Jan Majchrowski z Izby Dyscyplinarnej SN z dyscyplinarką na UW? Za komentarz o innym wykładowcy

Dr hab. Jan Majchrowski, kierujący Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego wyraził swoją niepochlebną opinie o prof. Wojciechu Sadurskim. Teraz grozi mu postępowanie dyscyplinarne na Uniwersytecie Warszawskim.

Sędzia Jan Majchrowski stracił stanowisko tutora studenta Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych (MISH) na Uniwersytecie Warszawskim po tym, jak na planie zajęć swojego podopiecznego napisał notatkę na temat profesora Wojciecha Sadurskiego.

Sędzia Izby Dyscyplinarnej SN Jan Majchrowski zagrożony karą dyscyplinarną na Uniwersytecie Warszawskim

"Ten wykładowca nie odpowiada poziomowi, który uważam za właściwy i odpowiedni dla profesora UW. W związku z tym nie akceptuję tego planu" - napisał dr hab. Jan Majchrowski na planie zajęć swojego studenta. Kurs z prof. Sadurskim, na który chciał uczęszczać student, nosił nazwę: "Członkostwo w Unii Europejskiej i problemy demokracji oraz ochrony praw człowieka".

Dlaczego dr hab. Jan Majchrowski nie zezwolił na uczestniczenie studenta w kursie prof. Wojciecha Sadurskiego? Jak podaje portal onet.pl, kierownik Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego tłumaczył, że prof. Wojciech Sadurski był wobec niego "niekulturalny":

- Jego wypowiedzi wobec mojej osoby były wielce niekulturalne, dlatego nie wyobrażam sobie, żebym mógł mojemu studentowi rekomendować zajęcia u osoby, która w ten sposób podchodzi do innych profesorów. To bardzo przykre - powiedział Jan Majchrowski.

Uniwersytet Warszawski zapowiada konsekwencje dyscyplinarne wobec Jana Majchrowskiego

Sprawa odręcznego komentarza, który na planie zajęć studenta napisał Jan Majchrowski, trafiła do władz uczelni. 

Odręczne komentarze dr hab. Jana Majchrowskiego, prof. UW, na planie studiów naszego studenta odebraliśmy jako oburzające, naruszające kulturę i dobre obyczaje akademickie, a przez to głęboko sprzeczne z etosem Uniwersytetu Warszawskiego i uniwersytetu w ogóle.

- skomentował dyrektor Kolegium MISH dr hab. Marek Węcowski. Zapowiedział także, że wobec sędziego Jana Majchrowskiego zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje dyscyplinarne. Zdaniem Węcowskiego tutor może odmówić akceptacji planu zajęć studenta, jednak jego decyzja musi mieć podstawy merytoryczne, których w powyższej sytuacji zabrakło.

Prof. Sadurski: Rozważam wejście na drogę sądową

Jan Majchrowski utracił już funkcję tutora na MISH. Prof. Wojciech Sadurski poinformował z kolei, że rozważa wystąpienie na drogę prawną przeciwko Janowi Majchrowskiemu. - Uważam, że on narusza po prostu moje dobra osobiste, związane z wykonywaniem przeze mnie zawodu i niezbędnym do tego zaufaniem społecznym - powiedział prof. Wojciech Sadurski w rozmowie z RMF FM.

Więcej o:
Komentarze (44)
Jan Majchrowski z Izby Dyscyplinarnej SN z dyscyplinarką na UW? Za komentarz o innym wykładowcy
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 46 razy 42

  Trzeba wchodzić na drogę prawną.
  Pisior po dobroci nigdy się nie przyzna że jest zerem.

 • crowley_666

  Oceniono 34 razy 30

  PIS-dzielski chlew się rozrasta - "dobra zmiana"

 • kuba161048

  Oceniono 25 razy 23

  Degradacja elity nauk prawniczych postępuję , tego oczekuje suweren ?

 • justas32

  Oceniono 23 razy 21

  Chamy już nawet na Uniwersytetach rozbijają. Tylko co oni tam robią i kto im nadal tytuły naukowe ...

 • sacc77

  Oceniono 24 razy 20

  CHAMSTWU NIE MOŻNA FOLGOWAĆ BO SIĘ JEDYNIE BĘDZIE UTWIERDZAĆ W SWYM CHAMSTWIE.
  DO SĄDU PARSZYWCA.

 • pregierz

  Oceniono 21 razy 19

  Poodbierać chamom te doktoraty. Tez mi "elita".

 • marywil2012

  Oceniono 19 razy 17

  Majchrowski to ta sama uczelnia co krystyna Pawłowicz... Wyższa szkoła administracji publicznej w ostrołęce. to jest jednak smutny upadek nauczania w Polsce.

 • dziadwawelski

  Oceniono 21 razy 17

  Czerpią całymi garściami z "dokonań" tego "profesora" Ljeszka Małpeczki Smoleńskiego. On tez był profesorem do czasu jak wysłał do diabła tupolewa !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX