Komentarze (44)
Jakość powietrza w Polsce najgorsza w Europie. Poziom pyłów PM10 i PM2,5
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • yaspiman

  Oceniono 5 razy 1

  ile metrów kwadratowych solarów można by uruchomić za 250 milionów wywalonych na żenujące obchody 11.11 przez kretynów z pisu?

 • tomek_pb2

  Oceniono 3 razy 1

  Piątek godz 14 . Do szczytu komunikacyjnego jeszcze kilka godzin, a w generalnej szkodliwości powietrza wg wskaźnika AQI, Katowice jak zwykle miażdżą konkurencję. Wskaźnik AQI =152 w jedynej stacji pomiarowej ( ul Kossutha 6). na osiedlu w dzielnicy bez ogrzewania piecowego, i z lasami po pd-zach stronie. Dla porównania wyniki w sąsiednich stacjach województwa śląskiego (wszystkie znacznie niżej położone ) Wodzisław 18; Rybnik 42; Gliwice 12; Zabrze 15; Tychy 36, Sosnowiec 38; Dąbrowa G. 10; Częstochwa 13 i 19( 2stacje). To już nie są proporcje kilkukrotne, ale kilkunastokrotne . I to obojętne czy konkurencja jest położona na wschód zachód północ czy południe. Żeby w najkorzystniejszych warunkach dopuścić taki syf, to trzeba mieć wybitny talent. Nic dziwnego ,że ekipa która rządzi Katowicami od ponad ćwierć wieku, uzyskała poparcie zarówno rządu PiSiaków jak i samych mieszkańców Katowic, którym zapewnia życie o 4 lata krótsze niż np. w Warszawie. Ale co tam! Ważne , ze jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy.

 • mro1975

  0

  Może wreszcie przyszedł czas żeby pissowski rząd na poważnie się zaczął modlić o poprawę powietrza. Może duuda zorganizuje jakąś mszę - on ma duże doświadczenie w tym i na dodatek ksiądz go lubi to pójdzie łatwiej, bezstresowo. Różaniec odmówiony wzdłuż granicy mógłby wygnać smog do niemców, ale to duży wysiłek organizacyjny, nawet dla tak rozmodlonego narodu jak my - najwspanialsi jedyni, wyjątkowi, nieomylni i wielcy. Bastion Europy, Bastion Świata, Bastion Galaktyki!

 • Joanna

  0

  Ściągamy złomy z całej Europy, samochody, które tam poszłyby na szrot u nas użytkowane są z powodzeniem jeszcze wiele lat.. to co wydobywa się z większości kominów w Polsce woła o pomstę do nieba.. czemu zatem się dziwimy? Przykro mi się czyta takie "rewelacje" o moim ukochanym kraju. Wiem, że poniekąd bieda do tego doprowadza ale kurczę ludzie czas się ogarnąć! Nasze dzieci niedługo nie będą w ogóle miały czym oddychać. Zrezygnujmy raz na zawsze z węgla, postawmy na ekologiczne paliwa. Ktoś pomyśli, że łatwo mi mówić ale sama zapożyczyłam się i zmieniłam swój stary piec na porządny kocioł firmy Kostrzewa, naprawdę odczuwam dużą różnicę. Mój sąsiad z kolei złożył teraz wniosek jakiś o dofinansowanie z programu "Czyste powietrze" i też myśli o takim kotle, dodatkowo złożył również na docieplenie budynku itp.. są rozwiązania, trzeba tylko czytać, dowiadywać się, starać się. Wszystko jest w naszych rękach!

 • yaspiman

  Oceniono 4 razy 0

  w walce ze smogiem trzeba się więcej modlić i jeszcze więcej spalać wongla. to na pewno pomoże.

 • 162tony

  Oceniono 10 razy 0

  a) żyjemy w kraju stojącym węglem i węglem się ogrzewamy
  b) nie porównujmy się do krajów w których dzisiaj jest +20 stopni
  c) Styczeń 2015 r - w PL + 3 stopnie, Francja - 7 ... i co? I Francja była na czerwono a PL na niebiesko (czyli tak średnio)

  Więc wiecie.

  Jak w PL nie będzie zim a ogrzewać nas będzie prąd z elektrowni atomowych - to będziemy mieć czyste powietrze.

 • yaro.yaro.yaro

  Oceniono 3 razy -1

  Kiedy byłem dzieckiem nie widziałem nigdzie ogrzewania gazowego wszyscy palili węglem i czym tam się jeszcze dało, dymiły kominy fabryk które już nie istnieją i było zdecydowanie zimniej o tej porze roku. Takie artykuły to bicie piany nie ma bowiem podanych wyników na przestrzeni dziesięcioleci wstecz a dane są wybiórczo podawane. Całkiem inny obraz wówczas byłby . Pytanie mam o podanie danych stężenia pyłów w Niemczech kiedy jeszcze wspaniałomyślnie nie przeszli na energię odnawialną. Faktem jest że węgiel to najtańsze źródło energii póki co. A jeśli jesteśmy jakieś 50 lat za Europą w rozwoju to trudno nam dorównać we wszystkich dziedzinach. Jeśli tak bardzo potrzebujemy gwałtownych zmian to może znieść wszelkie podatki i akcyzy na gaz do celów grzewczych i dla transportu. Jeśli ludziom będzie się opłacało używać tego paliwa to nie będzie potrzeba żadnych zachęt kar dofinansowań. Każdy wolałby mieć czyste ręce i nie szarpać się z tonami opału.

 • psyhodelic

  Oceniono 1 raz -1

  Pewnie to z ruskiego węgla

 • 1group

  Oceniono 5 razy -1

  Jak wy to k...a mierzycie? Przecież masy powietrza przemieszczają się błyskawicznie w wielu kierunkach. To wygląda na kolejną próbę rozgrywania Polski na arenie międzynarodowej. Staracie się wmawiać ciemnemu ludowi,że jak np. przekroczy most w Słubicach,znajdzie się w czystym powietrzu? Zanieczyszczenia powietrza mogą być różne w różnych rejonach ale nie tożsamych z granicami jakiegoś kraju.

 • Marek Biesaga

  Oceniono 3 razy -1

  Teraz już wiem po jakiego grzyba tyle chemitralsów wczoraj nad nami latało. Niebo było w szachownicę bo latali jak wściekli we wszystkie strony. Smugi ciągnęły się od horyzontu po horyzont. Jeden się trafił co leciał na smudze dwudziestokrotnej swojej długości. Rodzynek.

 • r.a.f5

  Oceniono 3 razy -1

  100 µg/m3 w całej Polsce na 100-lecie niepodległości

 • nazimno

  Oceniono 4 razy -2

  Jasne, jasne - za "pelopeeselu" powietrze bylo czyste...

 • brutusnaidiotos

  Oceniono 7 razy -3

  Taaaaa Oczywiście za rządów Tuska było krystalicznie czyste powietrze ! Buahaha mamy połowę kraju IDIOTÓW !!! przez duże "I" Przez 50 lat nikt się tym nie zajmował ale to wina PiS i dobrej zmiany na szczęście w Krakowie ,Gdańsku,Wrocławiu rządzą SUPER PRZECIWNICY pIs I TAM POWIETRZE JEST PORZĄDNE !!! bUAHAHAHAA

 • acer0

  Oceniono 7 razy -3

  Skońc zcie piercdolić o zanieczyszczonym powietrzu w Polsce. Tylko ciekaw jestem co unia wyyśłi jeszcze i jakie kary chce wymusić od Polski. To żaden smog dzisiaj tylko po prostuw Polsc e jest mgła . A idioci wmawiają że zatrute powietrze. A te kropki zielone czy cerwobe albo brunatne to komputerowo żaden problem narobić. Przestań gazetko parszywa powielać fałszywe dane za popieprzoną brukselką bo żadnego zanieczyszczonego powietrza w Polsce nie ma poza małymi enklawami ale nie aż tak drastyczne jak pokazaliście na tej mapce. A na mazurach zrobiono badania w wielu miejscach i wynik był fantastyczny bo mieścił się w granicach 10.6 µg/m3. A na mapie czerwone i brunatne kolory. Czyli w gazecie jedno wielkie kłamstwo na rozkaz unijki.

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 8 razy -4

  Panie UZ - może lepiej ograniczyć się do tego, co Pan umie najlepiej, to znaczy do pisania o tym, czy w niedzielę sklepy będą otwarte.
  Piszesz Pan: "Jakość powietrza w Polsce najgorsza w Europie". No to ja mam pytanie: Czy Rosja (częściowo), Białoruś, Ukraina zostały przeniesione do Azji? A co z Rumunią, Grecją, Turcją i kilkoma innymi państwami, gdzie nie ma ani zielonych, ani czerwonych kropek? Podpowiem: z tych ostatnich państw po prostu nie przekazano danych. A dlaczego? Pewnie nie chcieli chwalić się zielonymi kropkami.
  Tak więc jeśli kolejny raz w orgiastycznym uniesieniu zechce Pan pokazać, że pisowska Polska jest na szarym końcu, proponuję najpierw dokładniejsze sprawdzenie informacji, a nie opieranie się na jakichś amatorskich (choć sygnowanych przez UE) źródłach.

 • beor

  Oceniono 17 razy -9

  Wina PiS.
  Bo smog pojawił się w Polsce nagle 26 października 2015 roku.
  Tak twierdzi mój znajomy z KODu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX