Radni PiS szykują Podkarpacie na specjalną strefę. Bez gender, aborcji, eutanazji i in vitro

Podkarpacie ogłoszone strefą bez "aborcji, eutanazji, in vitro, ideologii gender"? Według "Naszego Dziennika" ma powstać uchwała, która na to pozwoli.

"Nasz Dziennik" opisuje, że Podkarpacie chce pójść drogą włoskiej Werony, która ogłosiła się miejscowością pro life. W niedalekiej przyszłości ma być przygotowana uchwała, która ma ogłosić województwo podkarpackie "strefą pro-life".

Uchwała ma "przejść bez problemu" przez sejmik województwa. - To będzie wyraz poglądów naszych i większości mieszkańców Podkarpacia. (...) Myślę, że przejdzie bez problemu, ponieważ mamy 25 na 33 radnych sejmiku. Tu są ludzie z wartościami, ludzie sumienia - opowiadał "Naszemu Dziennikowi" Jacek Kotula, radny sejmiku wojewódzkiego z Prawa i Sprawiedliwości.

Nie tylko Podkarpacie. "Tam gdzie rządzi PiS, szansa na podobne działania"

Ta uchwała miałaby być "sygnałem" dla Polski i Europy, płynącym z Podkarpacia z następującym przesłaniem: że mieszkańcy tego regionu przestrzegają "wartości chrześcijańskie i nie promuje się gender, eutanazji, aborcji, in vitro, seksedukacji".

Pomysł Kotuli akceptują inni samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości z Podkarpacia. Jeden z nich, Bogdan Romaniuk, poszedł nawet dalej. Stwierdził, że istnieje szansa, by Podkarpacie stało się "przykładem dla innych". - Myślę, że jest też szansa, by w tych miejscach, gdzie rządzi Prawo i Sprawiedliwość, zostały podjęte podobne działania - oznajmił Romaniuk.

Więcej o:
Komentarze (809)
Podkarpacie "strefą" bez gender, eutanazji i gender? Radni PiS chcą uchwały w tej sprawie
Zaloguj się
 • tytus.k

  Oceniono 177 razy 165

  I jeszcze bez teorii ewolucji, piorunochronów i globusów w kształcie kuli. Kuźwa, do czego myśmy się cofnęli.

 • pivit

  Oceniono 144 razy 132

  Najlepiej niech się w ogóle odczepią od Polski i stworzą własne państwo. Oczywiście wpływy podatkowe tylko ze swojego obszaru. Janosikowe kaputt.

 • maaac

  Oceniono 103 razy 91

  Jestem za. Otoczyć szczelną granicą i nie wypuszczać do normalnego świata. Chcą tak żyć - niech żyją. Ale non stop. A nie tak że precz z aborcją ale tylko u nas.

 • Popijajac Piwo

  Oceniono 103 razy 87

  Podkarpacie ogłoszone strefą bez "aborcji, eutanazji, in vitro, ideologii gender"? Według "Naszego Dziennika" ma powstać uchwała, która na to pozwoli.

  Bardzo dobry pomysł. Tylko proponuję mieszkańców znaczyć gorącym żelazem na czole. Tak na wszelki wypadek gdyby im do łba strzeliło opuścić strefę w celach aborcyjnych czy zapładniania in virto. Chów wsobny im powinien wystarczyć...

 • polakadam

  Oceniono 62 razy 54

  Ciemnogród rośnie w siłę.
  A uchwalajcie sobie co chcecie czubki. Niech ludzie widzą kto rządzi i wezmą to pod uwagę w przyszłorocznych wyborach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX