Głogów: trwa ewakuacja 3 tys. mieszkańców. Podczas przebudowy ulicy znaleziono starą bombę lotniczą

Trwa ewakuacja ok. 3 tysięcy mieszkańców Głogowa. Podczas przebudowy alei Wolności odnaleziono w ziemi bombę lotniczą z czasów II wojny światowej.

W środę rano osoby pracujące przy przebudowie alei Wolności w Głogowie (woj. dolnośląskie) znalazły bombę lotniczą z czasów II wojny światowej. W związku z zagrożeniem przy wyciąganiu ładunku wybuchowego, podjęto decyzję o ewakuacji całej okolicy. Wojsko określiło promień rażenia bomby na około 600 metrów.

Największa ewakuacja w historii Głogowa. W ziemi znaleziono bombę lotniczą

Akcja ewakuacyjna w Głogowie rozpoczęła się dzisiaj rano. Została ona zorganizowana ze względu na odnalezioną w ziemi bombę lotniczą, którą odsłonił operator koparki pracujący przy przebudowie alei Wolności w Głogowie. Jak podaje TVN24, miasto będzie ewakuowało około 3 tys. osób. - Są to głównie mieszkańcy z alei Wolności, ulicy Grodzkiej, Jedności Robotniczej, Sikorskiego oraz prywatni przedsiębiorcy, ich pracownicy i klienci hotelu Qubus - informowała w środę rzecznik prezydenta Głogowa Marta Dytwińska-Gawrońska. W dniu dzisiejszym odwołano także zajęcia w pobliskich szkołach i przedszkolach.

Ewakuacja 3 tys. mieszkańców Głogowa. Akcja skończy się ok. 11:00

Trwająca w Głogowie ewakuacja jest największą w historii ewakuacją w tym mieście. W Głogowie w czasie II wojny światowej toczyło się wiele walk i bombardowań, dlatego różnego rodzaju niewybuchy odnajdowane są w tym mieście stosunkowo często. Mimo to większość ewakuacji w Głogowie obejmowała zazwyczaj ok. 500 mieszkańców. Tym razem skala ewakuacji jest znacznie większa. Ewakuacja rozpoczęła się dzisiaj ok. godziny 7:00, a miasto przewiduje, że do godziny 11:00 uda się ją doprowadzić do końca. Osoby, które w czasie ewakuacji zechciały skorzystać z pomocy miasta, zostały przewiezione autobusem do budynku szkoły podstawowej nr 2.

Więcej o:
Komentarze (9)
Ewakuacja 3 tys. mieszkańców Głogowa. Bomba lotnicza znaleziona w ziemi
Zaloguj się
 • autonomy

  Oceniono 1 raz 1

  Przy okazji powinni ewakuować Wrocław i Legnicę.

 • latrynawyborcza

  Oceniono 5 razy 1

  Oddać właścicielom i poprosić o znaleźne.

 • siekieraaxe

  Oceniono 3 razy 1

  Moj ojciec wspomina bombardownie Głogowa, a własciwie stoczni,
  które ogladła z ..
  Leszna. Ameryknie dali popis

 • lajosz3

  Oceniono 5 razy 1

  Tytuł:
  "Głogów: trwa ewakuacja 3 tys. mieszkańców. Podczas przebudowy ulicy znaleziono starą bombę lotniczą"

  Cholera, a już myślałem że nową.

 • loneman

  Oceniono 4 razy 0

  Ciekawe po co ta ewakuacja, tacy z nich tchorze, tacy "niezlomni" i porzucaja swa ziemie przed obca bomba 😉?
  Malo tego nie sa katolikami durnie bojac sie smierci jaka przyblizy ich ponoc do mitycznego "Raju" oraz ukochanego bostwa 🤡😀

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 9 razy -7

  W każdym cywilizowanym kraju bąbę detonuje się na miejscu. W Polsce bąbę wiezie się na poligon. Tak nie robi się nigdzie na świecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX