Przemyt "na matrioszkę" zdarza się rzadko, ale zawsze jest spektakularny

Inwencja przemytników nie zna granic. Przekonali się o tym funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Tuplicach i funkcjonariusze Oddziału Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Świecku, którzy we wspólnej akcji ujawnili niecodzienną skrytkę dla kontrabandy.

Funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy.  W części ładunkowej, czyli na tzw. pace znajdował się jeszcze jeden pojazd - samochód dostawczy marki Fiat Ducato.

Na samochodzie ciężarowym zapakowany był dostawczy ducatoNa samochodzie ciężarowym zapakowany był dostawczy ducato Fot. Straż Graniczna

W przewożonym samochodzie funkcjonariusze ujawnili 840 tys. sztuk papierosów bez żadnych znaków akcyzy o szacunkowej wartości prawie 578 000. zł. Właścicielem towaru okazał się kierowca ciężarówki, 29-letni mieszkaniec Zielonej Góry. 

Na samochodzie ciężarowym zapakowany był dostawczy ducatoNa samochodzie ciężarowym zapakowany był dostawczy ducato Fot. Straż Graniczna

Więcej o:
Komentarze (17)
Przemyt "na matrioszkę" zdarza się rzadko, ale zawsze jest spektakularny
Zaloguj się
 • kaktus-2

  Oceniono 15 razy 15

  Jak to jest że zawsze właścicielami kontrabandy, która jest warta nie rzadko 1 mln pln jest kierowca który zarabia ok 5 tys płn na rękę...

 • john_yossarian

  Oceniono 13 razy 13

  Ta, zazwyczaj kierowca jest właścicielem towaru wartego furę hajsu. Każdy Janusz ma ciężarówkę, kasę i układ z mafią, żeby sobie zapakować towar i beztrosko jechać.

 • teresa.b

  Oceniono 9 razy 9

  Ale wielki sukces!. Matrioszka to powinno być jeszcze co najmniej pięć samochodów w samochodach a są tylko papierosy.

 • Oceniono 6 razy 6

  Naprawdę bardzo przemyślnie schowane. A bylo zapłacić łapówkę i było by po sprawie. Chyba, że ten transport był na straty, bo w tym czasie przejechało z 10 innych cenniejszych.

 • zanimmnieznowzbanuja

  0

  Najwieksza zagadka w tym biznesie jest obliczanie strat skarbu panstwa ............... mi zgarneli papierosy o wartosci rynkowej okolo 15 000 i z tego wyliczono straty skarbu panstwa na ponad 40 000.
  I tak jest za kazdym razem ze straty skarbu panstwa wynosza okolo 3 krotnosci wartosci rynkowej towaru, czy ktos jest w stanie wyjasnic mi ta zagadke?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX