Pogoda w sobotę. Będzie nieco cieplej, ale wciąż możliwe silne mgły

W sobotę pogoda poprawi się nieco w porównaniu do piątku. Będzie trochę cieplej i możliwe są przejaśnienia. Wciąż możliwe są silne mgły.

Pogoda w sobotę zapowiada się nieco lepiej, niż w piątek. W ciągu dnia temperatura w większości kraju sięgnie 12-14 stopni Celsjusza, zatem będzie kilka stopni cieplej. Około 14 stopni w środku dnia pokażą termometry na południu i zachodzie kraju. Na południowym wschodzie będzie bliżej 10 stopni, a północnym wschodzie - ok. 8., wynika z prognozy na windy.com.

Pogoda na sobotę: mgła

Od rana przejaśnień mogą spodziewać się mieszkańcy południowej i centralnej Polski. Na północy pogoda będzie inna - silne zachmurzenie utrzyma co najmniej się do wieczora. Nie powinno jednak padać. IMGW prognozuje, że dla południowo-wschodniej cześć kraju oraz dla Mazowsza obowiązywać będzie alert w związku z silnymi mgłami

Polska znajduje się w strefie między niżem a wyżem. Ciśnienie wyniesie między 1014 a 1020 hPa. Wiać będzie słaby, południowy wiatr. Serwis IMGW Pogodynka.pl prognozuje niekorzystny biomet na terenie większości kraju.

Uwaga na smog

W piątek w większości polskich miast była bardzo zła jakość powietrza. Prawdopodobnie nie zmieni się to w sobotę, dlatego przed wyjściem z domu warto sprawdzić, jaki jest poziom smogu. Można zrobić to w specjalnych aplikacjach lub np. na stronie airly.eu.

Więcej o: