Niedziele handlowe 2018. Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą czynne?

Czy najbliższa niedziela jest niedzielą handlową? Sprawdźmy to, zaglądając do ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niedziele handlowe w 2018 roku wypadają dwa razy w miesiącu. Jedynym wyjątkiem od tej reguły są miesiące w czasie których obchodzimy Wielkanoc lub Boże Narodzenie.

Niedziele handlowe - listopad 2018. Czy najbliższa niedziela to niedziela handlowa?

W listopadzie nie obchodzimy żadnego z ww. świąt, dlatego do ustalenia, która niedziela jest niedzielą handlową, a która nie, stosujemy regułę mówiącą o tym, że niedziele handlowe to pierwsza i ostatnia niedziela danego miesiąca. Wynika z tego, że 4 listopada będzie niedzielą handlową, a galerie handlowe i supermarkety takie jak Lidl, Biedronka czy Auchan będą otwarte. Kolejną niedzielą handlową w tym miesiącu będzie dzień 25 listopada.

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Jakie zmiany czekają nas w kolejnym roku?

Ilość niedziel handlowych w ciągu roku zacznie się zmniejszać wraz z początkiem 2019 roku. Od stycznia niedziele handlowe będą wypadać zaledwie raz w miesiącu. Od 2020 roku niedziel handlowych będzie jeszcze mniej - wypadną one tylko siedem razy w roku.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (8)
Niedziele handlowe 2018. Czy w listopada sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • dante_waw

  Oceniono 3 razy 3

  Bezdzietna wdowa szuka pana, spokojnego bez nalogow... 609443213, tylko powazne oferty.....

 • c.t.k

  Oceniono 5 razy 3

  UZ,myślisz redaktorze kochany,że dociągniesz z pytaniem:"Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą czynne?",aż do 2020 roku??.A taki ch....!!.Zawistne koleżanki,zawistni koledzy już kopią dołki,podkładają wietnamskie świnie,żeby pozbawić Cię tej fuchy.

 • six_a

  Oceniono 6 razy 0

  ideałem jarka jest prl, tak że niedługo nie tylko żadna niedziela nie będzie handlowa, ale w pozostałe dni sklepy będą puste.

 • remislanc

  Oceniono 7 razy -1

  Nie możesz debilku UZ napisać krótko: zakupy zrobimy tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca? Ale nie - muszą być wywody, analizy, wykresy i narzekania.

 • remislanc

  Oceniono 6 razy -4

  "Redahtorku" UZ. MY już od dawna wiemy, że niebawem we WSZYSTKIE niedziele pracownicy tesco, sresco, żabki, motylka i innych owadów nie będą musieli Z-A-P-I-E-R-D-A-L-A-Ć do roboty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX