"Największy aplauz", "zostaw politykę, rób muzykę". Kukiz przypomniał o sobie koncertem

Paweł Kukiz na chwilę zamienił mikrofon sejmowy na ten estradowy. Efekt: sami oceńcie.

Paweł Kukiz ze względu na parlamentarne obowiązki mniej koncertuje, ale na 100-lecie niepodległości nie zabrakło go na "Koncercie dla Niepodległej".

Muzyk wykonał na PGE Narodowym "Modlitwę o wschodzie słońca" Jacka Kaczmarskiego, a jego zmagania z utworem na gorąco komentowane są w internecie.

Jak ocenił na Twitterze publicysta m.in. "Do Rzeczy" Marcin Makowski, Kukizowi udało się "przejąć kontrolę nad Narodowym".

Inni użytkownicy Twittera wskazują, że Kukiz miał otrzymać największy aplauz:

Pojawiają się też apele, po tym wykonaniu, by szef Kukiz'15 rzucił politykę i wrócił do muzyki.

Niektórzy przypomnieli z kolei o ostatnich wydarzeniach wokół Pawła Kukiza, czyli serii jego wulgarnych tweetów, które gryzą się ze słowami piosenki:

Ale zbaw mnie od nienawiści; Ocal mnie od pogardy Panie

Chcecie usłyszeć, jak brzmiał Józef Piłsudski? To prawdopodobnie jedyne nagranie jego głosu

Więcej o:
Komentarze (172)
100-lecie odzyskania niepodległości. Paweł Kukiz zaśpiewał "Modlitwę o wschodzie słońca"
Zaloguj się
 • maciejwscieklica

  Oceniono 63 razy 57

  Kaczmarski ?
  te przepiekne słowa napisał Natan Tanenbaum, juz na emigracji po 1968 roku

 • liberau

  Oceniono 59 razy 45

  Nie no - to chyba jakieś żarty. Co w tym porywającego? Przy Kaczmarskim to brzmi jak panienka podczas niedzielnej mszy, gdzie tu cała ta siła jak drzemie w tym utworze? Kukizowi rozmyło się to kompletnie. Nie ten czas, nie ten śpiewak i nie ta piosenka panie Kukiz - pamiętamy co pan ma w sercu, co pan mówił o nienawiści. I ten fałsz słychać w tym wykonaniu - śpiewa to bez przekonania, po prostu "wykonuje utwór".

 • niekukiz

  Oceniono 58 razy 42

  po pierwsze, to muzyke do modlitwy napisal przemyslaw gintrowski a tekst natanie tenenbaum.. a po drugie i autorzy i wykonawcy sie w grobach przewracaja..

 • arkon4

  Oceniono 51 razy 37

  A wcześnie jego słowa - "ależ ja was nienawidzę " . Słyszałem , zapamiętałem...

 • maciejwscieklica

  Oceniono 41 razy 35

  Pietrzak !
  szkoda, ze niewwystapił wczesniej gdy pokazywano na ekranie Bieruta i jego ... a Pietrzaka mamuskę, stalinowską posłankę co to Bierutowi konstytucje do podpisu podsunęła

 • shtalman

  Oceniono 51 razy 31

  Too late sukinsynu Kukiz, Rybak i Andruszkiewicz są na twoim koncie, wypalony mózgu alkoholiku, przestań śpiewać o miłości i nienawiści

 • mer-llink

  Oceniono 42 razy 30

  Niewiele dni temu w poscie w Dzienniku padła propozycja, abyśmy poszli na Zmianę Warty na pl. Piłsudskiego na godz 12. I każdy żeby miał plakat/transparent z napisem KONSTYTUCJA>
  Jest obawa, że "straże" beda odbierac transparenty, więc ogłoszono alternatywę: wziać także do kieszeni balony, na których wczesniej napisze sie KONSTYTUCJA - i nadmucha się te balony już na Pl. Piłsudskiego (np. w pare minut po zaczęciu mowy przez p. Dude Andrzeja).
  Zdaje się, że ten pomysł zostaje uwieńczony sukcesem stulecia!! Otóż Władza bardzo się tego przestraszyła. Jak obwieszcza dzisiejszy post, który widziałam w Dzienniku, "straże" jawne i tajne, a także funkcjonariusze PiSu dostali polecenie, aby wziąć na Pl. Piłsudskiego szpile, agrafki i szpikulce. DO przekłuwania balonów z napisem KONSTYTUCJA.
  To pełny sukces pomysłodawcy(ców?). Gratulacje!!! Władza ulękła sie balonów.
  Ale jak ładnie będzie, gdy aktywiści "ochrony" (jawni i tajni) w trakcie mowy Pana Dudy ANdrzeja rzucą się do przekłuwania balonów z napisem Konstytucja! WYobrażacie sobie tę kanonadę na Pl/ PIłusdskiego? Ta kanonada godnie uczci 100lecie!

 • marywil2012

  Oceniono 29 razy 25

  Ogłupiały to naród, który za polityka bierze grajka. Za reformatora nienawistnika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX