Black Friday 2018: TNS Kantar: 87 proc. Polaków wie, czym jest Czarny piątek i Cyber Monday

Black Friday i Cyber Monday to dni, w czasie których wiele sklepów organizuje olbrzymie wyprzedaże. Zwyczaj ten przyszedł do nas z Zachodu, a Polacy z roku na rok stają się go bardziej świadomi.

Czym jest Black Friday i Cyber Monday? Okazuje się, że Polacy są coraz bardziej świadomi tych dwóch zakupowych świąt. Aż 87 proc. badanych w sondażu TNS Kantar odpowiedziało, że wie, czym jest Black Friday i Cyber Monday. To o 12 procent więcej niż w zeszłym roku.

Podczas Black Friday i Cyber Monday Polacy wydadzą 2,3 miliarda złotych

Coraz więcej Polaków chce także wziąć udział w wyprzedażowym szaleństwie, które odbędzie się końcem listopada. Z ostatnich badań wynika, że aż 6,7 miliona Polaków kupi coś w czasie Czarnego Piątku lub Cyfrowego Poniedziałku, a nasze wydatki związane z tymi wydarzeniami przekroczą łącznie sumę 2,3 miliarda złotych. Średnio wydamy około 340 złotych, choć więcej wydadzą panowie (średnio 408 zł) niż panie (271 zł).

Black Friday i Cyber Monday to dla wielu z nas okazja do tego, aby kupić prezenty świąteczne dla rodziny i przyjaciół - aż 32 procent Polaków zadeklarowało, że prezenty świąteczne kupi już w listopadzie. Najchętniej kupowanymi produktami podczas listopadowego szaleństwa wyprzedaży są odzież, buty i inne akcesoria, elektronika oraz artykuły dla domu i ogrodu. 

Internetowe badanie zbiorcze zostało wykonane przez TNS Kantar na zlecenie eBay w październiku 2018 r., na grupie 1034 Polaków w wieku 16-54 lat.

Kiedy wypada Black Friday i Cyber Monday 2018?

Przypomnijmy, że Black Friday 2018 będzie miał miejsce 23 listopada. W tym dniu wiele sklepów organizować będzie wyprzedaże, a artykuły z półek sklepów odzieżowych czy sklepów z elektroniką będą znikać w zastraszającym tempie. Cyber Monday 2018 odbędzie się trzy dni później, a więc 26 listopada. Jest to dzień, w którym organizowane są wyprzedaże w sklepach internetowych.

Więcej o: