Jerzy Owsiak przegrał w sądzie z Krystyną Pawłowicz. Musi opublikować przeprosiny i zapłacić

Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak musi przeprosić posłankę PiS Krystynę Pawłowicz m.in. za słowa dotyczące seksu. W Sądzie Okręgowym w Warszawie zapadł nieprawomocny wyrok w tej sprawie.

Na internetowych profilach lidera Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka mają być przez dwa tygodnie wyświetlane przeprosiny dla posłanki PiS Krystyny Pawłowicz - to efekt wyroku warszawskiego sądu po pozwie złożonym przez parlamentarzystkę. Owsiak ma przepraszać za słowa "niech pani spróbuje seksu" i nazwanie posłanki "najpodlejszym przykładem człowieka".

Krócej - przez dwie doby - mają być prezentowane przeprosiny za porównanie wypowiedzi Pawłowicz do sowieckich. Lider WOŚP musi też zapłacić 10 tys. zł zadośćuczynienia - podaje "Gazeta Wyborcza".

Informację o nieprawomocnym wyroku Sądu Okręgowego potwierdził portalowi Gazeta.pl rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies. Jako pierwszy o decyzji sądu poinformował portal Niezalezna.pl.

Jerzy Owsiak o Krystynie Pawłowicz

Słowa "niech pani spróbuje seksu" padły w 2017 r. podczas festiwalu Przystanek Woodstock (obecnie funkcjonuje pod nazwą Pol’and’Rock Festival).

W trakcie przerwy pomiędzy spotkaniami w woodstockowej Akademii Sztuk Przepięknych, Owsiak przypomniał bardzo krytyczne słowa posłanki PiS, która kilka lat temu opisywała festiwal jako miejsce, gdzie dochodzi do "szczucia na Kościół". - Niech pani spróbuje seksu! - rzucił nagle Owsiak.

Poczuje pani motyle w brzuchu, rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach i przez to może się też w głowie poukładać

- kontynuował szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Publiczność zgromadzona w Akademii Sztuk Przepięknych przyjęła jego słowa bardzo entuzjastycznie. - Miłość do drugiej osoby, do kraju, historii, swoich bliskich, to jest coś, co jest niezwykle dla nas tutaj ważne, bo my to kreujemy - dodał chwilę później Owsiak.

Owsiak: Najpodlejszy przykład człowieka

Słowa Jerzego Owsiaka o "najpodlejszym przykładzie człowieka" pochodzą z kolei z kwietnia tego roku.

Krystyna Pawłowicz we wpisie na Twitterze "podsumowała" prezydentów Polski. "Polacy wybierali sobie na fotel Prezydenta RP: zdrajcę agenta, donosiciela, pijaka agenta, obciachowego 'bigosa'. W kolejce na 'tron' :
zdrajca tchórz kłamca nienawidzący Polski, A dla ostat. kompromitacji PL - człowiek ze Słupska... Polacy, co z nami?" - napisała.

"Krystyno Pawłowicz, jest Pani najpodlejszym przykładem człowieka, który nie ma mojej akceptacji do wypowiadania tak krzywdzących i złych słów. Twitterowy zlew pomyj Posłanki Pawłowicz o Prezydentach, nawet jeśli nie wymieniła ich nazwisk, powinien być ścigany z urzędu" - skomentował Jerzy Owsiak na swoim profilu na Facebooku.

Pawłowicz, Owsiak i... Bono

Natomiast do sowieckiego porównania doszło w kwietniu 2016 roku. Owsiak w krótkim filmie opublikowanym na swoim fanpage'u odniósł się do słów Krystyny Pawłowicz.

Pawłowicz na Facebooku zwracając się do wokalisty U2 - Bono - napisała: "Panie Bono, hiperinternacjonalisto! Niemcy mają dla Pana ok. 73 tysiące muzułmanów. Nie wiedzą gdzie i komu ich upchnąć. Są dla Pana, do zabrania od razu, z dostawą do domu, na rancho lub do apartamentu". Miała na myśli krytyczne słowa Bono o Polsce, którą podał jako przykład "hipernacjonalizmu".

"Tak, jak pani śmieje się z innych, tak ja śmieję się z pani. Po prostu nic głupszego nie widziałem, nie słyszałem. Wolę go nazwać identycznym jak wystąpienie Chruszczowa 60 lat temu. Głupi, sowiecki tekst" - skomentował Owsiak.

Więcej o:
Komentarze (394)
Jerzy Owsiak przegrał w sądzie z Krystyną Pawłowicz. Musi opublikować przeprosiny i zapłacić
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 144 razy 112

  Wyrok miom zdaniem jest calkowicie niesluszny, ale zastanawia mnie co innego. Pawlowicz w bezczelny ichamski sposob obrazala wielokrotnie wielu ludzi. Dlaczego jej nie podaje sie do sadu? Czyzby uwaza sie ze jest osobniczka pozbawiona zdolnosci honorowych, i nie jest nawet godna tego zeby ja podac do sadu?

 • bonleon

  Oceniono 104 razy 80

  Rozumiem, ze jak Pawłowicz obraża to jest to opinia chroniona wolnością słowa, ale jak ja atakuja to juz takiej ochrony nie ma ...? Przeciez w sposob oczywisty Owsiak wyrazal rowniez swoja opinię i to w nieporownanie lzejszy sposób... i co teraz napisac o sadzie zeby nie byc karanym?

 • equino

  Oceniono 83 razy 65

  A kiedy ta babka będzie odpowiadać prawnie i materialnie oraz karnie za swoje zachowanie? Wyzwiska, ubliżanie innym? Uważam, że do chwili aż ona nie wykona wyroków oraz nie będzie skazywana za swoje chamstwo i zachowanie nie godne osoby publicznej wszelkie pozwy powinny z jej powództwa być oddalane!

 • algreg

  Oceniono 62 razy 42

  no cóż, zgadnijcie kto czuwa nad sądami. Teraz to już fakt. Trzeba z tym żyć jeszcze tylko rok

 • mr_gm

  Oceniono 47 razy 37

  Rozumiem, że w ocenie sądu Owsiak stwierdził fakt, a nie była to jego opinia i dlatego przegrał.

 • aneczka.jedna

  Oceniono 57 razy 31

  Jurek weźmie to na klatę, umie przyznać, że się zagalopował, że takim językiem nie powinno się mówić. Musimy czymś się odróżnić od chamki ;)

 • Jacek Dąb

  Oceniono 40 razy 30

  Jurek nie daj się odwołać się musisz od wyroku!Do przodu niech żyje wolność słowa i wyznania!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX