Zieliński wystosował nietypową prośbę do sędziów. Chce "zawieszenia praw człowieka"

Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński za pośrednictwem Ministerstwa Sprawiedliwości miał wystosować do polskich sędziów prośbę, która godzi w prawa człowieka. A wszystko z powodu szczytu klimatycznego, który odbędzie się w Polsce w grudniu.

W Katowicach między 3 a 14 grudnia odbędzie się szczyt klimatyczny, na którym pojawią się delegacje z całego świata. W związku z tym wydarzeniem wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński za pośrednictwem Ministerstwa Sprawiedliwości wystosował prośbę, w której zaleca, aby w czasie trwania grudniowego szczytu klimatycznego oraz w czasie poprzedzającym szczyt ograniczono "do niezbędnego minimum" liczbę konwojów osób osadzonych w aresztach i więzieniach do sądów i prokuratur, a także liczbę przepustek wydawanych osobom przebywającym w zakładach poprawczych i schroniskach młodzieżowych. O sprawie informuje Onet.pl.

Ograniczenie konwojów miałoby dotyczyć województw śląskiego i małopolskiego, na terenie których odbywać się będzie szczyt. Ograniczenie liczby przepustek dotyczyłoby całego kraju. Zasady takie miałyby obowiązywać między 25 listopada a 16 grudnia.

Celem tych zaleceń jest, jak pisze Onet.pl, powołując się na pismo, "wzmocnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w Polsce". To odpowiedź ministra na problemy kadrowe w policji.

Sędziowie pytają: Co z prawami człowieka?

Sędziowie, do których dotarł Onet.pl, są oburzeni pismem, które dostali. - Dla mnie to pismo ma w sobie coś z ducha totalitarnego w czystej postaci Czy można na przykład nie udzielić przepustki nieletniemu ze schroniska na pogrzeb osoby bliskiej dlatego, że jest szczyt klimatyczny i pan minister chce mieć spokój w województwie śląskim i małopolskim? Co z prawami człowieka - powiedział jeden z nich, pragnący zachować anonimowość.

- To całkowite lekceważenie ewentualnych, a jednocześnie absolutnie realnych potrzeb osób, które są albo w więzieniach, albo w aresztach czy poprawczakach. Potraktowano ich jako "podludzi", którzy się w ogóle nie liczą - stwierdził inny. - To się w głowie nie mieści - dodał.

Sprawę komentuje również szef działu prawnego Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, dr Piotr Kładoczny. - To, że wiceminister pozwala sobie na takie wskazówki pokazuje, jak nisko ceni polskich sędziów - mówi dla Onet.pl. - Każdy obywatel bez względu na to, czy siedzi w więzieniu, czy w poprawczaku, ma prawo wierzyć, że polski sąd zapewni mu wnikliwą i rzetelną analizę dotyczącą jego konwoju lub przepustki, niezależnie od tego, jakie imprezy rozgrywają się w kraju równolegle - dodaje. 

Poprosiliśmy o komentarz Biuro Prasowe Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Sprawiedliwości. Czekamy na odpowiedź. 

Więcej o:
Komentarze (277)
MSWiA wystosowało nietypową prośbę do polskich sędziów/. Chce "zawieszenia praw człowieka"
Zaloguj się
 • naboru_watanabe

  Oceniono 88 razy 82

  13 grudnia 2018 - Zieliński ty nie masz nawet instynktu samozachowawczego. Zajmij sięwycinaniem konfetti pisowski cieciu.

 • krynolinka

  Oceniono 69 razy 61

  Wykopać tego buca na zbity pysk ze stanowiska. W normalnym kraju to by nie miał uprawnień nawet do pilnowania pastwiska.

 • ladne_sny

  Oceniono 67 razy 59

  już raz zawieszono w tym kraju prawa człowieka, kilkadziesiąt lat temu i też w grudniu ;)

 • Jacek Bereda

  Oceniono 64 razy 54

  PiS to syf, to patologia. To najbardziej antypolska banda w historii naszej Ojczyzny. Porównywać tych the billi można tylko z okupantami.

 • romek-z

  Oceniono 49 razy 43

  pan minister kolejny raz pokazął, ze jest idiotą od konfetti. Czas go nie uczy.

 • adam.bagno_75

  Oceniono 46 razy 36

  Mam może głupie pytanie - Czy to znaczy, że będzie można bić murzynów?
  Nic innego nie przychodzi mi do głowy po tak idiotycznej wypowiedzi ministra.

 • g.lesio

  Oceniono 37 razy 33

  A co ich obchodzą prawa człowieka poza prawem, które ogłasza pewien szeregowy poseł . To on stanowi o prawie w naszym kraju.

 • tojamyszka

  Oceniono 37 razy 31

  Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński chyba za długo przebywał na Podlasiu . Nie dość , że po jego wyjeździe nastąpił gwałtowny wzrost zachorowań policjantów , to i on sam wskazuje że chyba zwolnienie powinno go dopaść , nie koniecznie lekarskie . Wystarczy zwolnienie wystawione przez Prezesa . Tak się czasem zastanawiam , nasz Podlaski bimber jest ponoć najlepszy w kraju , głowa po nim nie boli... Ale wypity w nadmiarze chyba jednak szkodzi.
  No cóż kolejny człowiek który się boi 11-tego listopada. PiS wpada w furię . I słusznie i tak być powinno . Tylko dlaczego kolejny Podlasiak : najpierw Gowin chlapie jak coś o beton , teraz Zieliński . Czy oni już nie potrafią się zachować? To wygląda jak choroba dwubiegunowa . Albo furia albo miłość. Co ten PiS dostaje rano na śniadanie i gdzie to kupują .

 • mcguirre

  Oceniono 30 razy 30

  To kolejny dowód na to, że Boga nie ma. Czy gdyby istniał to stworzyłby takiego idiotę na swój wzór i podobieństwo ? :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX