Policjanci będą zmuszeni do pracy 11 listopada? KGP: Kompletne bzdury i tzw. fake news

Na policyjnych forach pojawiła się informacja, że funkcjonariusze będą koszarowani i wysyłani m.in. do zabezpieczania Święta Niepodległości w Warszawie. Plotkę dementuje Komenda Główna Policji. "Nieprawdziwe informacje rozpowszechniane, by siać chaos, dezorganizować działania służby i wprowadzać policjantów w błąd" - czytamy.

Protest służb mundurowych trwa. Policjanci domagają się m.in. podwyżek dla wszystkich funkcjonariuszy. W związku z protestem na zwolnieniach lekarskich w samym woj. łódzkim jest co czwarty mundurowy.

Jak donosi Onet, na policyjnych forach pojawiła się informacja, że w poniedziałek w jednostkach ma zostać ogłoszony stan alarmowy - policjanci, którzy stawią się na służbie, mieliby zostać skoszarowani bez prawa powrotu do domów.

Protest policji. Funkcjonariusze będą skoszarowani? "To absolutnie możliwe"

Tak miałoby być aż do 11 listopada, kiedy to funkcjonariusze mieliby zostać wysłani do pilnowania porządku podczas Święta Niepodległości w Warszawie albo w Łodzi, gdzie 11 listopada ma pojawić się Donald Tusk.

- To jest absolutnie możliwe - powiedział Onetowi przewodniczący NSZZ Policjantów w Łódzkiem Krzysztofa Balcera. - Taki scenariusz, z alarmem itd., dopuszczają przepisy. Komendanci mogą uciec się do takiego manewru. Ktoś przyjdzie jutro do pracy i do domu wróci za tydzień albo półtora. Na tym właśnie polega alarm - zaznaczył.

Rzecznik KGP o alarmie: To są kompletne bzdury

Opiekę nad skoszarowanymi funkcjonariuszami mieliby sprawować policyjni lekarze. Mieliby oni - zdaniem autora wpisu na jednym z forów - mieć zakaz wystawiania zwolnień chorobowych.

Ale plotkę dementuje zdecydowanie Komenda Główna Policji. "Są to nieprawdziwe informacje i tzw. fake news, rozpowszechniane tylko po to, by siać chaos, dezorganizować działania służby i wprowadzać policjantów w błąd" - czytamy na stronie KGP. - To są kompletne bzdury - powiedział Onetowi jej rzecznik insp. Mariusz Ciarka.

Komenda Główna Policji: Zwykłe sztaby powołano w związku z akcją "Znicz"

Jak pisze KGP, "nieprawdą jest jakoby powstał plan siłowego skoszarowania funkcjonariuszy". Policja nie planuje żadnych alarmów, by ściągnąć do Warszawy siły na 11 listopada. Nie powołano też sztabów kryzysowych.

"W całej Polsce powołano zwykłe sztaby, ale w związku z prowadzoną co roku w okolicach 1 listopada akcją 'Znicz'. Jest to normalna praktyka i nie ma żadnego związku z trwającym protestem policjantów" - dodaje KGP.

Protest służb mundurowych. MSWiA z propozycjami w porozumieniu

Protest służb mundurowych rozszerza się. W niektórych polskich miastach nie było w ostatnim tygodniu żadnego patrolu. Policjanci chcą podwyżek i zmian w systemie emerytalnym.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w porozumieniu zaproponowało niedawno związkowcom dodatkowe podwyżki, płatne nadgodziny, rezygnację z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę oraz 30 dni pełnopłatnego L4 dla funkcjonariuszy z pierwszej linii.

Winnicki: Zapraszamy wszystkich, którzy podpisują się pod ideą Marszu

Więcej o:
Komentarze (26)
Protest służb mundurowych. Policjanci będą zmuszeni do pracy 11 listopada? KGP: Kompletne bzdury i tzw. fake news
Zaloguj się
 • Aaxa Axxa

  Oceniono 14 razy 14

  W sumie nawet współczuję szeregowym panom policjantom. Władza robi sobie ustawkę z kibolami, ale to ich wyśle żeby się bić.

 • niko8472

  Oceniono 12 razy 10

  Czyli należy przyjąć że 11.11 policjantów na ulicach będzie niewielu ponieważ ogromny odsetek aktualnie choruje i nie ma ochoty zdrowieć.

 • siwywaldi

  Oceniono 9 razy 9

  A co ma mówić rzecznik KG Policji?
  Przypominam, że właśnie skończyła się szumnie zapowiadana policyjna "akcja znicz". Kto ruszył tyłek z domu, na własne oczy widział, że policjantów na drogach było tyle co kot napłakał. Ja np. 1 listopada rano, jechałem w okolice Białej Podlaskiej i wracałem spowrotem do Warszawy wczesnym popołudniem, zahaczając o Siedlce. Na CAŁYM liczącym blisko 160 km odcinku, bądź co bądź międzynarodowej "dwójki", nie widziałem ŻADNEGO patrolu policji. Jedynie w Siedlcach stało dwoje przy starym cmentarzu i jeden który wpuszczał auta jadące z cmentarza w główną ulicę Piłsudskiego. Podobnie było w Warszawie, gdzie np na Powązkach przy bramie od ulicy Ostroroga stał JEDEN radiowóz policji.
  Więc jak na dłoni widać, że z ilością policjantów, jest znacznie GORZEJ niż się mówi bo tych policjantów, zwyczajnie NIE MA. I w takim przypadku skoszarowanie, jest JEDYNYM możliwym rozwiązaniem.

 • smarekdarek

  Oceniono 10 razy 8

  Z pewnością to fake news - no bo jak Brudziński miałby bić narodowców i faszystów, skoro PiS idzie z nimi pod rękę?
  miloszisdeadrecords.bandcamp.com/track/s-owo-i-przesi-kliwo

 • precz_z_komunia

  Oceniono 7 razy 7

  NSDAPiS rozwiąże Policję państwową i zastąpi ją partyjnym SA Macierewicza!

 • acototak

  Oceniono 6 razy 6

  No to zobaczymy czy obecne państwo jest teoretyczne, czy tekturowe.

 • norman67

  Oceniono 5 razy 5

  Będą pilnowali barierek od 9.11., bo 10.11., odsłaniają pomnik Lecha Kaczyńskiego na wieczność Spóźnionego....

 • andrew1507

  Oceniono 4 razy 4

  Czy Kulsony wykoncza kaczyzm?
  Czy dadza sie zapedzic w ZOMO?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX