Olsztyn. 16-latek chciał przejechać na hulajnodze przez przejście. Kierowca go nie zauważył [WIDEO]

Deszcz i ciemność to zawsze przepis na więcej wypadków drogowych. Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj na ulicach Olsztyna. 16-latek chciał przejechać przez przejście, kierowca go nie zauważył. Wszystko nagrała kamera.

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem na jednym z przejść dla pieszych na ul. Targowej w Olsztynie

Olsztyn. 16-latek potrącony na przejściu

Około godziny 18 policja została wezwana na olsztyńską ulice Targową. 16-latek chciał tam przejechać na hulajnodze przez przejście dla pieszych. Niestety nadjeżdżający kierowca go nie zauważył i potrącił nastolatka. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. 

Zobacz także:  Gdzie można jeździć elektrycznymi hulajnogami? Za przejazd po ścieżce rowerowej grozi nawet 500 zł mandatu, a po chodniku?

Na szczęście chłopcu nic się nie stało. Policja natychmiast zatrzymała jednak prawo jazdy 25-latka, który prowadził samochód. Skierowała również sprawę do sądu. 

Policja apeluje do wszystkich o ostrożność. Przypomina o tym, jak ważne jest aby zarówno piesi jak i kierowcy pamiętali o tym, że są współodpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo na drodze:

W konfrontacji pieszego z samochodem na drodze to ten pierwszy zawsze jest w gorszej sytuacji
Więcej o:
Komentarze (68)
Olsztyn. 16-latek chciał przejechać na hulajnodze przez przejście. Kierowca go nie zauważył [WIDEO]
Zaloguj się
 • bartekgryko

  Oceniono 28 razy 10

  dobrze, że się chłopakowi nic nie stało, ale na przejście powinien wejść a nie wjechać, policja nadgorliwa w stosunku do kierowcy ewidentnie

 • Orry Main

  Oceniono 30 razy 6

  Jak zwykle kowal zawinił a cygana powiesili . W tym przypadku wina leży po stronie 16 latka bo powinien przejść przez przejście zachowując ostrożność a nie jak błyskawica próbować śmignąć przez przejście . Ciekawe ilu takich " nieśmiertelnych " musi zginąć żeby w końcu coś dotarło

 • wojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 16 razy 6

  "Szesnastolatek... Eee... Stary już był..." - rzekł miejscowy proboszcz gładząc się po pękatym brzuchu

 • agios_pneumatos

  Oceniono 5 razy 5

  Najbliższa ul. Targowa jest w Barczewie. Targowa, Towarowa, co za różnica. Zrobić komuś łaskę czy laskę... pewnie też.

 • siwywaldi

  Oceniono 18 razy 4

  No i już macie SKUTKI wczorajszego artykułu (link w tekście), gdzie uważacie, że jadący hulajnogą, traktowany jest JAK PIESZY. Nawet jak zapiendrala 40 km/h.

 • takaprawda2015

  Oceniono 20 razy 4

  Dopiero co ostatnio były artykuły jak to przez przejście dla pieszych nie przejeżdżą się hulajnogą, a psiarnia uważa że to kierowca winny bo ktoś mu wtargnął na pasy??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX