Neofaszystka w koszulce "Auschwitzland" przyjedzie na Marsz Niepodleg這軼i? Rzecznik zaprzecza

Media obieg這 zdj璚ie Selene Ticchi - w這skiej dzia豉czki neofaszystowskiej partii Forza Nuova w koszulce z napisem "Auschwitzland". Pojawi造 si te komentarze, 瞠 Ticchi zosta豉 zaproszona na Marsz Niepodleg這軼i 11 listopada. Organizatorzy zaprzeczaj.

Na organizowanych w weekend we włoskim Predappio uroczystościach upamiętniających Benito Mussoliniego spotkali się m.in. działacze neofaszystowskiej organizacji Forza Nuova.

 

Wśród nich Selene Ticchi, ubrana w koszulkę z napisem "Auschwitzland", stylizowaną na logo firmy Disney. Napis na t-shircie spotkał się ze sporą krytyką nie tylko włoskich mediów i polityków, bo zdjęcie Ticchi obiegło niemal całą Europę.

Kobieta tłumaczyła, że "to tylko czarny humor" - czytamy w Corriere Della Sera. Forza Nuova zdystansowała się od działaczki i zawiesiła ją w prawach członka.

Selene Ticchi przyjedzie na Marsz Niepodległości?

W polskich mediach społecznościowych szybko zaczęły pojawiać się doniesienia o tym, że Selene Ticchi jest jedną z osób zaproszonych na Marsz Niepodległości organizowany 11 listopada w Warszawie przez środowiska narodowe.

Taką informację podali m.in. Obywatele RP. Narodowcy jednak zaprzeczają.

- Nie znam tej osoby, nie wiem, kim jest. Jak mielibyśmy zapraszać kogoś, kogo nie znam? Na pewno nie miałbym ochoty tej pani poznawać. Koszulka jest oburzająca, taka osoba jest co najmniej niespełna rozumu - komentuje w rozmowie z Gazeta.pl Witold Tumanowicz, wiceprezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

- Nie znam bezpośrednio osób z ruchu Forza Nuova, to jest ruch z Włoch, a we Włoszech byłem może raz w życiu, na pogrzebie papieża. Nie było żadnych oficjalnych zaproszeń dla tej organizacji - zapewnia Tumanowicz. Działacz dodaje, że "Marsz Niepodległości jest otwartym wydarzeniem dla wszystkich patriotów, którzy cenią sobie wolność ojczyzny".

Nie byli zaproszeni, ale przemawiali?

Tumanowicz nie mówi całej prawdy. Reprezentacja Forza Nuova i skrajnie prawicowego węgierskiego Jobbiku nie tylko byli na Marszu, ale tez odwiedzali Sejm na zaproszenie Roberta Winnickiego.

Po marszu goście wygłaszali przemówienia na scenie ustawionej na błoniach Stadionu Narodowego. Uderzał fakt, że bezpośrednio po reprezentancie Forza Nuova, która jest organizacją o charakterze neofaszystowskim i należy do koalicji partii faszystowskich założonej przez Alessandrę Mussolini, przemawiał porucznik Jan Nowicki, żołnierz Armii Krajowej.

- W latach ubiegłych pojawiały się różne osoby, nawet takie, z którymi nie zgadzamy się politycznie. 11 listopada jest takim dniem, kiedy wszyscy mogą przyjść i świętować wspólnie - podkreśla.

Marsz Niepodległości w 2017 r.:

Rasistowskie hasła, race i zatrzymania. Jak wyglądały obchody Dnia Niepodległości?

Wi璚ej o:
Komentarze (64)
Neofaszystka w koszulce "Auschwitzland" przyjedzie na Marsz Niepodleg這軼i? Rzecznik zaprzecza
Zaloguj si
 • krotkizzoliborza

  Oceniono 15 razy 13

  Ubytki w uz瑿ieniu s odzwierciedleniem jej ubytk闚 w psychice.

 • antropoid

  Oceniono 18 razy 12

  Kiedy by這 名I邛O NIEPODLEGΜ列I, dzi jest "逵iento" wolak闚 - anormlnych g逝ptak闚.

 • antropoid

  Oceniono 15 razy 11

  NIKT NORMALNY do wolak闚 przyjecha nie chce - tylko mot這ch.

 • warszawa1967

  Oceniono 12 razy 10

  "Mog przyj嗆 wszyscy i 鈍i皻owa ten dzie... "
  A co do ch. ja Katarzyna 鈍i皻uj naziole? Dzie Niepodleg這軼i, kt鏎 to niepodleg這嗆 zabrali naje盥瘸j帷 w 1939 roku Polsk? Wymordowanie milion闚 Polak闚 i zniszczenie ca貫j Europy? Wam si co Winniczki w m霩gach poebao!!

 • antropoid

  Oceniono 13 razy 9

  Przegna pogrobow blad hitlera na kopach.
  A nie 瘸這wa.

 • tilow3

  Oceniono 13 razy 9

  Pa雟two PiS i prezydent PiS organizuj jedn z najwa積iejszych imprez w historii Polski, na kt鏎a nie przyb璠zie 瘸dna osobisto嗆 ze 鈍iatowej polityki. Organizacja samej rocznicy uw豉cza wszelkiej godno軼i, robi j dyletanci bez jakiejkolwiek zdolno軼i do czegokolwiek, poza jednym, niszczeniem wolnej Polski. Organizuj po 鈍i璚ie dzie wolny, kt鏎y do teraz nie wiadomo czy dniem wolnym jest. Prezydent zaprasza WSZYSTKICH POLAK紟, by w tym wa積ym dniu zjednoczyli si i razem 鈍i皻owali, po czym ucieka jako pierwszy i informuje, 瞠 on i i jego koledzy b璠 si bawi na innym podw鏎ku. Powo豉ne za miliony z這tych organizacje, zatrudniaj帷e tysi帷e ludzi odpowiedzialne za przebieg uroczysto軼i, informuj o jednym wa積ym wydarzeniu tego dnia - z這瞠niu wie鎍闚 w odpowiednim miejscach. Powiem tak, je郵i Pa雟two PiS podniesione z kolan jedyne co potrafi zorganizowa z okazji 100 lecia odzyskania niepodleg這軼i, to kwiaty przed grobami, to chyba mam prawo domy郵a si, 瞠 Pa雟two Polskie po 100 latach niepodleg這軼i zaczyna zamienia si w Pa雟two w ruinie. Wszyscy za to zap豉cimy solidarnie.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX