Udało się otworzyć ponad 100-letni sejf. W środku były pamiątki z miasta Breslau

W Prudniku, (woj. opolskie) od lat znajdował się piękny, zabytkowy sejf. Leśnicy nie mogli dostać się do jego niektórych skrytek. W środę udało się go w końcu otworzyć. 

Wszystko odbyło się w ramach modernizacji, którą przechodzi teraz Nadleśnictwo w Prudniku. 

W środę, leśnicy zaprosili do siebie "fachowca", któremu udało się otworzyć niedostępne dotąd skrytki. Zdjęciami tego, co udało się znaleźć w środku podzielili się na Facebooku. Okazało się, że były w nim ukryte artefakty z lat 40.: list, pieczątki, spisy, dokumenty czy znaczki z wizerunkiem Adolfa Hitlera. 

Sejf został wyprodukowany w mieście Breslau i pochodzi z lat 30. Od lat był na stanie Nadleśnictwa w Prudniku. Pracownicy informują, że teraz znalezione w nim artefakty, jak i sam sejf trafią do Muzeum Ziemi Prudnickiej. 

Więcej o:
Komentarze (104)
Udało się otworzyć ponad 100-letni sejf. W środku były pamiątki z miasta Breslau
Zaloguj się
 • cza-jla

  Oceniono 21 razy 17

  ale dlaczego "fachowca" a nie po prostu fachowca? Różnica jest taka, że fachowiec otwiera sejf a "fachowiec" pruje palnikiem albo wysadza w powietrze tak, że z zawartości nic nie zostaje..

 • nabbuko

  Oceniono 12 razy 10

  Czemu "fachowca"? Przecież otworzył ten sejf, nie wysadził go w powietrze razem z zawartością, więc po co ten cudzysłów, leśne dziady?

 • zembig

  Oceniono 12 razy 8

  Muszę przyznać, że po raz pierwszy zgadzam się z większością komentarzy pod artykułem. Poziom przedruku żenujący!

 • n29a

  Oceniono 7 razy 7

  Egon Olsen otworzył starego dobrego Franza Jaegera?

 • iremus

  Oceniono 10 razy 6

  .......Sejf został wyprodukowany w mieście Breslau i pochodzi z lat 30. ....... To tyle na temat blisko 90-letniego sejfu. A co znaleziono/ujawniono w pond stuletnim sejfie?

 • reden01

  Oceniono 16 razy 6

  Drodzy komentaorzy!
  Tak, tak było, do 1945 roku to miasto nazywało się Breslau. Wrocław nosil taką nazwę co najmniej przez trzy wieki. Ale też był nazywany Brassel czy Vratislavia. Nie ma się co napuszać.

 • franekzjanek

  Oceniono 5 razy 5

  .
  Swojskie chłopaki ...otwieracz do butelek a jakże ...
  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX