"Łódź bez policji!?" Policjanci protestują, całe wydziały na chorobowym przed akcją "Znicz"

Ponad 500 policjantów w woj. łódzkim jest obecnie na zwolnieniu chorobowym. To prawie 10 proc. garnizonu województwa. Masowy protest odbywa się w momencie wzmożonej pracy policji w związku akcją "Znicz" z okazji Wszystkich Świętych.

Policjanci z województwa łódzkiego masowo idą na zwolnienia lekarskie. Funkcjonariuszy z pionów drogówki oraz prewencji może brakować podczas Wszystkich Świętych. Policja zapewnia, że "ciągłość służby będzie zachowana", ale przyznaje, że problemy ma co druga komenda w województwie.

- Skala jest duża. Sytuacja jest dynamiczna, ciągle się rozwija. Komendanci intensywnie pracują, by nie sparaliżować ruchu i zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom ruchu - poinformował Krzysztof Balcer, przewodniczący zarządu wojewódzkiego NSZZ policjantów w Łódzkiem. 

Radio ZET informuje, że policjanci idą na zwolnienia masowo nie tylko w woj. łódzkim. Na zwolnieniach chorobowych jest kilkuset funkcjonariuszy w woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim. 

Łódzkie. Całe wydziały na zwolnieniach 

"Dziennik Łódzki" na swojej stronie internetowej pyta: "Łódź bez policji!?". Według informacji dziennika liczba policjantów na zwolnieniach wzrosła do 500. To prawie 10 proc. wojewódzkiego garnizonu, który liczy ok. 6 tys. funkcjonariuszy. "Sparaliżuje to pracę policji w najbliższych dniach a rozpoczyna się coroczna akcja "Znicz" - czytamy na stronie gazety. 

W niektórych jednostkach na zwolnieniach lekarskich są całe wydziały. Tak jest np. w Pabianicach, gdzie na chorobowym są wszyscy policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Prawie nikt nie został w pracy w wydziale ruchu drogowego, dlatego do akcji "Znicz" na cały powiat oddelegowano tylko dwóch funkcjonariuszy. 

TVN24.pl podaje, że liczba policjantów na zwolnieniach może jeszcze wzrosnąć.

Policyjny związek od lipca jest w sporze z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Funkcjonariusze żądają podwyżek. - Postulaty związane ze zwiększeniem wynagrodzenia i poprawą warunków pracy są słuszne. Powinny być realizowane. To efekt wieloletnich zaniedbań związanych z niedofinansowaniem policji - zaznaczył rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka.

Protest policjantów w Warszawie

Protest policji w całej Polsce trwa już od dłuższego czasu. Na początku października w Warszawie odbyła się manifestacja policjantów i innych służb mundurowych. 

Zdaniem organizatorów, mogła to być największa demonstracja służb mundurowych w historii - w Warszawie miało protestować nawet 30 tysięcy policjantów.

Podczas protestu służb mundurowych policjanci udali się pod Pałac Prezydencki i rozłożyli przed nim długi transparent-klepsydrę, na którym wypisano nazwiska policjantów, którzy polegli na służbie. Podczas swojego wystąpienia szef NSZZ Policjantów zwrócił się bezpośrednio do prezydenta Andrzeja Dudy.


Więcej o:
Komentarze (134)
Łódź. Policjanci protestują, całe wydziały poszyły na chorobowe
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 14 razy 14

  Jak wolne to wolne :-)
  W katolickim kraju święto ma być dla wszystkich :-)
  Jak ktoś chce popełnić przestępstwo albo iść na zakupy niech poczeka do dnia następnego :-)

 • 99venus

  Oceniono 14 razy 12

  Jak widać caly naród popiera rząd.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 14 razy 12

  TRIO Brudziński & Zieliński & Szefernaker daje radę - rozwali do końca MSW :)

 • muzoman

  Oceniono 14 razy 10

  Państwo się chwieje, Okęcie stoi, policja się buntuje, sędziowie skłóceni, Szydło rozwala samochody......

 • shtalman

  Oceniono 13 razy 9

  Brawo policja, milicji mówimy nie! Niech pokażą fuck finger grubej wypasionej świni Zielińskiemu i złodziejowi Brudzińskiemu, powinni spałować pazerne PiSowskie grube dupska

 • muzoman

  Oceniono 13 razy 9

  Bunt w policji. Zorganizowana akcja. Brudziński bezradny, musi uważać żeby nie wyleciał z hukiem za swoją butę.

 • js08836

  Oceniono 12 razy 8

  Co na to ZUS tak walczący z oszustami na L-4 ? Teraz powinno być grupowe dyscyplinarne zwolnienie wszystkich 500 policjantów, a lekarzy przyjmujący łapówki wsadzić do więzienia. Wczoraj zdrowe byki dzisiaj obłożnie chorzy. A ten głupi podatnik płaci na policyjnych nierobów.

 • farcry3

  Oceniono 18 razy 8

  Czyli wyłudzają pieniądze ?

 • komentarz

  Oceniono 18 razy 8

  Na co zachorowali?! Epidemia? Przecież takie zwolnienie to bezprawie. Ci lekarze powinni zostać oskarżeni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX