Podejrzany o zabójstwo Pauliny D. z Łodzi miał wieźć ciało taksówką. TVN24 dotarła do kierowcy

Z najnowszych informacji wynika, że podejrzany o zabójstwo Pauliny D. z Łodzi Mamuk K. zamówił kurs i przewiózł jej ciało taksówką - ustaliła TVN24. Kierowca nie wiedział, że mężczyzna wkłada do jego bagażnika zwłoki zamordowanej kobiety. Miał zachowywać się bardzo spokojnie.

Dziennikarze TVN24 dotarli do taksówkarza, który w sobotę 20 sierpnia przewoził Gruzina podejrzanego o zabójstwo Pauliny D. w okolicę Stawów Jana, gdzie później znaleziono ciało 28-letniej łodzianki.

Ciało Pauliny D. przewiezione taksówką. "Sprawiał dobre wrażenie"

Z relacji taksówkarza wynika, że gdy po zmroku przyjechał pod kamienicę przy ul. Żeromskiego w Łodzi, czekał na niego Gruzin z torbami podróżnymi. Gruzin miał opowiadać taksówkarzowi, że skończył pracę w Polsce i wraca do kraju. Poprosił też kierowcę o pomoc w zapakowaniu jednej z toreb do bagażnika. Mamuk K. zachowywał się spokojnie.

- Klient sprawiał dobre wrażenie. Nie wyglądał jak ktoś, kto dopiero co zabił - relacjonują szefowie taksówkarza w rozmowie z TVN24. 

Gruzin poprosił taksówkarza o zawiezienie go w okolicę Stawów Jana, gdzie miał czekać na niego kolega. Zapłacił gotówką i wypakował torbę, a taksówkarz odjechał. Zaledwie kilka metrów od tego miejsca śledczy znaleźli w jednej z walizek ciało zamordowanej Pauliny D.

Zatrzymanie Mamuka K.

Podejrzany o zabójstwo 28-letniej Pauliny D. Gruzin został zatrzymany 1 listopada w Kijowie przez policjantów z Polski i Ukrainy. W akcji brali udział funkcjonariusze z Łodzi, Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji oraz policjanci z Ukrainy i oficer łącznikowy z Gruzji. Wcześniej polska prokuratura wystawiła za 39-latkiem list gończy. 

"Brawo Polska Policja. Świetna robota. Nikt, podkreślam nikt, (nieważne Polak, Gruzin, Niemiec, Ukrainiec, Rosjanin) kto dopuszcza się tak okrutnej zbrodni nigdy nie pozostanie bezkarny" - pisał po zatrzymaniu mężczyzny Joachim Brudziński. Szef MSWiA w kolejnym wpisie dodał, że dziękuje "partnerom na Ukrainie i Gruzji za świetną współpracę".

Zabójstwo 28-letniej Pauliny D. z Łodzi

28-letnia Paulina D. z Łodzi zaginęła w sobotę 20 października. Ostatni raz była widziana tego dnia około godziny 8.00 przy skrzyżowaniu ulic Zielonej oraz Kościuszki w Łodzi. Zdaniem prokuratury 28-latka została zamordowana przed południem w jednej z kamienic przy ul. Żeromskiego, a jej ciało przewieziono w okolice Stawów Jana około godziny 18. W piątek 26 października właśnie tam odnaleziono ciało 28-latki. Było zawinięte w folię i spakowane w torbę sportową.

Jak wykazała sekcja zwłok, przyczyną śmierci kobiety były rany kłute szyi. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi przekazał także, że do zabójstwa Pauliny D. mogło dojść na tle seksualnym.

Dotychczas w sprawie zabójstwa 28-latki postawiono zarzuty trzem osobom: 44-letniej Białorusince oraz dwóm Gruzinom w wieku 38 i 41 lat. Są podejrzani m.in. o zacieranie śladów i poplecznictwo, czyli utrudnianie postępowania karnego przez udzielanie pomocy sprawcy przestępstwa, które ma na celu uniknięcie przez sprawcę odpowiedzialności karnej. 

Więcej o: