Kornel Morawiecki chce startować do PE. Jego cele: ułożenie relacji z Rosją i walka z dyktatem prawa

Kornel Morawiecki chce startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Nie wyklucza sojuszu politycznego z Prawem i Sprawiedliwością.

- Chciałbym zostać europosłem, nie wykluczam kandydowania w majowych wyborach do europarlamentu. Mam określoną wizję Europy i chcę ją zmieniać od wewnątrz.  Moim celem byłoby zmniejszanie biurokracji w Brukseli, walka z dyktatem prawa - powiedział Kornel Morawiecki w rozmowie z "Super Expressem".

Kornel Morawiecki kandydatem na eurodeputowanego? Możliwy sojusz z PiS

Marszałek senior zdradził także, że nie wyklucza sojuszu z partią Prawo i Sprawiedliwość. Jeżeli do takiego dojdzie, będzie to oznaczać, że Kornel Morawiecki zbliży się politycznie do swojego syna, premiera Mateusza Morawieckiego.

Kornel Morawiecki zapowiedział, że jako eurodeputowany chciałby walczyć o lepsze kontakty ze wschodnim sąsiadem Polski.

Kornel Morawiecki: "Nie może być tak, że Polska obraża się na Rosję"

- Polska musi być silniejsza. Nie może być tak, że ponad naszymi głowami spotykają się wielcy tego świata, a Polska się obraża na Putina, na Rosję. Nie możemy być przy tym zakładnikiem tragedii smoleńskiej, musimy żyć dalej, musimy ułożyć relacje z Rosją, a nie się zamykać. Dlatego w Unii Europejskiej robiłbym wszystko, aby budować pozycję Polski i układać nasze relacje jeśli idzie o naszą politykę wschodnią, która wymaga poważnej zmiany - powiedział w rozmowie z "Super Expressem".

Przypomnijmy, że na początku listopada podczas konferencji prasowej Kornel Morawiecki powiedział, że jego zdaniem wyniki wyborów samorządowych 2018 pokazują, że Polacy są trochę zmęczeni rządami Prawa i Sprawiedliwości i że obóz rządzący może obawiać się o wyniki wyborów parlamentarnych. 

Więcej o: