Jan Olszewski trafił do szpitala. Upadł, ma problemy z sercem. Żona: boję się o jego życie

Były premier Jan Olszewski trafił do szpitala, po tym, jak upadł w domu, co prawdopodobnie miało związek z niewydolnością serca. Olszewski ma 88 lat, przed kilkoma laty przeszedł udar mózgu.

Olszewski nagle poczuł się źle i upadł na podłogę. Nie stracił jednak przytomności. - Zabrało go pogotowie. Lekarze chyba wiążą ten upadek z jakąś niewydolnością serca - powiedziała w rozmowie z "Super Expressem" żona Olszewskiego, Marta. - Niestety wiek robi swoje. Mam nadzieję, że mąż wróci niedługo ze szpitala, choć oczywiście boję się o jego życie - dodaje kobieta.

"Super Express" przypomina, że w 2011 roku Jan Olszewski przeszedł udar mózgu. Od tego czasu rzadko wychodził z domu.

Kim jest Jak Olszewski?

Jan Olszewski ma 88 lat, jest z wykształcenia adwokatem. W latach 1991-1992 pełnił stanowisko prezesa Rady Ministrów. Trzykrotnie był posłem na Sejm, a następnie członkiem Trybunału Stanu i doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W czasie II wojny światowej służył w Szarych Szeregach. W PRL działał w opozycji demokratycznej i bronił w procesach politycznych m.in. Melchiora Wańkowicza, Jacka Kuronia czy Karola Modzelewskiego.

Więcej o:
Komentarze (69)
Jan Olszewski trafił do szpitala. Upadł, ma problemy z sercem. Żona: boję się o jego życie
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 26 razy 18

  Czemu przy życiorysie Jana Olszewskiego nie ma ANI SŁOWA, że był on PIERWSZYM premierem, który wraz ze swoim rządem, pod hasłem tzw. dekomunizacji, rozpoczął tę ohydną, trwającą do dziś "grę teczkami"?

 • evergreen111

  Oceniono 26 razy 16

  Rząd Olszewskiego to był rząd hańby i zastoju a jego odwołanie 4 czerwca 1992 szczęśliwą chwilą dla Polski!
  - W 1992 bezrobocie wzrosło o 2,1% w porównaniu z rokiem poprzednim

  - Od stycznia abonament TV zdrożał o 190%, gaz o 70%, elektryczność o 20%, koszty ogrzewania o 100%, krajowe alkohole i papierosy o 20%, bilety PKP i PKS o 25%, wzrosły także ceny oleju opałowego i benzyny.

  - W kwietniu rząd ponownie podniósł ceny energii, podniesiono również składki ubezpieczeniowe. Za to wydatki na administrację wzrosły o 26%

  - Obniżono o 12% świadczenia dla przechodzących na emeryturę, obcięto w budżecie kwotę przeznaczona na zasiłki rodzinne.

  - Według publicznych sondaży, tylko 9% Polaków była zadowolona z rządu Olszewskiego.

  - Polska strajkowała jak długa i szeroka

  - Do marca 1992 rozwijano operacje tajnych służb skierowana przeciwko lewicy pod kryptonimem „Pamela – były podsłuchy i inwigilacje.

  - Parę dni po upadku Olszewskiego wydało się, ze zespołem doradców premiera kierował były współpracownik SB.

  - Rdzeniem koalicji tworzącej rząd Olszewskiego była partia Kaczyńskich Porozumienie Centrum. Kojarząca się Polakom z prywatną spółką Telegraf założona przez jej prominentnych działaczy i zasilana obficie państwową kasą. Ale Olszewskiemu nie przeszkadzało to bredzić o rewolucji moralnej.

  - Macierewicz, minister w rządzie Olszewskiego ogłosił listę 66 nazwisk parlamentarzystów i polityków, które obciążały, w jego mniemaniu, dokumenty z zasobów archiwalnych MSW. Miały one dowodzić, że ludzie z tej listy to agenci bezpieki. 11 OSÓB Z TEJ LISTY OKAZAŁO SIĘ NIEWINNYCH, ale co na nich napluto, to ich.

  - 4 czerwca 1992 Nadwiślańskie Jednostki Wojskowe MSW zostały postawione w stan podwyższonej gotowości bojowej. Przygotowanych było do akcji tysiąc ludzi ze sprzętem i uzbrojonych w bron z ostrą amunicją. Stu żołnierzy miało opanować gmach radia i telewizji. Czy przygotowywali się do obrony rządu (do kogo mieli strzelać?) czy też chcieli dokonać zbrojnego zamachu stanu, do dziś nie wyjaśniono.

 • c.t.k

  Oceniono 18 razy 14

  "Rząd Olszewskiego był koszmarny. Na jego czele stał człowiek kompletnie niezorganizowany, ale – oczywiście – wielki patriota. Wszystko to była jakaś jedna wielka amatorszczyzna, skąpana jeszcze w prawicowym sosie. A składniki takiego sosu to – wtedy – kłótliwość, warcholstwo, prymat osobistych ambicji nad dobrem wspólnym, zgrzebność i ogólne dziadostwo."
  Igor Zalewski 2007
  Czasy się zmieniają,lata płyną,ale w przypalonym garnku sos ten sam

 • teista_inaczej

  Oceniono 27 razy 13

  Po co do szpitala? Przecież nic się nie dzieje bez wiedzy boga. Modlić się, modlić, mamy wysokoopłacanych urzędników boskich, zdać się na nich....

 • white_lake

  Oceniono 19 razy 11

  jeden z absolutnie najgorszych premierów, człowiek nieudolny i przypadkowy, niszczyciel Polski

 • stanislaw.sk

  Oceniono 14 razy 10

  Może wicepremier Szydło (bez teczki, ale za to z broszką) pomoże b.premierowi wstać z kolan?

 • walkirrr

  Oceniono 19 razy 9

  nie daj Boże żeby zszedł bo pisowcy zaraz zaczną stawiać mu pomniki w każdym mieśice

 • bronek176

  Oceniono 16 razy 8

  Panie Premierze. Życzę zdrowia a może tak powie Pan prawdę jak to było z tymi Kaczyńskimi!
  Zapewniam Pana, że w nagrodę święty Piotr otworzy przed Panem szeroko Bramę.

 • bahmat

  Oceniono 13 razy 7

  Dobry adwokat, ale nieźle namieszał w Państwie co mu chwały nie przyniosło

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX