Policja szuka osób, które odpaliły race podczas marszu. Cezary Gmyz sam się tym pochwalił

Policja poszukuje osób, które na niedzielnym Marszu Niepodległości odpaliły race. Tymczasem korespondent TVP Cezary Gmyz sam zamieścił na Twitterze zdjęcie z odpaloną racą.

Policja opublikowała wizerunki osób, które odpaliły na Marszu Niepodległości race i prosi wszystkich o pomoc w ich identyfikacji.

Policja ściga za race na Marszu Niepodległości

Zdjęcia mogących odpowiadać za wykroczenie polegające na "przeszkadzaniu w w przebiegu niezakazanego zgromadzenia" opublikowano na stronie stołecznej policji: policja.waw.pl.

Wszelkie informacje w tej sprawie policja prosi przekazywać do Wydziału Prewencji Komendy Rejowej Policji Warszawa I pod numer telefonu 22 6036591 lub na e-mail: komendant.krp1@ksp.policja.gov.pl.

Czynności policji prowadzone są w kierunku artykuły 52 § 1 kodeksu wykroczeń, który pod groźbą grzywny lub 14 dni pozbawienia wolności zakazuje używania na zgromadzeniach materiałów pirotechnicznych

Cezary Gmyz chwali się na Twitterze

Tymczasem Cezary Gmyz, korespondent TVP w Niemczech, sam pochwalił się na Twitterze zdjęciem z wczorajszych uroczystości w Warszawie. Widać na nim, że dziennikarz trzyma w ręku odpaloną racę.

W poprzednim wpisie Gmyz również zamieścił zdjęcia z Marszu Niepodległości. Widzimy na nich redaktora pozującego przy takim samym bannerze, który pojawia się na zdjęciu z racą.

Po pojawieniu się policyjnego komunikatu na Twitterze zaczęły pojawiać się wpisy "informujące" policję o tym, że jednym z używających rac był właśnie redaktor Gmyz. 

Mając na uwadze fakt, że Cezary Gmyz jest osobą publiczną, która ma wpływ na formowanie postaw i opinii w społeczeństwie, zapytaliśmy biuro prasowe TVP, czy szefostwo dziennikarza ma zamiar w jakikolwiek zareagować.

Czekamy na odpowiedź. Dodamy ją niezwłocznie po otrzymaniu komentarza od TVP.

Nagroda za wskazanie sprawcy spalenia flagi UE

Jednocześnie policja poszukuje sprawców spalenia flagi Unii Europejskiej, do czego doszło w trakcie wczorajszych warszawskich uroczystości 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Komendant Stołeczny Policji wyznaczył nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych osobie, która przyczyni się do wskazania winnych.

Na stronie stołecznej policji policja.waw.pl zamieszczono zdjęcia domniemanych sprawców.

Policja poszukuje sprawców spalenia flagi UEPolicja poszukuje sprawców spalenia flagi UE Policja

Policja poszukuje sprawców spalenia flagi UEPolicja poszukuje sprawców spalenia flagi UE Policja

Policja poszukuje sprawców spalenia flagi UEPolicja poszukuje sprawców spalenia flagi UE Policja

Więcej o: