Zabójstwo Pauliny D. z Łodzi. Jest list gończy i rysopis podejrzanego

39-letni Mamuk Khetsuriani jest podejrzany o zabójstwo 28-letniej łodzianki Pauliny D. na tle seksualnym. Za mężczyzną, który prawdopodobnie przebywa już poza granicami Polski, wydano list gończy.

Policja podała, że w ostatnim czasie poszukiwany ws. zabójstwa Pauliny D. przebywał w Łodzi, skąd wyjechał po południu 20 października i 21 października rano przekroczył granicę z Ukrainą. Obecnie prawdopodobnie przebywa na terenie Gruzji.

Zabójstwo Pauliny D. Jest rysopis podejrzanego

Rysopis poszukiwanego Mamuka Khetsuriani:

  • wzrost 178 cm,
  • oczy zielone,
  • krępa budowa ciała,
  • możliwy rudy zarost.

Rysopis poszukiwanego mężczyzny: wzrost 178 cm, oczy zielone, krępej budowy ciała, w ostatnim czasie posiadał rudy zarostRysopis poszukiwanego mężczyzny: wzrost 178 cm, oczy zielone, krępej budowy ciała, w ostatnim czasie posiadał rudy zarost Fot. Policja

"Wszystkie osoby, które dysponują wiedzą na temat miejsca pobytu ukrywającego mężczyzny proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Łodzi przy ulicy Lutomierskiej 108/112 lub telefonicznie pod numerami: 42 665- 21-49, 692- 403- 506997 albo 112. Zapewniamy anonimowość" - głosi komunikat policji w Łodzi.

Zabójstwo Pauliny D. Zarzuty dla trzech osób 

Dotychczas w związku ze sprawą zabójstwa Pauliny D. zatrzymano i postawiono zarzuty trzem osobom. 44-letnia Białorusinka, a także obywatele Gruzji (38-letni i 41-letni) są podejrzani m.in. o zacieranie śladów i zatajenie zbrodni.

44-letnia kobieta usłyszała już zarzuty niezawiadomienia o zabójstwie i składania fałszywych zeznań. 

Możliwy motyw seksualny

28-letnia Paulina D. zaginęła w sobotę 20 października. Ostatni raz była widziana tego dnia około godziny 8.00 przy skrzyżowaniu ulic Zielonej oraz Kościuszki w Łodzi.

Sekcja zwłok kobiety wykazała wstępnie, że przyczyną jej śmierci były rany kłute szyi. 
- Udało się zabezpieczyć nóż, który mógł stać się narzędziem zbrodni. Podczas sekcji zabezpieczono także materiały do dalszych badań. Prawdopodobne jest, że do zabójstwa Pauliny D. doszło z motywów seksualnych - powiedział Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. 

Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Więcej o: