W Radomiu powstało maleńkie rondo - typ "pinezka". Zarząd Dróg zapłacił za nie 28 tys. złotych

W Radomiu powstało nowe rondo. Wiele osób ze zdziwieniem przyjęło informację, że kosztowało 28 tys. złotych, a jest mikroskopijne. Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu tłumaczy, że będzie dużym ułatwieniem dla kierowców.

U zbiegu ulic Kolejowej i Śląskiej w Radomiu powstało nowe rondo. To tak zwane rondo "pinezkowe".

Radom. Maleńkie rondo za 28 tysięcy złotych

Zdjęcie maleńkiego ronda w Radomiu obiegło internet. Ludzie nie mogą uwierzyć w to, że ktoś zdecydował się wybudować coś takiego. Zwłaszcza, że wydano na to aż 28 tysięcy złotych. 

Znowu będzie śmiech na całą Polskę
To jest "Miś" na miarę naszych możliwości
Bardzo udana inwestycja wielowymiarowa, okoliczni mieszkańcy mają lepszy sygnał telewizyjny

- piszą mieszkańcy Radomia, którzy zobaczyli zdjęcia na lokalnym portalu.

Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu tłumaczy jednak, że rondo było bardzo potrzebne, bo w końcu umożliwi kierowcom skręt w lewo. Do tej pory nie było to możliwe, ale wielu kierujących i tak to robiła, aby nie nadrabiać drogi. 

Rondo ma przede wszystkim pozwolić na lewoskręt np. osobom korzystającym z targowiska przy ul. Śląskiej i zagwarantuje łatwiejszy dojazd do ul. Czarnej, przez co kierowcy nie będą musieli nadrabiać ponad kilometra - powiedział Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu, w rozmowie z "Wyborczą"

Nadkom. Koniuszy dla Gazeta.pl: Za ochronę marszu odpowiada szef MON

Więcej o:
Komentarze (161)
W Radomiu powstało maleńkie rondo - typ "pinezka". Zarząd Dróg zapłacił za nie 28 tys. złotych
Zaloguj się
 • Paulo Garcia

  Oceniono 41 razy 33

  Wiem, śmiesznie to wygląda ale patrząc na to przez pryzmat wygody i funkcjonalności jest to bardzo dobre rozwiązanie. Chyba że komuś odbije i postawi tam światła :)
  Mieszkam w Hiszpanii. Tutaj jak i we Francji tego typu ronda są na porządku dziennym. Jest o wiele wygodniejsze niż skrzyżowanie. We Francji to nawet człowiekowi się w głowie może zakręcić gdy przejeżdża przez wioskę gdzie każde skrzyżowanie jest rondem :) ale po jakimś czasie szybko człowiek rozumie iż jest to idealne rozwiązanie bezkolizyjnego ruchu i oszczędność czasu (u nas w PL sygnalizatory świetlne stawiają nawet na skrzyżowaniach z drogami polnymi :) )

 • wudeer

  Oceniono 30 razy 22

  28 tysięcy to niezbyt dużo, przecież trzeba było wymienić znaki, zaprojektować nową organizację ruchu. Dla porównania zamontowanie świateł na skrzyżowaniu to kilkaset tysięcy złotych. Radom zaoszczędził spore pieniędzy robiąc rondo zamiast sygnalizacji świetlnej.

 • kajotgw

  Oceniono 21 razy 21

  Ale o co to ta burza? Rozwiązanie znane od lat. A koszta? Projekt, zmiana oznakowania pionowego i poziomego , naprawa i frezowanie nawierzchni (co widać na zdjęciach).
  Może trochę taniej by się dało, ale nie wszystko pan Zenek (przepraszam wszystkich Zenków) wymaluje śnieżką za 1kzł.

 • yeah_bunny

  Oceniono 12 razy 12

  brawo Radom! tanie, funkcjonalne rozwiązanie.

 • tylkoturbobenzyna

  Oceniono 17 razy 11

  28 tyś to dużo ? To ile powinno kosztować ? 3 tyś ? Tyle będzie ok dla suwerena i dziennikarza ? Ktoś dokładnie policzył co zostało zrobione i ile kosztowało (materiały, robocizna) i twierdzi że dużo ? Już wiem jak to powinno wyglądać. Powinien zostać ogłoszony przetarg która wygrałaby, dajmy na to, włoska firma. Bo dała najniższą cenę. Po pół roku rozgrzebania wielkiej dziury w jezdni stwierdziłaby, że schodzi z budowy bo jej się nie opłaca. Zostaje dziura przez kolejne min pół roku. No ale przetarg wygrali bo obiecali że zrobią za pinć złoty. Polskę toczy chory rak pseudo oszczędności i brania najtańszej oferty. To nic że jakość kiepska albo wogólne nie zostanie zrobione. Tanio mać być i już !

 • pamejudd

  Oceniono 15 razy 11

  Weźcie internety, pojeździjcie trochę po świecie i przestańcie się ośmieszać...

 • duckoff

  Oceniono 10 razy 10

  Jesteście walnieci. Normalne rondo jakich wiele. Wszystkim którzy piszą 9 Radomiu jako stanie umysłu przypomnę że druga kadencję z rzędu PiS przegrywa tu wybory na prezydenta i rządzi prezydent demokrata i sprawny manager.

 • kresedebarg

  Oceniono 14 razy 10

  wybudowali rondo które kosztuje tyle co 4 telefony od Apple i to ma być drogo??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX