Kaszubi uczcili stulecie niepodległości wielkim głazem. Wyryli na nim dedykację dla Wałęsy

Kaszubi z Kostkowa na swój sposób uczcili 100-lecie niepodległości Polski. W miejscowości stanął głaz z podziękowaniami Lechowi Wałęsie za jego wkład w odzyskanie przez Polskę suwerenności.

100-lecie niepodległości Polski coraz bliżej, więc w całym kraju w związku z rocznicowymi wydarzeniami odbywają się różnego rodzaju uroczystości, odsłaniane są pomniki. Nie inaczej stało się w miejscowości Kostkowo na Pomorzu, niedaleko Wejherowa.

W Kostkowie odsłonięto bowiem głaz na 100. rocznicę odzyskania niepodległości, co odnotował wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Jak wskazał, "olbrzymi głaz wysiłkiem wielu ludzi i sprzętu został wydobyty z pola jednego z rolników".

Na kamieniu zamieszczono hasło "Bóg, honor, ojczyzna", a sam inskrypcja na głazie jest skierowana bezpośredniego do byłego prezydenta Lecha Wałęsy właśnie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W 100. rocznicę odzyskania niepodległości prezydentowi Lechowi Wałęsie, dla upamiętnienia jego wkładu w odzyskanie suwerenności przez Polskę, inne kraje Europy oraz doprowadzenie do wycofania wojsk byłego ZSRR, które ostatecznie opuściły Polskę 17 września 1993 r. W uznaniu Kaszubi
Więcej o:
Komentarze (155)
Pomorze. Kaszubi na 100-lecie odzyskania niepodległości uczcili Lecha Wałęsę
Zaloguj się
 • lubicz56

  Oceniono 41 razy 29

  Piękny i mądry gest. Tym piękniejszy, że wszystkim pislamcom zwieracze puszczają z bezsilnej wściekłości. Uśmiałem się czytając komentarze :) No i co pisiaczki, Duda blada?

 • bopaw1957

  Oceniono 42 razy 28

  Dziękuję Wam Kaszubi.
  Kaczyzm fałszuje historię niczym bolszewicy .... też skończą jak oni :-) !

 • ochujek

  Oceniono 32 razy 26

  Bardzo ładnie. Rodacy Tuska, mądrzy ludzie. Górale, uczcie się. Podkarpacie czci patrona pedofilów i bandytów wyklętych.

 • nieotake

  Oceniono 38 razy 26

  „Bądź jak kamień, stój, wytrzymaj
  Kiedyś te kamienie drgną
  I polecą jak lawina
  Przez noc, przez noc, przez noc”.
  (Ernest Bryll dla Krystyny Prońko)

  Wielki szacun za ten kapitalny pomysł i wspaniałe wykonanie, twardzi jak skala Kaszëbi!

 • muzoman

  Oceniono 28 razy 22

  Cały świat go szanuje i ceni a obecna władza nieudolnie wymazać Lecha chce. A jeszcze jak go pouczają. Brawo Kaszubi za wysiłek i pomysł.

 • jtby

  Oceniono 30 razy 22

  Jak gadają po kaszubsku, to nijak ich nie rozumiem, ale widać że mają większy szacunek dla Polski niż prawdziwi pisdolscy (P)Wolacy. Może już dzielimy się na Polaków i Pisdończyków ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX