Pogoda w piątek. Uwaga na mgły! IMGW ostrzega

Pogoda w piątek przyniesie spore zachmurzenie w wielu miejscach w Polsce. Pojawiły się też ostrzeżenia IMGW o silnych mgłach. Gdzieniegdzie może wystąpić mżawka.

Dobra passa jeśli chodzi o pogodę trwa już długo. W piątek może nie będziemy mieli 20 stopni ciepła, ale nie ma też co narzekać - temperatura nie powinna spać poniżej 10 stopni Celsjusza.

 

Pogoda w piątek. Mgła

Rano uwaga na mgły! Ostrzeżenia IMGW obowiązują na razie do godz. 10.00, ale zamglenia możliwe są też w dzień. Warto śledzić komunikaty pogodowe, szczególnie jeśli wybieramy się w trasę.

Pogoda w piątek. Na południu 15 stopni

A co z temperaturą? W piątek najcieplej będzie na południu. W Małopolsce termometry mogą wskazać od 13 (Kraków) do 15 stopni (Zakopane). Ciepło będzie też w Katowicach, Opolu, Przemyślu i Rzeszowie. W tych miastach temperatura również będzie wahała się w okolicach 13-15 stopni.

Pogoda. Chłodniej na północy

Chłodniej natomiast będzie w rejonach północnych - w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim temperatura wyniesie ok. 10-11 stopni (w Suwałkach i Białymstoku może spaść poniżej 10).

Zachmurzenie będzie przez większość dnia duże lub umiarkowane. Mieszkańcy niektórych części kraju doświadczą nieprzyjemnej jesiennej mżawki.

Sprawdź aktualną pogodę na poniższej mapie:

Więcej o: