Brudziński życzy zdrowia policjantom na L4. A Komendant Główny kusi 1000 złotych

Policjanci w całym kraju masowo idą na zwolnienia lekarskie. Jak informuje RMF FM, już co czwarty policjant prewencji w kraju jest na L4. Dramatyczna sytuacja jest m.in. we Wrocławiu, gdzie, jak podaje lokalny dziennik "nie ma już policji". Tymczasem Joachim Brudziński życzy policjantom "szybkiego powrotu do zdrowia".

Sytuacja w wielu komendach policji jest bardzo poważna, by nie powiedzieć - dramatyczna. RMF FM podaje, że nawet co czwarty policjant prewencji jest na zwolnieniu lekarskim. Łącznie - to już szacunki TVN 24 - na L4 jest 14 tysięcy policjantów. "Gazeta Wrocławska" alarmuje, że we Wrocławiu wręcz "nie ma już policji". - Całe oddziały prewencji oprócz sztabu są na zwolnieniu lekarskim. Nie ma alarmowego plutonu w województwie - mówią informatorzy gazety. Jak to tłumaczy władza? Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA, stwierdził, że za zmasowane L4 odpowiadają jesienne przeziębienia. Sami policjanci mają nazywać zjawisko "psią grypą".

Joachim Brudziński w Łodzi. "Życzę szybkiego powrotu do zdrowia"

Do sytuacji odniósł się też Joachim Brudziński. Minister spraw wewnętrznych i administracji przemówił do mundurowych wizyty w Łodzi, gdzie w ubiegłym tygodniu rozpoczęło się branie zwolnień na szeroką skalę. Najpierw Brudziński podziękował za działania policji podczas Wszystkich Świętych. 

- Za to, że w bardzo szczególnym momencie, w święta wszystkich zmarłych (...) w garnizonie łódzkim, ale i w całym kraju zadbaliście o to bezpieczeństwo wszystkich Polaków to chciałbym się państwu w pas pokłonić i na wasze ręce złożyć serdeczne podziękowania wszystkim funkcjonariuszom - mówił Brudziński. 

Następnie odniósł się do zwolnień lekarskich:

Funkcjonariuszom, którzy się w tym okresie pochorowali chciałbym, bez żadnej złośliwości, szczerze i z całego serca życzyć szybkiego powrotu do zdrowia. Wierzę, być może naiwnie, że nikt po to zwolnienie nie sięgnął w sposób nieodpowiedzialny, że zostało to zwolnienie wydane w zgodzie z sumieniem i przysięgą lekarską. A że taka skala? No cóż, czasami tak bywa

- powiedział szef resortu i dodał: - Mam nadzieję, że ci, którzy dzisiaj w sposób bardzo skuteczny rozprzestrzenianie tej choroby wspomagają, mają świadomość, że ten minister dzisiaj jest, a jutro może go nie być, ale odpowiedzialność każdego z funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, straży granicznej za bezpieczeństwo Polaków spoczywa również na ich ramionach - stwierdził.

Brudziński: Wcześniej nie było wzrostu zachorowań

Minister, odnosząc się do protestu policjantów, przyznał, że doszło do "dziesięcioletnich zaniechań". Podzielił się jednocześnie spostrzeżeniem, że za poprzednich ekip nie było takiego "wzrostu zachorowań". - Były mrożone wynagrodzenia funkcjonariuszy policji, strażaków, Straży Granicznej, były odbierane przywileje emerytalne, były obcinane wasze uposażenia i takiego efektu, takiego wzrostu zachorowań wtedy nie było. Pojawił się rząd Prawa i Sprawiedliwości i pojawiły się środki. Możemy wspólnie uznać, że zbyt małe, ale dziewięć miliardów złotych, które pojawiły się w ramach programu modernizacji służb mundurowych, to jest konkret - stwierdził Brudziński.

1000 zł za służbę 11 listopada

Tymczasem, jak ustalił RMF FM, komendant główny policji Jarosław Szymczyk zaproponował 1000 zł brutto policjantom, którzy pozostaną na służbie 11 listopada. - To jest załatanie dziury. W szeregach Policji mówi się, że komendant kupuje ludzi na służbę - komentuje w rozmowie ze stacją szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski.

Więcej o:
Komentarze (82)
Brudziński życzy zdrowia policjantom na L4. A Komendant Główny kusi 1000 złotych
Zaloguj się
 • niko8472

  Oceniono 18 razy 16

  Brudzinski jest najwiekszym policzkiem wymierzonym Polakom przez PiS. Zeby robic bandyte kolejowego ministrem od spraw wewnetrznych to juz wyzsza szkola pogardy. Trudne do przebicia, nawet ruski szpieg w MON nie ma takiej wymowy.

 • zd46

  Oceniono 15 razy 15

  Kiedy panowie odpowiecie przed prawem, za kamuflowanie zabójstwa, na wrocławskiej komendzie, Igora Stachowiaka? Ta sprawa miała miejsce za, nomen omen Jarosława, Szymczyka KGP, to on do kamer łgał i oszukiwał opinię publiczną.

 • crowley_666

  Oceniono 8 razy 8

  Złodziej jojo podaruje każdemu policjantowi parę adidasów, nówek, nie śmiganych!!

 • zd46

  Oceniono 7 razy 7

  Jojo, a czy policjanci, też życzą ci zdrowia czy tylko pokazują "L" jako naukę jazdy ministerialnym fotelem?

 • dziadwawelski

  Oceniono 6 razy 6

  Powinni wprowadzić jasny i "sprawiedliwy" cennik. Za ochronę 10 listopada "dożynek smoleńsko-kaczyńskich" po tysiącu dla każdego umundurowanego a jeśli to jego kolejna "miesięcznica" na służbie to dodatkowo plus 500 ;-))) Reszta dni lata wszystkim żoliborskim kundlom wokół dupy. Niech się nawet zabijają tego 11-tego. Wtedy Leszko Kaczyński już nie żył ;-)))))

 • kuba161048

  Oceniono 6 razy 6

  Ja Brudzińskiemu zdrowia nie życzę , bo to nie jest możliwe .

 • remo29

  Oceniono 8 razy 6

  Ktoś to kiedyś nazwał "zemstą chamów". Trafił w dychę.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 8 razy 6

  Znowu zajechało starymi trampkami

 • zd46

  Oceniono 5 razy 5

  Minister, mini-ster, pozdrawia, a dlaczego nie krzyknął im: "komuniści i złodzieje"? Przecież to jego ulubiona politycznie i recytowana na każdych okazjach, "partyjniacka poezja". Obraz jawi się taki:" Jojo z tubą wrzeszczący w świąteczną przestrzeń "komuniści i złodzieje". Ciekawe czy droższa jest "Dama z łasiczką" czy "Jojo z tubą"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX