Grzegorz Schetyna zapowiada wejście Polski do strefy euro. "Gdy odsuniemy PiS od władzy"

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej na kongresie Europejskiej Partii Ludowej w Helsinkach zapowiedział, że gdy jego partia odsunie PiS od władzy, zaproponuje wejście Polski do strefy euro.

W środę wieczorem, 7 listopada w Helsinkach odbył się kongres Europejskiej Partii Ludowej. Pojawił się na niej Grzegorz Schetyna.

Jak podaje Polsat News, zapewnił, że dla jego partii wejście Polski do strefy euro jest ważnym celem. - Po tym, jak odsuniemy od władzy populistów, zaoferujemy polskim obywatelom plan dołączenia do obszaru wspólnej waluty. Uruchomimy narodową debatę, której celem będzie uzyskanie szerokiej społecznej akceptacji tej decyzji - powiedział delegatom EPL.

"Z populistami można wygrać"

Schetyna stwierdził również, że dzięki powstaniu Koalicji Obywatelskiej, udało się zatrzymać "ofensywę Kaczyńskiego" i dalsze zdobywanie władzy przez PiS w wyborach samorządowych. - Jeśli powtórzymy, albo nawet poprawimy te rezultaty w najbliższej przyszłości, będziemy w stanie wygrać wybory europejskie i potem utworzyć demokratyczny i proeuropejski rząd po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych - stwierdził. 

- W wyborach samorządowych pokazaliśmy Europie, że z populistami można wygrać, a zwycięstwo Trzaskowskiego daje nadzieję wszystkim - dodał.

Podkreślił również, że Komisja Europejska, Parlament pomogły Polsce obronić demokrację i te instytucje przed "ciągłym atakiem populistycznego rządu PiS", dlatego są pod stałym atakiem partii rządzącej. 

Więcej o: