Bronisław Komorowski nie przyjmie zaproszenia od Andrzeja Dudy. 11 listopada będzie w Poznaniu

Bronisław Komorowski przyjął zaproszenie od prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Były prezydent RP 11 listopada na obchody Święta Niepodległości pojedzie do stolicy Wielkopolski.

Jacek Jaśkowiak zaprosił do Poznania na obchody Święta Niepodległości byłych prezydentów RP. Zaproszenia trafiły do Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego. Do tej pory prezydentowi Poznania odpowiedział poprzednik Andrzeja Dudy.

Bronisław Komorowski spędzi Święto Niepodległości w Poznaniu

Panowie Prezydenci Lech Wałęsa, Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski! Na uroczystości 11 listopada oficjalnie zapraszam do Poznania! Świętujemy tu radośnie, chętnie dzieląc się z gośćmi naszą świętomarcińską tradycją

- napisał w poniedziałek wieczorem na Facebooku Jacek Jaśkowiak

11 listopada w Poznaniu co roku odbywają się obchody imienin Świętego Marcina. Jego imieniem nazwana jest jedna z głównych ulic Poznania.  Tego dnia w mieście odbywa się "kulturalny festyn z barwnym korowodem i jarmarkiem" - czytamy w zaproszeniu.

Panie Prezydencie Jacek Jaśkowiak serdecznie dziękuję za zaproszenie! 11 listopada będę w Poznaniu

- odpowiedział Bronisław Komorowski.

Byli prezydenci RP zostali też zaproszeni na państwowe uroczystości 11 listopada w Warszawie przez Andrzeja Dudę. Prezydent jeszcze kilka dni temu na antenie TVP Info mówił, że ma nadzieję na wspólne świętowanie. Tak się jednak nie stanie - Lech Wałęsa odmówił udziału w oficjalnych uroczystościach, a Bronisław Komorowski będzie w Poznaniu. O decyzji ws. Święta Niepodległości z grona byłych prezydentów do tej pory nie poinformował tylko Aleksander Kwaśniewski.