Prognoza pogody dla kierowców. Jak będzie na drogach we Wszystkich Świętych i Zaduszki?

Pogoda na Wszystkich Świętych i Święto Zmarłych ucieszy kierowców - będzie słonecznie i sucho. Można spodziewać się korków na drogach, ale mają być mniejsze niż np. w 2017 r. Kierujący muszą jednak mieć się na baczności - policja przeprowadzi doroczną akcję "Znicz".

Kierowcy 1 listopada i 2 listopada 2018 r., a także w kolejne dni, raczej nie muszą bać się złej pogody. W Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny ma być ciepło i słonecznie.

Nie przewiduje się raczej też większych utrudnień na drogach - ruch rozłoży się na kilka dni, bo wiele osób zapewne skorzysta z możliwości zrobienia sobie długiego weekendu.

Pogoda dla kierowców. Warunki drogowe w długi weekend będą dobre

Serwis Weatheronline.pl prognozuje, że nie będzie przymrozków - temperatura minimalna przy gruncie będzie w tym tygodniu wahała się od 6 do 9 stopni Celsjusza. Drogi w Polsce będą suche, tylko w piątek i sobotę mogą być wilgotne z powodu słabych opadów deszczu.

Aktualne warunki na polskich drogach można sprawdzić TUTAJ. A na stronie GDDKiA można zobaczyć, gdzie na drogach w całej Polsce występują utrudnienia - np. roboty drogowe czy związane z wypadkami.

Dzień Wszystkich Świętych - korki

Auto Świat zapytał twórców nawigacji o prognozę korków na Wszystkich Świętych, Święto Zmarłych i inne dni w tym tygodniu.

Zatorów można spodziewać się 1 listopada na wylotówkach dużych miast. Wyjazd z Warszawy może zająć nawet 40 proc. więcej czasu niż w zwykłe dni wolne, z Poznania - 30 proc., a z Krakowa i Gdańska - o ok. 13 proc.

Korki na Wszystkich Świętych. Powrót z weekendu 4 listopada

Większe korki czekają nas 4 listopada, kiedy sporo osób będzie wracać z długiego weekendu. 

Utrudnienia na drogach mają jednak być mniejsze niż w 2017 r., kiedy Dzień Wszystkich Świętych wypadał w środę. Twórcy nawigacji przewidują, że teraz więcej osób zrobi sobie wolne w piątek i ruch rozłoży się na inne dni. Według szacunków natężenie ruchu w dniach 1-3 listopada będzie przypominać to, podczas zwykłych weekendów.

Auto Świat przypomina jednak, że zatory mogą powstać w związku ze zmianą organizacji ruchu wokół cmentarzy. Niektóre będą jednokierunkowe, inne kompletnie zamknięte dla ruchu, pojawią się nowe zakazy parkowania.

Akcja "Znicz" 2018

Jak co roku policja prowadzi w okolicach Wszystkich Świętych akcję "Znicz", czyli wzmożone kontrole kierowców na drogach wylotowych i trasach koło cmentarzy i kontrole trzeźwości kierowców. Drogówka będzie też pomagać w kierowaniu ruchem w okolicach cmentarzy.

Pomyśl, zanim wyprzedzisz lub wyminiesz inne auto. Życie człowieka jest cenniejsze niż twój pośpiech

Więcej o: