Policjanci w Suwałkach twierdzą, że od trzech lat pilnują domu ministra Zielińskiego

Podczas sejmowej debaty na temat protestu policjantów posłanka PO Bożena Kamińska odczytała fragmenty listu od funkcjonariuszy z Suwałk. Wcześniej na jego podstawie wniesiono interpelację do Joachima Brudzińskiego "ws. patologii w suwalskiej Policji".

Posłanka Bożena Kamińska 9 listopada w Sejmie interweniowała na prośbę policjantów z Suwałk. Dostała od nich list, w którym mundurowi napisali m.in., że od trzech lat są zobowiązani do całodobowego pilnowania posesji wiceministra Jarosława Zielińskiego oraz przy okazji uroczystości udają funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa.

Patologia w suwalskiej policji?

Posłanka Kamińska na sejmowej mównicy streściła interpelację skierowaną do Joachima Brudzińskiego, w której policjanci wymieniają nieprawidłowości w funkcjonowaniu lokalnej policji, w tym awansowanie niedoświadczonych funkcjonariuszy:

Naczelnikami wydziałów w tej komendzie i zastępcami, zostali m.in. sierżant sztabowy z kilkuletnim doświadczeniem, lub młodszy aspirant, który nigdy poważnej sprawy w życiu nie prowadził(...).

Dalej policjanci pytają:

Dlaczego i z jakiego powodu jeden z patroli policji w Suwałkach od blisko 3 lat pilnuje całą dobę posesji pana wiceministra Jarosława Zielińskiego? 
Z jakiego powodu miejscowi policjanci przebierają się w garnitury, zakładają okulary i udają, że są Służbą Ochrony Państwa, podczas uroczystości, w których bierze udział pan wiceminister Zieliński.


Pełną treść interpelacji poselskiej można przeczytać TUTAJ.

Poza wymienionymi przez posłankę faktami w interpelacji podkreśla się też, że policjanci na razie pilnują jednej posesji wiceministra Zielińskiego, ale w przyszłości będą musieli dozorować także następną:

Podobno, na co zwraca się uwagę (w liście od policjantów), Pan Jarosław Zieliński wybudował się także w miejscowości Krzywe i już w niedługim czasie suwalscy policjanci będą musieli pilnować dwóch posesji.
I co kuriozalne w posesjach pan Jarosław Zieliński ma podłączony alarm bezpośrednio do dyżurnego w KMP w Suwałkach, a nie do firmy ochroniarskiej.

Ponadto z nieznieruchomiałych przyczyn w jednej komend zatrudniono księdza:

W jakim celu w KMP w Suwałkach zatrudniono jednego z miejscowych księży i czemu ma służyć utrzymywanie przez lokalną społeczność tego stanowiska w strukturach KMP w Suwałkach?

Interpelację kończy pytanie do Joachima Brudzińskiego:

Czy zamierza Pan wyciągnąć stosowne konsekwencje wobec podległego Panu Wiceministra Jarosława Zielińskiego? A może „utożsamia się” Pan z przedstawionymi "patologicznymi" zachowaniami i postawami Pana Wiceministra Jarosława Zielińskiego?

Prezydium Sejmu nie dało biegu tej interpelacji.

O komentarz chcieliśmy poprosić rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Jak dotąd nie nie odebrał od nas telefonu.   

Sprawę skargi policjantów opisał "Kurier Suwalski".

Porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy

8 listopada Joachim Brudziński podpisał porozumienie kończące akcję protestacyjną służb mundurowych w Polsce. Uzgodniono, że od 1 stycznia 2019 roku funkcjonariusze służb podlegających MSWiA dostaną podwyżkę wynoszącą 655 złotych brutto. 1 stycznia 2020 roku dostaną następną podwyżkę w wysokości 500 zł brutto. Ponadto MSWiA zrezygnuje z wymogu ukończenia 55 lat przed przejściem na emeryturę. Funkcjonariuszom przyznano też prawo do pełnopłatnych nadgodzin.

To porozumienie skończyło protest służb mundurowych, który trwał od lipca 2018 roku. W listopadzie protest eskalował - pod hasłem "Trzymamy linię" policjanci w całej Polsce brali lawinowo zwolnienia lekarskie. Przykładowo 31 października w samym województwie łódzkim na L4 przebywało 500 policjantów - w ciągu kilku następnych dni liczba ta wzrosła do 1500.

Więcej o:
Komentarze (333)
Policjanci w Suwałkach twierdzą, że od trzech lat pilnują domu ministra Zielińskiego
Zaloguj się
 • tyfus.wolski

  Oceniono 112 razy 106

  PiS jest tak skompromitowany, że aż dziw bierze, że ludzie jeszcze nie pogonili tej skorumpowanej bandy gdzie pieprz rośnie. Ale dopóty dzban wodę nosi, póki mu się ucho nie urwie ...

 • krynolinka

  Oceniono 99 razy 93

  A bidet w Komendzie Głównej budził u ćwoka zdziwienie.
  I proszę jakie Bizancjum na własnej wiosce zmontował..

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 93 razy 85

  Gdyby skó...el miał czyste sumienie nikt nie musiałby grubasa pilnować.

 • zd46

  Oceniono 72 razy 68

  "Psy pilnują kundla"? Drodzy Policjanci, a jak to, szczerze, było z wypadkami drogowymi Zielińskiego, kto siedział za kierownicą, on zalatujący, czy "żona strwożona"? Policjanci traktowani jak "sługusy"? Czy ta władza już nie sięgnęła "bruku". Prywata, prywata na szczytach władzy chociaż on, to szczyt głupoty, szczyt infantylizmu,prostactwa i ciężka waga prymitywnej arogancji.

 • remo29

  Oceniono 71 razy 65

  Prostemu chamowi włączyło się panisko i wziął sobie policjantów jak chłopaczków spod budki z piwem. Okna jaśniepanu umyli?

 • mjg06

  Oceniono 65 razy 61

  Państwo PiS-dy w rozsypce. Bananowi dygnitarze bawią się państwo. Katastrofa wisi w powietrzu.

 • skomand2010

  Oceniono 59 razy 57

  klasyczny cham ...dorwał się do władzy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX