Black Friday 2018: TNS Kantar: 87 proc. Polaków wie, czym jest Czarny piątek i Cyber Monday

Black Friday i Cyber Monday to dni, w czasie których wiele sklepów organizuje olbrzymie wyprzedaże. Zwyczaj ten przyszedł do nas z Zachodu, a Polacy z roku na rok stają się go bardziej świadomi.

Czym jest Black Friday i Cyber Monday? Okazuje się, że Polacy są coraz bardziej świadomi tych dwóch zakupowych świąt. Aż 87 proc. badanych w sondażu TNS Kantar odpowiedziało, że wie, czym jest Black Friday i Cyber Monday. To o 12 procent więcej niż w zeszłym roku.

Podczas Black Friday i Cyber Monday Polacy wydadzą 2,3 miliarda złotych

Coraz więcej Polaków chce także wziąć udział w wyprzedażowym szaleństwie, które odbędzie się końcem listopada. Z ostatnich badań wynika, że aż 6,7 miliona Polaków kupi coś w czasie Czarnego Piątku lub Cyfrowego Poniedziałku, a nasze wydatki związane z tymi wydarzeniami przekroczą łącznie sumę 2,3 miliarda złotych. Średnio wydamy około 340 złotych, choć więcej wydadzą panowie (średnio 408 zł) niż panie (271 zł).

Black Friday i Cyber Monday to dla wielu z nas okazja do tego, aby kupić prezenty świąteczne dla rodziny i przyjaciół - aż 32 procent Polaków zadeklarowało, że prezenty świąteczne kupi już w listopadzie. Najchętniej kupowanymi produktami podczas listopadowego szaleństwa wyprzedaży są odzież, buty i inne akcesoria, elektronika oraz artykuły dla domu i ogrodu. 

Internetowe badanie zbiorcze zostało wykonane przez TNS Kantar na zlecenie eBay w październiku 2018 r., na grupie 1034 Polaków w wieku 16-54 lat.

Kiedy wypada Black Friday i Cyber Monday 2018?

Przypomnijmy, że Black Friday 2018 będzie miał miejsce 23 listopada. W tym dniu wiele sklepów organizować będzie wyprzedaże, a artykuły z półek sklepów odzieżowych czy sklepów z elektroniką będą znikać w zastraszającym tempie. Cyber Monday 2018 odbędzie się trzy dni później, a więc 26 listopada. Jest to dzień, w którym organizowane są wyprzedaże w sklepach internetowych.

Więcej o:
Komentarze (32)
Black Friday 2018: Polacy coraz bardziej świadomi Black Friday i Cyber Monday
Zaloguj się
 • beor

  Oceniono 13 razy 11

  Ja też wiem czym jest Black Friday.
  W USA wielką wyprzedażą, w Polsce jeszcze większą ściemą sklepów.

 • glencok

  Oceniono 13 razy 9

  87% nie wie. I nie musi. Promocje i wyprzedaże w Polsce w większości sklepów nie różnią się niczym od normalnego codziennego handlu. Przytoczcie zeszłoroczne (albo z przed 2 lat, nie pamitam) dane na jaki średni rabat mogli liczyć klienci w "black friday" . Śmiech na sali. Na zachodzie wyprzedaż do duże obniżenie regularnej ceny żeby upłynnić towar i zrobić miejsce pod nowe kolekcje, u nas śmieszny rabat od czasem zawyżonych cen, żeby tylko jak najmniej oddać klientowi. Niech się walą z takimi black fridayami

 • dorbi

  Oceniono 10 razy 8

  W Polsce tego nie ma. -5% to nie jest wyprzedaż...

 • tylkoturbobenzyna

  Oceniono 10 razy 8

  Tak jest. Wszyscy już powszechnie wiedzą że to wielka ściema i u nas nie ma żadnych promocji.

 • fajny_zajety

  Oceniono 9 razy 7

  W Polsce w Black Friday do metki na której widnieje cena 179 zł dokleja się drugą metkę ze skreśloną ceną 320 zł dzięki temu możemy kupić towar po dużej "obniżce".

 • leming666

  Oceniono 8 razy 6

  "87 proc. Polaków wie, czym jest Black Friday"
  I ja też wiem. Będą naklejane nowe przekreślone większe ceny z normalnymi cenami na artykuły ;)

 • loneman

  Oceniono 5 razy 3

  Podlasie, Podkarpacie i duza czesc Polonii w Usa nie wie co to jest bo caly czas sa myslami w Prl a niektorzy w czasach sredniowiecza oraz antyku 😂😉😎

 • lukamipisze

  Oceniono 3 razy 3

  Wielka czarna sciema i nic wiecej.
  Najpierw podniosą ceny o 10%, potem obnizą 5%...

 • dante_waw

  Oceniono 5 razy 3

  LUDZIE!!! Badzcie swiadomi "Czarnego Piatku"... kuuuupujcie kuuuupujcie... bo jezeli przestaniecie, przestana nam tez rosnac wskazniki gospodarcze i gory smieci... a tego nie chcemy....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX