Wszystkich Świętych. W których miastach 1 listopada komunikacja miejska będzie bezpłatna?

Wszystkich Świętych już dzisiaj. Jak dojechać na cmentarz? Podróże samochodem mogą być kłopotliwe, dlatego niektóre miasta zachęcają do podróży komunikacją miejską, gwarantując bezpłatne przejazdy.

Niektóre z największych polskich miast postanowiły, że 1 listopada podróże komunikacją miejską będą bezpłatne. Takie działanie ma na celu zachęcenie mieszkańców do przejazdów autobusami i tramwajami, co pomoże rozładować ruch samochodowy w okolicach cmentarzy.

Wszystkich Świętych. W Białymstoku, Bydgoszczy i w Katowicach przejazd komunikacją miejską będzie darmowy

Jednym z miast, które gwarantują swoim pasażerom bezpłatny przejazd komunikacją miejską w dniu Wszystkich Świętych jest Białystok. W stolicy województwa podlaskiego 1 listopada możemy podróżować za darmo wszystkimi pojazdami Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Za darmo podróżować będą także pasażerowie KZK Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, a więc mieszkańcy Katowic, Sosnowca, Gilowic, Mysłowic, Bytomia, Siemianowic Ślaskich i innych miast tzw. aglomeracji śląskiej. W dniu 1 listopada komunikacja miejska będzie darmowa także w Bydgoszczy.

1 listopada. Bezpłatny dojazd na cmentarz w Gorzowie, Lublinie i Zielonej Górze

W Gorzowie Wielkopolskim darmowy będzie przejazd wybranymi liniami autobusowymi. Bezpłatnie możemy podróżować tymi autobusami, które umożliwiają dojazd do Cmentarza Komunalnego przy ul. Żwirowej, czyli autobusami linii 105, 111, 132 oraz „C”.

Podróż wybranymi liniami komunikacji miejskiej będzie bezpłatna także w Lublinie. 1 listopada będziemy mogli wsiąść bez biletu do autobusów linii 162, 200 i 201, a w dniu 2 listopada (Zaduszki) do autobusów linii 162 i 200.

Bezpłatny dojazd do cmentarzy zapewnił swoim pasażerom także Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze, gdzie w godzinach między 12.00 a 18.00 pasażerowie udający się na Cmentarz i w drodze powrotnej autobusami linii "0", "10", "30", "44", "80", "A", "C", "D", "G" i "H" mogą podróżować bez biletu.

Wszystkich świętych. Utrudnienia na drogach i dojazd na cmentarze. Jak 1 listopada będą kursować autobusy w twoim mieście?

Oni odeszli od nas w tym roku

Więcej o:
Komentarze (11)
Wszystkich Świętych. W których miastach 1 listopada komunikacja miejska będzie bezpłatna?
Zaloguj się
 • hens

  Oceniono 3 razy 3

  W Bydgoszczy emeryci za darmo jeżdżą przez cały rok.

 • Oceniono 5 razy 3

  W Warszawie nie pojeździmy za darmo niestety, to jest chyba zemsta samorządu który otrzymał polecenie wiadomo od kogo ażeby" podziękować" suwerenowi zamieszkałemu w Warszawie za nie wybranie Jakiego oni jeżdżą limuzynami rządowymi także ich to nie dotyczy

 • chi-neng

  Oceniono 3 razy 3

  www.youtube.com/watch?v=jjWMeSoNOzs

 • nie_mam_facebooka

  Oceniono 2 razy 2

  Szkoda, że Jacek Majchrowski nie zrobił darmowej komunikacji. Dziś i w dniu wyborów.

 • sigerpfagus11

  Oceniono 2 razy 2

  W Łodzi była za połowę ceny, ale tylko przed wyborami, teraz jazda MPK to koszmar; Hanka wygrała i teraz ma wszystkich w d...

 • atojaxxl

  Oceniono 2 razy 2

  W Tarnowie już kolejny rok jeżdzimy 1. listopada bezpłatnie na wszystkich liniach, uruchomiono dodatkowe linie w okolice cmentarzy.

 • koncentracjamiary

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego to święto zostało zdominowane przez kościół katolicki do tego stopnia, że ateiści mają uznać istnienie wszystkich świętych, których nie ma. Czy nie można by tego polskiego szariatu odrobinę naruszyć - w Polsce naprawdę nie wszyscy wierzą w jedynie słuszną ideologię kk.

 • cafe.et.croissant

  Oceniono 1 raz 1

  Polskie cmentarze są brzydkie.

 • kann2

  Oceniono 4 razy 0

  Zwłaszcza w Gilowicach komunikacja miejska jest tak mocno rozwinięta, że korzystanie z niej bez opłat może doprowadzić tamtejszą gminę do bankructwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX