Katowice. Potrącona przez samochód nosicielką wirusa HIV. Policja szuka osób, które jej pomogły

Katowicka policja poszukuje osób, które w środę po południu pomagały potrąconej przed samochód kobiecie. Poszkodowana jest nosicielką wirusa HIV.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w środę około godziny 17:30 na ulicy Brynowskiej w Katowicach. Samochód marki Audi potrącił kobietę. Zanim na miejsce zdarzenia dotarły służby ratunkowe, świadkowie wypadku udzielili pomocy potrąconej osobie i oddalili się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem policji. Dzięki ich szybkiej reakcji kobieta została przewieziona do szpitala, a jej zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Katowice. Policja szuka osób, które pomogły potrąconej kobiecie. Jest nosicielką wirusa HIV

W szpitalu okazało się, że kobieta jest nosicielką wirusa HIV. Oznacza to, że osoby, które miały kontakt z jej krwią mogą zostać zakażone. Policja apeluje o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia. Przyjęcie odpowiedniego leku pomoże uniknąć zakażenia wirusem HIV.

Katowicka policja zwraca się z apelem do świadków wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj około 17.30 na ulicy Brynowskiej w Katowicach. Na przejściu dla pieszych została potrącona kobieta. Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia, a w szczególności osoby, które udzielały pomocy poszkodowanej, prosimy o pilny kontakt z policjantami z Katowic tel. 32 200 2555, 32 200 2777

- czytamy na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach

Więcej o: