Kuriozum w Chełmie. Pociąg z jednym wagonem na stacji. Pasażerowie "wchodzili" oknem

Pasażerowie w Chełmie 12 listopada przeżyli mały szok: czy to był najkrótszy możliwy skład PKP Intercity? Nie wiadomo, czy tak, ale jedno jest pewne: najbardziej zdesperowani pasażerowie próbowali dostać się do wagonu oknem.

12 listopada był może i dniem wolnym, ale pasażerowie z Chełma zapamiętają go zupełnie inaczej. Na stację Chełm Miasto podjechał bowiem pociąg TLK "Ogiński", jakiego mało kto się spodziewał.

Na stację podjechał bowiem chyba jeden z najkrótszych w historii PKP Intercity składów. Lokomotywa i jeden wagon. Efektów można się domyślać. Jak opisuje portal wirtualnychelm.pl, który zamieścił też zdjęcia nietypowego składu, z wyjściem z pociągu miał nawet konduktor.

Pociąg był przepełniony, ale konduktor ostatecznie przekazał pasażerom: Muszą wysiąść pasażerowie bez miejscówek w tym wagonie, żeby mogli wejść pasażerowie z miejscówkami".

Skończyło się ponownie chaosem, ponieważ raz, że mało kto chciał z wagonu (jednego!) wysiadać, a niektórzy po prostu... starali się do niego wskakiwać. I to dosłownie:

Pierwszy pociąg na wodór wyjechał na tory w Niemczech. Niebawem pojawią się kolejne

Więcej o:
Komentarze (219)
Chełm. Pociąg PKP Intercity miał tylko jeden wagon. Pasażerowie wskakiwali oknami
Zaloguj się
 • gio0102

  Oceniono 40 razy 32

  Prezes PKP zarabia ok. 100 (!) tys. miesięcznie (wraz z zarobkami za zasiadanie w spółkach zależnych PKP, informacje dostępne w sieci). On i jego bliscy współpracownicy to kolesie z nadania PiS.
  Czy trzeba więcej przykładów z ostatnich miesięcy, że ci panowie (wszyscy w typie leśnych dziadków) są intelektualnie niezdolni do zarządzania takim przedsiębiorstwem?
  A Chełm - no cóż w samorządowych wygrał pis, więc już nie muszą dbać o mieszkańców ;)

 • jego-wysokosc

  Oceniono 35 razy 31

  Wolskie Koleje Państwowe. Tylko ten pociąg xkr się nazywa. Skoro był krótki powinni go nazwać Kaczyński a nie Ogiński.

 • Moje konto

  Oceniono 30 razy 26

  To i tak dobrze - słyszałem, że dyrektor InterCity zamierza podstawiać pociągi składające się tylko z lokomotywy. Bo pasażerowie do takiego nie wejdą, a przez to nie będą się skarżyć na warunki podróży, gdyż tej podróży w ogóle nie będzie.

 • adalberto3

  Oceniono 24 razy 22

  Pamiętam, że będąc dziecięciem jeszcze za panowania tow. Wiesława byłem wpychany przez okno na dworcu Warszawa Zach. do pociągu jadącego do Lublina. Na porządku dziennym było też wsiadanie do pociągu z obu stron, zarówno od strony peronu, jak i przeciwnej. Ludzie sobie radzili, jak tylko mogli. Kartek jeszcze nie było, przyszły później.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX