Dolny Śląsk: CBŚP zlikwidowało laboratorium metamfetaminy. Dwie osoby aresztowane

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali laboratorium, w którym produkowano metamfetaminę. Dwie osoby zostały aresztowane.

CBŚP zlikwidowała laboratorium produkujące metamfetaminę, znajdujące się w powiecie lubańskim, w województwie dolnośląskim. Zabezpieczono ok. 93 litry substancji chemicznych, z których produkowano narkotyki, a także prawie 390 gramów metamfetaminy.

Laboratorium metamfertaminy na Dolnym Śląsku. Policja zatrzymała trzy osoby

O tym, że w powiecie lubańskim znajduje się laboratorium, Centralne Biuro Śledcze Policji we Wrocławiu dowiedziało się w październiku. Kiedy funkcjonariusze policji przybyli na miejsce, znaleźli 90 litry różnych substancji chemicznych, wykorzystywanych do produkcji metamfetaminy, a także 390 gramów gotowego produktu. W oględzinach brał udział biegły z laboratorium kryminalistycznego dolnośląskiej policji, który stwierdził, że metamfetaminę produkowano prawdopodobnie z wyrobów medycznych. 

Policjanci zatrzymali trzy osoby, dwie spośród nich zostały tymczasowo aresztowane przez Sąd Rejonowy w Lubaniu. Na oskarżonych ciążą zarzuty dotyczące produkcji i posiadania znacznych ilości narkotyków, a także handlu narkotykami. Za ww. przestępstwa podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: