Doradczyni prezydenta chwali decyzję Gronkiewicz-Waltz. "Szaleństwa należało zakazać"

Decyzję prezydent Warszawy o zakazaniu Marszu Niepodległości chwalili niemal wyłącznie politycy PO. Jednak za słyszą uważa ją też Zofia Romaszewska, doradczyni Andrzeja Dudy. Mówiła o tym w radiu RMF FM.

Hanna Gronkiewicz-Waltz była ostro krytykowana za swoją decyzję o zakazie marszu nacjonalistów 11 listopada. Krytykowały nie tylko środowiska związane z Marszem Niepodległości, ale też dziennikarze czy osoby deklarujące się jako przeciwnicy narodowców. Zakaz uchylił sąd.

Decyzję prezydent Warszawy pochwaliła jednak Zofia Romaszewska, działaczka opozycji demokratycznej w PRL i doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy. W rozmowie z RMF FM oceniła, że to "słuszna" decyzja.

- Uważam, że robienie awantur w środku Warszawy w stulecie odzyskania niepodległości jest po prostu szaleństwem, którego należało zakazać 

- powiedziała. Dodała, że "nic przeciwko marszom by nie miała", gdyby nie to, że "wiadomo, że będzie awantura". 

"Prezydent nikt nikomu niczego nie ukradł"

Doradczyni prezydenta stwierdziła, że środowiska związane z Marszem Niepodległości "będą miały okazję zamanifestować tyle, że są Polakami. I że bardzo razem kochamy ten sam kraj". 

Romaszewska mówiła, że nacjonaliści mogą iść w państwowym marszu jak wszyscy, ale bez swoich chorągwi i znaków. Odrzucała zarzuty, że państwo "kradnie im" marsz. - Prezydent nikt nikomu niczego nie ukradł, tylko po prostu wszyscy powinniśmy pójść razem i koniec - stwierdziła. 

Więcej o:
Komentarze (110)
Doradczyni prezydenta chwali decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz ws. Marszu Niepodległości
Zaloguj się
 • farsizm

  Oceniono 34 razy 22

  Powinna pani Zofia dodać, że PIS powinno było przez ostatnie 3 lata spacyfikować nazioli a, do spółki z polskim kościołem katolickim głaskać ich po pupach i wmawiać im, oraz widzom TVP, że są patriotami.

 • krynolinka

  Oceniono 40 razy 22

  Pierdu, pierdu. Pani Romaszewska ma za zadanie ocieplać Dudusia. Jak urocza kicia, ocieplać prezesa. A banda z PiS-u i tak będzie Polskę demolować.

 • pan.szklanka

  Oceniono 30 razy 16

  "patriotyzm to ostatnie schronienie łajdaków; ludzie bez zasad moralnych owijają się zwykle sztandarem, a bękarty powołują się zawsze na czystość swojej rasy. Narodowa tożsamość to jedyne bogactwo biedaków, a poczucie tożsamości oparte jest na nienawiści - na nienawiści wobec tych, którzy są inni.
  Umberto Eco (z książki Cmentarz w Pradze)

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 30 razy 14

  Nie kombinuj, już dobrze cię poznaliśmy niewiasto

 • elenem

  Oceniono 16 razy 12

  Owszem "szaleństwa należało zakazać" ale wedle pisowskiej ustawy - na której oparł się sąd- to szaleństwo jest dozwolone ! Więc.... niech PIS wypije to rozlane mleko a raczej szambo.

 • polak66maly

  Oceniono 18 razy 12

  po co gazeto zamieszczasz informacje o sukinsynie z kotkiem. Kogo to obchodzi?

 • metaxo

  Oceniono 20 razy 12

  Ci "narodowcy" tak naprawdę woleli by nieś rosyjskie flagi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX