Ksiądz infułat Jan Sikorski: Są tacy, których rozdrażniają "biało-czerwone kolory"

Jest dziś wiele osób, których tragedia smoleńska niewiele nauczyła - powiedział ksiądz infułat Jan Sikorski, podczas homilii w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, w czasie mszy świętej w Archikatedrze świętego Jana Chrzciciela w Warszawie.

- Nawet i samo wspomnienie tego dramatu rozdrażnia ich, nie wiedzieć dlaczego. Może to tylko zagłuszanie wyrzutów sumienia - o ile jeszcze w niektórych z nich funkcjonuje - powiedział kapłan. Dodał, że rozdrażniają ich też "biało-czerwone kolory". 

Ksiądz Sikorski zaznaczył, że potrzeba dziś dużej dbałości o wypowiadane publicznie słowa. - Tak by się chciało, żebyśmy słyszeli w wypowiedziach naszych mężów stanu słowa godne, byśmy mogli uwierzyć, że za nimi stoją również umysły poczciwe - powiedział. 

Kapłan dodał, że dziś trzeba modlić się za wszystkich - zaznaczył, że powinniśmy stanowić jedność jako naród. - Polska jest i powinna być jedna - dla wszystkich, literalnie, dosłownie, dla wszystkich - powiedział ksiądz Sikorski.
Msza święta była częścią dzisiejszych uroczystości odsłonięcia pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. 

W nabożeństwie uczestniczyli m.in: prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, członkowie rządu, parlamentarzyści, rodziny smoleńskie oraz liczne poczty sztandarowe.

Więcej o: