Niedziele handlowe - listopad 2019. Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą czynne?

Czy zbliżająca się niedziela to niedziela handlowa? Sprawdźmy to, zaglądając do ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.
Zobacz wideo

Z obowiązujących przepisów wynika, że 17 listopada nie jest niedzielą handlową. Dlaczego? Kiedy po raz kolejny będziemy mogli zrobić zakupy w ostatni dzień tygodnia?

Niedziele handlowe 2019. Która niedziela w tym miesiącu będzie niedzielą handlową?

To, która niedziela jest niedzielą handlową, reguluje ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, przyjęta 10 stycznia 2018 roku. Z jej treści wynika, że do końca tego roku niedziele handlowe będą wypadać raz w miesiącu, z wyłączeniem tych, w czasie których obchodzimy Wielkanoc lub Boże Narodzenie. Niedzielami handlowymi jest z zasady ostatnia niedziela miesiąca, a to oznacza, że 17 listopada jest dniem wolnym od handlu. Kiedy wypada kolejna niedziela handlowa? Jeżeli chcemy zrobić zakupy w ostatni dzień tygodnia, na najbliższą okazję poczekamy jeszcze tydzień, do 24 listopada.

Kalendarz niedziel handlowych na 2019 rokKalendarz niedziel handlowych na 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (16)
Niedziele handlowe - listopad 2019. Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 11 razy 5

  Nareszcie nareszcie nareszcie. Wprawdzie znam na pamięć tak jak modlitwe Zdrowaś Mario lecz info od samego UZ+ za każdym razem zamieszkana tabelka to jest to!!. Uwielbiam i czekam na tą chwilę jestem wdzięczny ,że się doczekałem. Wyrazy podziękowania dla całego zespołu redakcyjnego Chcę złożyć również w imieniu żony dzieci i wnuków mieszkańców bloku i ulicy, kolegów z pracy oraz osób które widuję raz w tygodniu w niedzielę w kościele.

 • Oceniono 6 razy 4

  Ja natomiast liczę dni godziny sekundy dzielące mnie od miesiąca grudnia gdzie będę mógł aż trzy niedziele poświęcić na zakupy i to nie w normalnych sklepach osiedlowych parterowych wielkopowierzchniowych tylko w galeriach handlowych, specjalnie na tą okazję zaprosiłem z prowincji rodzinę- zaszalejemy przeznaczyłem na zakupy świąteczne z 85 zł

 • e.olsen

  Oceniono 2 razy 2

  > Niedziele handlowe 2019. Czy 18 listopada sklepy będą czynne?

  Jeszcze by tego brakowało, żeby w poniedziałki sklepy były nieczynne...

 • zawszedak111

  Oceniono 6 razy 2

  UZ, sprawdzaj sobie co chwila!
  Zaglądaj non-stop do ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele!
  Tylko nie pisz już tych bzdur!!!
  Czy zbliżająca się niedziela to znów atak UZ i NPK na czytelników!?

 • domowy daeodon

  Oceniono 4 razy 2

  Hm..
  Skoro utrzymać wolne niedziele od handlu to zamknąć wszystko dosłownie wszystko- żadnych wyjątków 0 pracy dla wszystkich we wszystkich sektorach z kościołem włącznienie a na niedzielę wypisywać chorych ze szpitala do domu( przepustka), skoro niedziela dzień święty nie wolno również jeść( ścisły post), pić ,wypróżniać się spółkować.
  .

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 8 razy 2

  Przez zamkniete sklepy w niedziele budzet traci kilka miliardow zlotych rocznie. Glupie to i nikomu zupelnie nie jest potrzebne.

 • lech40

  Oceniono 4 razy 2

  Uff, odetchnąłm z ulgą: mam wiedzę
  (jak mawiają politycy z elastycznym podejściem do języka polskiego)...

 • gaz-eciarz

  Oceniono 1 raz 1

  Nie, 18 listopada sklepy będą czynne.

 • beton44

  Oceniono 2 razy 0

  Ooo - widzę że sam UZ - czasem trzeba wspierać "dziennikarski" narybek...
  I chyba wymyślił co będzie robił w 2020 roku - jak już prawie wszystkie niedziele będą "zamknięte" - będzie pisał o handlowych poniedziałkach jak o tym tytułowym 18 listopada ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX