Świat świętuje z Polską. Czesi powiedzieli, za co nas lubią. Słynne budynki są biało-czerwone

100-lecie niepodległości obchodzono nie tylko w Polsce. Na całym świecie pojawiły się biało-czerwone barwy, nawet na egipskich piramidach.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych już wcześniej zapowiadało, że 10 i 11 listopada należy spodziewać się biało-czerwonych barw rozsianych po świecie. Od wczoraj na budynkach w różnych częściach globu można było je zobaczyć, a akcję kontynuowano w dniu narodowego święta.

Biało-czerwony był m.in. Chrystus z Rio.

Na Dzień Niepodległości, przypadający na 100. rocznicę odzyskania suwerenności przez Polskę, w Kijowie na biało-czerwono podświetlono Most Parkowy: 

Efektownie wyglądała też iluminacja w Egipcie. Piramidy i Sfinks specjalnie na 11 listopada zyskały polskie barwy.

To z kolei ratusz w Sarajewie, stolicy Bośni i Hercegowiny, gdzie na fasadzie budynku pojawił się też napis "Niepodległa".

Pozostajemy na Bałkanach, teraz Zagrzeb i biało-czerwone fontanny w stolicy Chorwacji: 

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich natomiast polskie barwy przybrał Burj Khalifa w Dubaju, najwyższy wieżowiec świata: 

"Niepodległa" i barwy narodowe trafiły do tak odległych miejsc jak Manila na Filipinach.

W Madrycie, Fontanna Cibeles, na placu o tej samej nazwie, także była podświetlona na biało-czerwono.

Na koniec zostawiamy nagranie z polskiej ambasady w Pradze. Przygotowano wideo, na którym studenci z Ołomuńca opowiadają, za co lubią Polskę. Na zachętę dodamy: jedna ze studentek mówi, że "bardzo lubi disco polo na polskich imprezach".

Więcej o:
Komentarze (136)
100-lecie niepodległości Polski. Piramidy, Sfinks, Burj Khalifa podświetlone na biało-czerwono
Zaloguj się
 • freeasinfreedom

  Oceniono 23 razy 21

  Przecież to wszystko zlecenia opłacone przez PFN. Z tak zwanych "rządowych pieniędzy".

 • earthboundmisfit

  Oceniono 26 razy 20

  No proszę, piramidy i Burj Khalifa biało-czerwone a Warszawa brunatno-czerwona.

 • nieotake

  Oceniono 20 razy 18

  W ramach wymiany światełkowych uprzejmości my im wszystkim (bo mamy ogromne nadwyżki prądu, jako że nasze elektromobile strasznie mało palą) w przyszłości powyświetlamy ichnie barwy narodowe na Kosmodromie Baranów, Forcie Trumpie, zwodzonym moście w stanie erekcji nad przekopaną w tę i z rozpędu z powrotem Mierzeją, na szczecińskim promie-widmo oraz ciemnej stronie księżyca i jeszcze w gratisie po wielkopańsku dodamy jakie tylko se wymyślą zygzaki na niebie w wykonaniu dywizjonu dronów Androniego.

 • gburiaifuria

  Oceniono 35 razy 17

  swiat moze i swietuje, jak sie to ma do pochodu hitlerowcow w Warszawie, hitlerowcow we Wroclawiu pod wodza bylego klechy, no jak?

 • grajag

  Oceniono 16 razy 14

  W koñcu wiadomo na co wydano 240 milionów.

 • mer-llink

  Oceniono 26 razy 14

  Za to w Warszawie wielki strach rządzących przed figlarnym ludem.
  ... Z OSTATNIEJ CHWILI: W niezawodnym poście w Dzienniku właśnie wyczytałam, że z antybalonowego amoku agenci zniszczyli nawet dziecięcy balonik ze świnką Piggi. Bo był przypięty do dziecięcego wózka w okolicach Placu! Tak z rozpędu!

  Ja byłam własnie w południe na Uroczystej Odprawie Wart. Na sam Plac Piłsudskiego mnie nie wpuścili - "ZAproszenie pani ma?". Rzeczywiście, na Placu rusztowania-siedzenia. ALe na z rur zrobioną trybunke czy podwyższenie nie można.. " - ZAproszenie?". Pod trybunkami, z tyłu, jacyś aktywiści każdemu wchodzacemu zaproszonemu wtykaja w ręke flage białoczerowną z instrukcją:
  "- Rozwinąc, jak usiądziecie. I machać!".
  Rządzący trzęsą wszystkim przed ewentualnymi plakatami i balonami z napisem KONSTYTUCJA. W Ogrodzie Saskim, jeszcze dobrze przed zaczeciem imprezy, jakaś kobiecina sprzedawała balony białoczerwone z orłem (broń Boże, nie z napisem KONSTYTUCJA). Kilku panów najpierw uwaznie zlustrowało jej towar, a potem kazali sie jej oddalić, i to szybko, w stronę MArszałkowskiej..... Kobieta pospiesznie schwyciła swój kramik i pognała byle dalej od Grobu Nieznanego Zołnierza. Już w trakcie przemowy pana Dudy Andrzeja trochę innych balonów przechwycono i zdetonowano mniej więcej przy ulicy Ossolińskich.
  Przy wylocie Królewskiej kilka osób idących chodnikiem mężczyźni po cywilnemu sprawnie wzięli w tzw. kółeczko i odebrali im coś na kształt plakatów na tyczkach, albo transparentów; w kazdym razie: tyczki zarekwirowano.
  Liczba ludzi przebranych w cywilne szaty, którzy byli najwyraźniej niezainteresowani obchodami, bo stali na ogół tyłem do trybuny i Grobu, a bystrymi oczkami lustrowali okolicę była zdumiewająco duża.
  Było niemal jak na mszy papieskiej za Jaruzelskiego w tym samym miejscu - wtedy też co drugi wpuszczony do zeriby, tzn za barierki na Placu przybywał tam "służbowo". Oczywiście dla niepoznaki w cywilnych stroikach. Tylko te latające oczka takie jakby same....

 • polakadam

  Oceniono 41 razy 13

  Jak tak nas lubicie to zabierzcie do siebie kurdupla na zawsze. Mozemy nawet dopłacić.

 • 1moja

  Oceniono 16 razy 12

  Swiat swietowal za pieniadze polskiego podatnika i na zlecenie jakiejs tam PR a nie dlatego, ze tak kochaja prawdziwych i dumnych. Pycha i proznosc godna polskiego kosciola katolickiego.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX