 • cezar85

  Oceniono 18 razy 16

  nie przeszkadzać!

  obecnie pis jest zajęty ściąganiem haraczy

 • krynolinka

  Oceniono 21 razy 15

  Znów pisiory o problemach przez samych siebie tworzonych dowiadują się z gazety.
  Polecę banałem, co za matoły.
  Tylko za co w rządzie kasę trzepią..

 • majo_rmajor

  Oceniono 14 razy 14

  Czy ci idioci z piSSu są w stanie coś zrobić porządnie? Są, umieją kraść.

 • brytnej

  Oceniono 14 razy 12

  Ministerstwo zmieni ustawę? Ministerstwo? Czy w Wolsce już zniesiono ostatnie pozory praworządności?

 • incipit

  Oceniono 11 razy 11

  Będzie wsteczne prawo...

 • waldus059

  Oceniono 10 razy 10

  ale nie ma żadnych przeszkód aby tą kwotę przekazać radiu co ma ryja

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX