Donald Tusk na czele rankingu. Sondaż zaufania do polityków IBRiS

Który z polskich polityków cieszy się największym zaufaniem wśród Polaków? Na czele najnowszego rankingu IBRiS dla onet.pl znajduje się szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Politykiem, który cieszy się największym zaufaniem Polaków jest były premier Donald Tusk - pokazuje najnowszy sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych dla onet.pl. Na drugim miejscu uplasował się prezydent Andrzej Duda, na trzecim - Mateusz Morawiecki.

Donald Tusk cieszy się największym zaufaniem Polaków. Prezydent i premier tuż za nim

Sondaż dot. poziomu zaufania do polskich polityków pokazuje, że Donaldowi Tuskowi ufa o 5 proc. ankietowanych więcej niż jeszcze miesiąc temu, co oznacza, że przesłuchanie dot. afery Amber Gold mu nie zaszkodziło. Byłemu premierowi ufa aż  45,8 proc. badanych, a nie ufa mu 43,8 proc. badanych. Nieco mniejszym zaufaniem cieszy się prezydent Andrzej Duda - 45,3 proc. ankietowanych odpowiedziało, że ufa właśnie jemu, z kolei 45,3 proc. zadeklarowało, że mu nie ufa. Na ostatnim miejscu podium znalazł się premier Mateusz Morawiecki, którego zaufaniem darzy 42 proc. Polaków, a któremu nie ufa 47,2 proc. badanych.

Którym politykom nie ufamy? Za czele Jarosław Kaczyński

Komu nie ufa największa grupa Polaków? Liderem pod względem braku zaufania jest Jarosław Kaczyński, któremu nie ufa 59,8 proc. ankietowanych. Drugie miejsce zajął Grzegorz Schetyna (57,6 proc. negatywnych odpowiedzi), trzecie - Beata Szydło (55,8 proc.), a czwarte Zbigniew Ziobro (55,8 proc.).

Badanie zostało przeprowadzone 13 listopada dla onet.pl. Sondaż zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo na grupie 1100 osób. Błąd oszacowania wynosi 3 proc., próg ufności - 0,95.

Źródło: onet.pl

Więcej o:
Komentarze (263)
Donald Tusk na czele rankingu. Sondaż zaufania do polityków IBRiS
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 78 razy 64

  Sondaż przeprowadzono już po tym jak Tusk nazwał pisowców współczesnymi bolszewikami.
  Ludzie lubią tych którzy mówią prawdę.

 • def11

  Oceniono 71 razy 57

  Jeszcze jedno przesłuchanie przed jakąś komisją czy wezwanie do prokuratury, a Tusk jeszcze bardziej umocni swoją pozycję :)

 • pe1

  Oceniono 68 razy 54

  Drugie miejsce w rankingu dla przestępcy konstytucyjnego i pospolitego oszusta, który preparował ułaskawienia dla bandytów i kombinował z delegacjami za fałszywe wykłady? Dramat!

 • pimpolak-11

  Oceniono 48 razy 38

  Liderów dwóch: Tusk i Kaczyński. Nie dziwota, że tak się go bolszewiki boją :)

 • jael53

  Oceniono 40 razy 34

  Nic w tym dziwnego - przy takiej "klasie politycznej", jaka objawia się nieraz po kilka razy dziennie (i tak od trzech lat) DT to zupełnie inna liga. Nie jestem wielbicielką żadnej konserwy, ale inteligencję i klasę doceniam.

 • morsik2

  Oceniono 36 razy 30

  To wszystko nie może być prawda, przecież wczoraj Obatel mówił o "spektakularnej porażce". A to ekspert :).

 • Piotr

  Oceniono 31 razy 29

  Jak można określić te ponad 40% Polaków, którzy ufają szkodliwemu pajacowi albo notorycznemu kłamcy? Nie, nie mam na myśli Donalda Tuska.

 • inder

  Oceniono 22 razy 22

  Czysta matematyka: jeżeli 45,3% ufa prezydentowi Du*ie, a jednocześnie 59,8% nie ufa Wielkiemu Wodzowi, to daje w sumie 105,1%.
  Ergo... co najmniej 5,1% nie ufa Skurduplowi i jednocześnie ufa jego marionetce! Schizofrenia?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX