"Rzeczpospolita": W ciągu 3 lat liczba kierowców pod wpływem narkotyków wzrosła o 50 proc.

Liczba kierowców, którzy prowadzą pod wpływem narkotyków rośnie z roku na rok - informuje "Rzeczpospolita".

W ciągu trzech lat liczba kierowców złapanych na prowadzeniu po narkotykach wzrosła o ponad 50 procent - podaje "Rzeczpospolita". W 2017 roku policjanci zatrzymali ponad 1,5 tysiąca osób, które prowadziły samochód, będąc pod wpływem działania substancji psychoaktywnych.

Liczba kierowców prowadzących pod wpływem narkotyków wciąż rośnie

Osób, które prowadzą samochód pod wpływem narkotyków jest jednak więcej, niż pokazują policyjne statystyki - Policja bada narkotesterem tylko tych kierowców, których zachowanie wskazuje na to, że przed jazdą mogli brać jakieś narkotyki. Bardziej niepokojące statystyki pokazuje ostatnie badanie Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Wynika z niego, że aż 1,1 proc. Polaków przyznało, że wciągu ostatnich 12 miesięcy prowadziło samochód, będąc pod wpływem działania narkotyków.

Problemem jest również to, że Polacy często wsiadają do samochodu, który prowadzi osoba będąca pod wpływem substancji psychoaktywnych. W sondażu Krajowego Biura do spraw Przeciwdziałania Narkomanii aż 2 proc. Polaków przyznało, że podróżowało z będącym na tzw. haju kierowcą.

Coraz więcej rowerzystów pod wpływem substancji psychoaktywnych

Sondaż Krajowego Biura do spraw Przeciwdziałania Narkomanii pokazuje, że i rowerzyści nie są bez winy. 1 proc. polskich cyklistów przyznało, że w ciągu ostatniego roku prowadziło rower, będąc pod wpływem narkotyków, a aż 5 proc. spośród nich wsiadło na jednoślad pod wpływem alkoholu

Liczba kierowców podróżujących pod wpływem narkotyków wciąż rośnie. W 2014 r. drogówka zatrzymała 995 kierowców pod wpływem narkotyków, rok później – 1281. W 2017 roku takich kierowców było już 1535, a wszystko wskazuje na to, że w 2018 roku Policja zatrzyma ich jeszcze więcej. Jak informuje "Rzeczpospolita", w tym roku Policja zwiększyła liczbę przeprowadzonych narkotesterem badań.

Więcej o:
Komentarze (24)
"Rzeczpospolita": W ciągu 3 lat liczba kierowców pod wpływem narkotyków wzrosła o 50 proc.
Zaloguj się
 • paastafarai

  Oceniono 9 razy 3

  "Policja zwiększyła liczbę przeprowadzonych narkotesterem badań"
  i im wzrasta , no szok po prostu
  a jak tam testery? wykrywaja że ktoś jarał tydzień wczesniej skręta to i rośnie

 • tyfus.wolski

  Oceniono 10 razy 2

  Jeśli chodzi o ludzi będących pod wpływem halucynacji, to w ciągu ostatnich 3 lat obserwowaliśmy znaczny wzrost takich przypadków, podobno już co trzeci ma omamy i na dodatek wierzy w nie, uważając za prawdę. Od pewnego czasu obserwujemy jednak trend spadkowy, choćby w ponad 100 miastach i miasteczkach - co dobrze wróży zdrowiu Polaków. Niestety jeśli chodzi o mniej rozwiniętą intelektualnie część wiejsko-gminną, wzrosła liczba spisiałych i narkotyzujących się religią toruńsko-smoleńską przy pomocy odbiorników RTV.

 • aktyntasza

  Oceniono 1 raz 1

  Kto bogatemu zabroni - ha ha ha ... !

 • Mateusz Gryc

  Oceniono 3 razy 1

  Więcej takich artykułów piszcie. Może by wypadało najpierw zbadać sprawę skład się to wzięło. Nowe narkotesty wygrywają marihuanę do 3 tygodni po zażyciu. Wiedza o tym komendanci, prawnicy i wszyscy co mieli z tym doświadczenie. W sądach niestety są tacy sędziowie co nie cha oszukiwać i próbują uniewinnic i tacy co chowają głowę i odwracają wzrok bo wiedzą że oszukują. Oby więcej takich akcji, kiedyś prawda wyjdzie na jaw bo narazie wszystko to jedno wielkie oszustwo(prawnie po kilku godzinach od zapalenia nie podlega się karze bo nie ma to wpływu na nasze funkcjonowanie). A i nie piszcie że robią narkotesty tylko jak jest podejrzenie. Może w większości polski tak natomiast są miasta gdzie robi się to po pierwsze bo jest za dużo narkotestow które mają termin ważności a po drugie dlatego że ktoś np ktoś uważa że policjant nie ma racji w innej sprawie i klucz się o swoje to dostaje narkotest, albo za muzykę w radiu, szerokie spodnie, kolor samochodu, markę itd. W 2015r na te 1250 osób zatrzymanych przytoczę wam statystykę miast. Gdańsk-8 osób, warszawa-20 osób, Kraków- około 330 osób. Jak widać państwo państwie. Pewnie tylko w Krakowie się pali marihuane?? nie ma co się rozpisywać bo zbadalem temat z konieczności i informacji które zdobyłem jest conajmniej na 3 takie artykuły. Niestety nie jestem dziennikarzem więc te informacje mogę przekazać tylko do rzecznika praw obywatelskich lub komuś z was kto będzie tym zainteresowany,mogę opisać jak mimo niezawislych sądów i państwa prawa oszukuje się z premedytacją obywateli. Pozdrawiam i czekam dnia aż ktoś napisze prawdę i poinformuję społeczeństwo??

 • precz_z_komunia

  Oceniono 3 razy 1

  Pijaństwo i Szprycerstwo :-)

 • jo1952

  Oceniono 5 razy 1

  A ktoś rejestruje liczbę wlepiających się w komórki,zamiast patrzeć na drogę?

 • dziadwawelski

  Oceniono 4 razy 0

  Problem zostałby szybko rozwiązany gdyby dopuścić jazdę po maryśce i innych narkotykach za legalną. Komu to przeszkadza, przecież "lekkie" narkotyki nie są "takie złe" ;-)))

 • loneman

  Oceniono 6 razy 0

  Wszedzie panuje juz "dobra zmiana" 💀

 • jollyroger1976

  Oceniono 6 razy 0

  PISowcy ośmielili to robactwo to mają

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX