Co się dzieje z tą pogodą? Wyjątkowe temperatury od rana. Dziś w Polsce uderzenie ciepła

Ta jesień do innych jest niepodobna - chciałoby się rzec. Pogoda we wtorek 30 października zaskakuje. Już o godz. 6.00 miejscami było prawie 20 stopni Celsjusza. Co nas czeka w dzień?

Pogoda się zmieniła, bo z południa napływa nad Polskę fala ciepła. Poczujemy zwrotnikowe powietrze. W dzień temperatura sięgnie 22 stopni. Już rano było bardzo ciepło - nawet 19 st. C na południu kraju - donosi meteoprognoza.pl. 

30 października -  jeden z najcieplejszych poranków

"Jest to z pewnością jeden z najcieplejszych poranków odnotowanych w końcówce października w całej historii pomiarów meteorologicznych" - donosi blog o pogodzie, Meteo Model. 

Taka pogoda może dziwić. Na Twitterze komentujący dzielą się zdjęciami termometrów z różnych regionów Polski. W Warszawie o poranku było 15 st. C, we Wrocławiu 18 st. C - piszą.

Pogoda w kolejnych dniach

Dzisiejszy dzień ma być najcieplejszy, ale - jak podaje IMGW - wysokie temperatury utrzymają się co najmniej do niedzieli - temperatura maksymalna w dzień wyniesie w większości kraju od 15 do 19 st. C, a miejscami sięgnie 20 st. C. 

Deszcz może pojawić się dopiero w nocy z czwartku na piątek - informuje w specjalnym komunikacie pogodowym IMGW. 

Dziś na Gazeta.pl cykl TAKI MAMY KLIMAT - czyli materiały i wideo przygotowane przez dziennikarzy next.gazeta.pl Marię Mazurek i Łukasza Kijka. Przeczytasz m.in.: "Polska wysycha. Mamy jeden z najniższych poziomów zapasów wody w Europie".