Kaszubi uczcili stulecie niepodległości wielkim głazem. Wyryli na nim dedykację dla Wałęsy

Kaszubi z Kostkowa na swój sposób uczcili 100-lecie niepodległości Polski. W miejscowości stanął głaz z podziękowaniami Lechowi Wałęsie za jego wkład w odzyskanie przez Polskę suwerenności.

100-lecie niepodległości Polski coraz bliżej, więc w całym kraju w związku z rocznicowymi wydarzeniami odbywają się różnego rodzaju uroczystości, odsłaniane są pomniki. Nie inaczej stało się w miejscowości Kostkowo na Pomorzu, niedaleko Wejherowa.

W Kostkowie odsłonięto bowiem głaz na 100. rocznicę odzyskania niepodległości, co odnotował wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Jak wskazał, "olbrzymi głaz wysiłkiem wielu ludzi i sprzętu został wydobyty z pola jednego z rolników".

Na kamieniu zamieszczono hasło "Bóg, honor, ojczyzna", a sam inskrypcja na głazie jest skierowana bezpośredniego do byłego prezydenta Lecha Wałęsy właśnie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W 100. rocznicę odzyskania niepodległości prezydentowi Lechowi Wałęsie, dla upamiętnienia jego wkładu w odzyskanie suwerenności przez Polskę, inne kraje Europy oraz doprowadzenie do wycofania wojsk byłego ZSRR, które ostatecznie opuściły Polskę 17 września 1993 r. W uznaniu Kaszubi
Więcej o: