Rozpoczyna się akcja Znicz. Policjantów wspomogą chrześcijańscy duchowni

Więcej patroli policji na drogach i zmiany organizacji ruchu wokół cmentarzy mogą się spodziewać kierowcy w nadchodzących dniach. Policja rozpoczęła dziś akcję Znicz.

Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji powiedział, że w patrolach weźmie udział ponad pięć tysięcy funkcjonariuszy wspieranych przez inne formacje mundurowe. Będą koncentrować się na zwiększeniu płynności ruchu na zatłoczonych trasach. Wiedzeni doświadczeniem z poprzednich akcji będą też kontrolować trzeźwość kierowców, przestrzeganie dozwolonej prędkości czy sposób przewożenia pasażerów. 

Podobnie jak w zeszłym roku Policja wraz z Konferencją Episkopatu Polski i Polską Radą Ekumeniczną rozpoczynają w tych dniach także inną akcję pod hasłem "Nie zabijaj - Chcę żyć".

Chrześcijańscy duchowni włączają się w profilaktyczne działania zachęcające do bezpiecznej jazdy. Księża również mają wpływ na postawy wiernych - przypominają uczestnicy akcji. W wielu sytuacjach mogą przypomnieć, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie prędkości czy jazda po spożyciu alkoholu są zagrożeniem dla życia i zdrowia innych ludzi, a więc są niemoralne.

Więcej o:
Komentarze (67)
Policjanci rozpoczynają akcję Znicz
Zaloguj się
 • stefan99999

  Oceniono 20 razy 14

  Duchowni będą sprawdzać stan medalików i znajomość modlitwy do św. Krzysztofa. :)

 • obywatelpiszczyk55

  Oceniono 17 razy 13

  Patronat nad dniami trzeźwości objął biskup głódź

 • c.t.k

  Oceniono 18 razy 12

  Dlaczego w artykule,dwukrotnie podkreśla się,że w akcji będą uczestniczyć"chrześcijańscy duchowni"?.Jeżeli w akcję chciałby włączyć się duchowny muzułmański,to dostałby w3.14erdol?.

 • lilo150

  Oceniono 18 razy 12

  współczuję policjantom pracy pod dowództwem półgłówków z dobrej zmiany.

 • vito60

  Oceniono 11 razy 11

  A czy mundurowi w sutannach dostali zgodę na wystawianie mandatów? Jeśli nie, to niech Jojo szybko naprawić to niedopatrzenie, ubogi kościół potrzebuje wsparcia, trzeba stworzyć fundusz na odszkodowania za nadmierną chuć sukienkowych.

 • wiezet

  Oceniono 15 razy 11

  akurat czarni to żyją ze śmierci, więc taka akcja z ich strony to jeszcze jedna obłuda........

 • jozinzpolski

  Oceniono 11 razy 9

  Akcja równie skuteczna jak chrześcijański "sierpień miesiącem trzeźwości"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX