Donald Tusk na czele rankingu. Sondaż zaufania do polityków IBRiS

Który z polskich polityków cieszy się największym zaufaniem wśród Polaków? Na czele najnowszego rankingu IBRiS dla onet.pl znajduje się szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Politykiem, który cieszy się największym zaufaniem Polaków jest były premier Donald Tusk - pokazuje najnowszy sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych dla onet.pl. Na drugim miejscu uplasował się prezydent Andrzej Duda, na trzecim - Mateusz Morawiecki.

Donald Tusk cieszy się największym zaufaniem Polaków. Prezydent i premier tuż za nim

Sondaż dot. poziomu zaufania do polskich polityków pokazuje, że Donaldowi Tuskowi ufa o 5 proc. ankietowanych więcej niż jeszcze miesiąc temu, co oznacza, że przesłuchanie dot. afery Amber Gold mu nie zaszkodziło. Byłemu premierowi ufa aż  45,8 proc. badanych, a nie ufa mu 43,8 proc. badanych. Nieco mniejszym zaufaniem cieszy się prezydent Andrzej Duda - 45,3 proc. ankietowanych odpowiedziało, że ufa właśnie jemu, z kolei 45,3 proc. zadeklarowało, że mu nie ufa. Na ostatnim miejscu podium znalazł się premier Mateusz Morawiecki, którego zaufaniem darzy 42 proc. Polaków, a któremu nie ufa 47,2 proc. badanych.

Którym politykom nie ufamy? Za czele Jarosław Kaczyński

Komu nie ufa największa grupa Polaków? Liderem pod względem braku zaufania jest Jarosław Kaczyński, któremu nie ufa 59,8 proc. ankietowanych. Drugie miejsce zajął Grzegorz Schetyna (57,6 proc. negatywnych odpowiedzi), trzecie - Beata Szydło (55,8 proc.), a czwarte Zbigniew Ziobro (55,8 proc.).

Badanie zostało przeprowadzone 13 listopada dla onet.pl. Sondaż zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo na grupie 1100 osób. Błąd oszacowania wynosi 3 proc., próg ufności - 0,95.

Źródło: onet.pl

Więcej o: