Odra na Pomorzu. Dwie osoby z podejrzeniem choroby trafi造 do szpitala

Kolejne przypadki odry w Polsce. Dwoje doros造ch z podejrzeniem choroby trafi這 do jednego z pomorskich szpitali.

Dwie osoby dorosłe z podejrzeniem odry trafiły do szpitala w Kwidzynie. Zostaną one przetransportowane do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Zakażone osoby to obywatele Ukrainy. Lekarze wciąż czekają na wyniki badań, które potwierdzą, czy są oni chorzy właśnie na odrę, czy też nie.

Coraz więcej przypadków odry w Polsce

Przypomnijmy, że kilka dni temu sanepid poinformował o 18. przypadkach odry lub podejrzenia odry, które zarejestrowano w województwie mazowieckim, przede wszystkim zaś w podwarszawskim Pruszczowie. Kolejny przypadek zakażenia odrą został zaobserwowany na Lubelszczyźnie, gdzie zachorował pochodzący z Ukrainy licealista.

GIS: liczba przypadków zachorowań na odrę rośnie. Szczepienia najlepszą bronią

Odra to niebezpieczna choroba zakaźna. Należy do chor鏏 wieku dziecięcego, jednak mogą zachorowa na nią także dorośli. Jedyną znaną bronią przeciwko odrze są szczepienia. Odra może przebiegać bardzo ciężko i stanowić zagrożenie dla życia chorego. W ostatnich latach odnotowuje się wzrost zachorowań na odrę w Europie oraz w Polsce. Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny, na terenie Polski w okresie od 1 stycznia do 15 października 2018 r. zarejestrowano 128 przypadków zachorowań na odrę, z kolei w 2017 roku zgłoszono ich tylko 58.

Odra szaleje na Ukrainie

Większość odnotowanych przypadków odry w Polsce to zachorowania nieszczepionych obywateli Ukrainy. Odnotowano tam już ponad 30 tysięcy zachorowań. Ukraina od kilku lat boryka się z problemem coraz większej liczby nieszczepionych ludzi - na początku 2018 roku informowano, że poziom 95 proc. zaszczepionych obywateli już dawno nie jest osiągnięty, a tylko taki gwarantuje bezpieczeństwo całej populacji.

Wi璚ej o:
Komentarze (64)
Odra na Pomorzu. Dwie osoby z podejrzeniem choroby trafi造 do szpitala
Zaloguj si
 • ps11111ps

  Oceniono 15 razy 11

  Oj tam oj tam. Czepiacie si. Ale przynajmniej nie maj NOP闚... Oraz Autyzmu...
  No nie pisiorki? Jak tam, dalej popieracie ruch antyszczepionkowy?

 • A Men

  Oceniono 19 razy 11

  W豉郾ie dzi瘯i obowi您kowym szczepieniom, Polacy s bezpieczni. To jest ksi捫kowy przyk豉d, pokazuj帷y dlaczego obowi您kowe szczepienia s OBOWI╴KOWE.

 • Maria Micha這wska

  Oceniono 21 razy 9

  Odra to piekielnie zarazliwa choroba. Ci zara瞠ni ludzie, pracowali na terenie duzego zak豉du pracy. Mieli kontakty z tysi帷ami os鏏. Tak si ko鎍z zabawy PiSu za antyszczepionkowami . Tak mog te sko鎍zy si romans z faszystami. Rzadz nami ludzie, prowadz nas na ska造, w kierunku katastrofy, tak samo jak bylo Smolensku.
  Pull up , pull up.

 • camary123

  Oceniono 13 razy 5

  Je郵i nie by造 szczepione przez w豉sn g逝pot lub rodzic闚 to powinny zap豉ci pe軟 odp豉tno嗆 za leczenie.

 • ukos

  Oceniono 3 razy 3

  Trzeba jak najpr璠zej uchwali ustaw antyszczepionkow. Wida, jak du篡 elektorat za ni stoi. I Kopernika, tego wroga Ko軼io豉, z powrotem na indeks.

 • babs12

  Oceniono 5 razy 3

  Obowi您kowe szczepienia przeciwko odrze wprowadzono pod koniec 1975 r. i jeszcze przez kilka lat nie obj皻o nimi wszystkich dzieci. Dzisiejsi czterdziestolatkowie mogli nie zosta zaszczepieni, a nie zachorowali w dzieci雟twie, bo zanika造 ogniska choroby. A dzisiaj, jak w ciemnogrodzie, choroby wracaj.

 • bat098

  Oceniono 2 razy 2

  W Polsce w ci庵u pi璚iu ostatnich lat liczba rodzic闚, kt鏎zy odm闚ili szczepienia dzieci wzros豉 a pi璚iokrotnie. Je郵i trend si utrzyma, to zdaniem dr Paw豉 Stefanoffa z Zak豉du Epidemiologii NIZP realne s obawy, i w ci庵u roku, dw鏂h, rozpoczn si epidemie. - tekst sprzed roku rynekzdrowia.pl i co?

 • twojno

  Oceniono 2 razy 2

  Je郵i religia stawiana jest w szko豉ch w jednym rz璠zie z biologi i fizyk, a nawet jest jej pono wi璚ej od biologii, to jest to doskona貫 podglebie dla ruch闚 antyszepionkowych. Trzeba b璠zie si pogodzi z rosn帷ym rozziewem mi璠zy nad捫aj帷ymi za post瘼em nauki i kurczowo uczepionymi zabobon闚. Problemem s tylko proporcje, w Polsce niepokoj帷e.

 • z10pietra

  Oceniono 2 razy 2

  Mo瞠 by pan minister powiedzia, czy nieszczepieni powy瞠j 50 lat, kt鏎zy odry nie przechorowali, powinni si zaszczepi, zw豉szcza, je郵i maj kontakt z Ukrai鎍ami, a o to nietrudno. Bo dzieci, to dzieci, a powik豉nia najci篹sze s u doroslych.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX