Na L4 nie idą tylko policjanci. W Małopolsce chorują strażacy, o pomoc proszono OSP

O L4 w policji słyszeli wszyscy, jednak na zwolnienia przechodzą też strażnicy graniczni i strażacy. W Skawinie doszło do tego, że jedna z jednostek poprosiła o pomoc OSP.

Protest policjantów przybiera na sile. Zdarzało się, że w niektórych polskich miastach nie było żadnego patrolu. W samym województwie łódzkim co czwarty mundurowy przebywa na zwolnieniu lekarskim, według medialnych doniesień w całej Polsce na L4 jest 14 tys. policjantów.

Masowe zwolnienia lekarskie wśród funkcjonariuszy to forma sprzeciwu wobec propozycji MSWiA dla mundurówki. "Choroba" doczekała się nawet własnego określenia, czyli "psiej grypy".

Teraz, jak donosi Onet, zwolnienia lekarskie biorą też strażacy i strażnicy graniczni. W przypadku strażaków chorobę ochrzczono "czerwonką", a strażników - "zieloną zarazą". W Nowej Soli do pracy nie przyszło pięciu strażaków, w Komendzie Miejskiej PSP w Krakowie L4 6 listopada dostarczyło 41 strażaków.

Zwolnienia lekarskie wśród strażaków. OSP miało pomóc zawodowcom

W JRG w Skawinie doszło do tego, że dowódca z powodu braków kadrowych zgłosił się do ochotników. Strażaków mieli zastąpić ludzie z ochotniczej straży pożarnej.

- Dzwonił dowódca i prosił, żeby nasi ludzi w razie czego dołączyli do zespołu JRG PSP. (...) Poprosił jednak, żebyśmy byli w razie czego w gotowości - cytuje Onet jednego z przedstawicieli jednostki OSP z Małopolski.

W sieci opublikowano natomiast rozkaz Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiej Straży Pożarnej z 6 listopada, dotyczącego "zapewnienia ciągłości służby". Czytamy w nim, że strażacy m.in. z Oświęcimia czy Tarnowa, są przekierowywani do jednostek w Krakowie.

Więcej o:
Komentarze (83)
Protest policjantów. Zwolnienia lekarskie także wśród strażaków. W Krakowie - 41 na L4
Zaloguj się
 • sector23

  Oceniono 17 razy 13

  No to mamy własnie efekt PiSowskiego populizmu! Prosze o przypomnienie, kto "poluzował", a w zasadzie rozregulował przepisy dotyczące słuzb mundurowych w zakresie zasad wynagrodzeń w okresie zwolnień lekarskich.
  No to macie c chcieliście - na czele z Dojną Zmianą!

 • gorillaglu

  Oceniono 15 razy 13

  Gorzej będzie, jak statystyki wykażą brak różnicy w wykrywalności i prewencji...

 • siwywaldi

  Oceniono 12 razy 8

  I słusznie !
  Bo te 1000 zł za służbę która jest obowiązkiem policjanta jest zwyczajnie próbą JAWNEJ KORUPCJI, tej jednej, "wyróżnionej"strachem pana ministra służby.

  Popieram strażaków i oczekuję TEGO SAMEGO od klawiszy, strażników granicznych i pozostałych PRACUJĄCYCH w dniach od 10 do 12 listopada.

  PS. Wyłączył bym jedynie SOP, bo to amatorzy, absolutnie nie zasługujący na jakiekolwiek premie... :-))

 • dmarch1

  Oceniono 12 razy 8

  Tak sie konczy nierowna korupcja wyborcza PiS. Kazdy chcialby cos dostac.

 • damtek

  Oceniono 14 razy 8

  Wiecie czemu w PL strajkuje 14 tysięcy Policjantów?

  Bo reszta ma terminy wizyt za pół roku
  Kermit Wolski/twitter

 • remul

  Oceniono 9 razy 7

  Gdzie można wziąć L4? Gdzie je rozdają? Państwo z tektury, w którym jak komuś coś nie pasuje, to idzie na L4. Nieważne czy to minister, dyrektor, prezes Trybunału Konstytucyjnego czy maszynista. Nikogo to nie dziwi, nikt nie zamierza tego sprawdzać. Wzięli i już, po ch...j drążyć temat?

 • tinley

  Oceniono 9 razy 7

  tak wyglada realizacja programu wyborczego PIS. Mieszkania gdzieś już tanie wybudowali przy okazji się zapytam? Widzę po cenach ze są najdroższe w historii w Gdański, Wrocku i Warszawie. czyli tak jak miało być - po pisowsku.

 • misiaszm

  Oceniono 10 razy 6

  Przygłupy z PiS myślały że rozkręcenie spirali płacowo inflacyjnej ich nie dotyczy. Ale tak to jest jak się ma prezesa prezydenta i premiera których IQ w sumie nie dobija do ogarniętego delfina, i nie wie się że państwo jest największym pracodawcą. Przy obecnej inflacji i dmuchaniu pensji zaraz będą w Warszawie wszystkie służby, potem emeryci (nie wszyscy umrą tak od razu po zgnojeniu służby zdrowia) a potem już poleci. A że mamy jesień, więc gałąź zgięta świtem zimowym blisko jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX