Bakteria New Delhi w Piotrkowie Trybunalskim. Zamknięto jeden z oddziałów szpitala

W jednym ze szpitali w Piotrkowie Trybunalskim odkryto bakterie New Delhi. Jeden z oddziałów szpitala został zamknięty do odwołania.

New Delhi, bardzo zaraźliwą i niebezpieczną dla zdrowia i życia bakterie wykryto u jednej z pacjentek szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. Oddział wewnętrzny szpitala został zamknięty, a pacjenci, którzy mogli mieć styczność z nosicielką odizolowano.

Bakteria New Dehli w Piotrkowie Trybunalskim. Zamknięto jeden oddział

88-letnia obieta, u której wykryto bakterię New Delhi trafiła do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 31 października. Początkowo przebywała na sali ogólnej. Tzw. "superbakterię" wykryto u pacjentki w trakcie badań przesiewowych wykonywanych przy przyjęciu do szpitala. Kiedy badania potwierdziły obecność bakterii New Delhi w organizmie chorej pacjentki, kobietę przeniesiono do izolatki, a przyjęcia i odwiedziny na oddziale, w którym przebywała, zostały wstrzymane. 

Bakteria New Delhi nazywana jest także "superbakterią". Jest odporna na antybiotyki, może powodować zapalenie płuc, opon mózgowych oraz sepsę. Co więcej, bakteria ta przenosi się w bardzo szybki sposób - wystarczy krótki kontakt z przedmiotem, którego wcześniej dotykała zakażona osoba, aby również się zarazić.

Więcej o:
Komentarze (12)
Bakteria New Delhi w Piotrkowie Trybunalskim. Zamknięto jeden z oddziałów szpitala
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 15 razy 3

  Bakteria Pisieli od lat infekuje głowy Polaków i nikt nic nie zamyka - a powinni ...

 • borsuk_lu

  Oceniono 11 razy 3

  A gdzie ministrant zdrowia? Co robi w tym temacie, bo to już kilkaset przypadków w skali kraju?

 • loneman

  Oceniono 2 razy 2

  W erze "nowomedycyny" gdzie pacjent "wie wiecej" od lekarza (bo z netu) czy nie powinien zajac sie tym jaki "znachor", bioenergoterapeuta lub wrecz nawet sam egzorcysta 😂😉😎😤???

 • agzum

  Oceniono 8 razy 2

  Eee tam. Głowę zawracacie jakąś bakterią. Lepiej napiszcie czy są jeszcze nowe przypadki zarażenia "wirusem" odry i czy epidemia zatrzymała się na 20 osobach, czy też nadal grasuje i sieje spustoszenie.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 3 razy 1

  Parafrazując biskupów przy okazji tragedii Barcelony, albo tubę pisu ziemkiewicza na wieść o zamachu w Berlinie powinienem napisać, że to kara boska za głosowanie na antka.
  Jednak szczerze wam medycy i pacjenci (również potencjalni) współczuję. Liczę, że rząd zajmie się tym narastającym zagrożeniem, a nie, poprzez swoje agendy, obetnie limity.

 • marini2

  0

  Niestety multikulti to nie tylko polityka, to realne nasze życie, którym szafują politycy lewicy.

 • nino.rota

  Oceniono 10 razy 0

  new dehli... hmmm
  prezes J. Kaczynski mial racje mowiac o zagrozeniu sanitarno-epidemiologicznym zwiazanym z niekontrolowana imigracja.
  Juz nie tylko zawleczona odra nam zagraza ale i lekooporna bakteria o "znaczacej" nazwie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX