Rozpoczyna się akcja Znicz. Policjantów wspomogą chrześcijańscy duchowni

Więcej patroli policji na drogach i zmiany organizacji ruchu wokół cmentarzy mogą się spodziewać kierowcy w nadchodzących dniach. Policja rozpoczęła dziś akcję Znicz.

Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji powiedział, że w patrolach weźmie udział ponad pięć tysięcy funkcjonariuszy wspieranych przez inne formacje mundurowe. Będą koncentrować się na zwiększeniu płynności ruchu na zatłoczonych trasach. Wiedzeni doświadczeniem z poprzednich akcji będą też kontrolować trzeźwość kierowców, przestrzeganie dozwolonej prędkości czy sposób przewożenia pasażerów. 

Podobnie jak w zeszłym roku Policja wraz z Konferencją Episkopatu Polski i Polską Radą Ekumeniczną rozpoczynają w tych dniach także inną akcję pod hasłem "Nie zabijaj - Chcę żyć".

Chrześcijańscy duchowni włączają się w profilaktyczne działania zachęcające do bezpiecznej jazdy. Księża również mają wpływ na postawy wiernych - przypominają uczestnicy akcji. W wielu sytuacjach mogą przypomnieć, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie prędkości czy jazda po spożyciu alkoholu są zagrożeniem dla życia i zdrowia innych ludzi, a więc są niemoralne.

Więcej o: